Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar a 3,5 éves...

Miért nem akar a 3,5 éves ovis lányom a wc-be kakilni, mikor tudja jól hogy oda kell? Hogyan tudnám rávenni, hogy ne a bugyiba kakiljon? Ötletek?

Figyelt kérdés
A lányom már ovis,kiscsoportos és még mindíg a bugyiba kakil .Tudja jól hogy nem oda kell,ha valahol vagyunk pl.a mamánál vagy oviba haza hozza itthon elbújik és bekakil.Már régóta próbáljuk rávenni,mondjuk szépen türelmesen ,de már kezd elfogyni a türelem,mert egyszerűen nem hajlandó a wc-be.Az oviban is bekakil és egész nap a kakás bugyiba van .kétségbe vagyok esve mit tehetnék még?Mondták hagyjuk neki benne és majd rájön milyen rossz kakisan,de üvöltessem?Nagyon jól tudja hogy nem oda kéne már mert olyankor bűnbánó arccal jön,arcát a kézbe temeti és kér hogy vegyem ki a kakit.Ha ráripakodok üvölt.Ha szépen kérem meg se hallja.Mindíg ígérgeti hogy majd holnap a wc-be kakil....Mit csináljak vele?Meddig kakil be,apjával azt beszéltük talán 18 évesen is bekakil még,majd ezt meséljük az udvarlónak " A jány bugyiba kakilt évekig....".Segítség kéne.
2023. máj. 27. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az oviban is bekakil és egész nap a kakás bugyiba van "


TESSÉK?!

Az óvónőknek kötelességük megmosdatni és bugyit váltani.

Vidd orvoshoz, amúgy. Valami oka csak lehet.

2023. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Motiváld a gyereket.

Ha a wc-be kakil, kap valami kis apróságot, pl egy matricát vagy egy csokit.

Büntetni nem szabad, mert az csak olaj a tűzre.

2023. máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell itt orvos. Szépen kapjon pelust a kakihoz.

A kaki elengedése pszichológiai folyamat. Egyáltalán nem olyan, mint a pisi,nem is lehet összehasonlítani.


Beszéld meg a lányoddal,hogy csak otthon kakiljon. És adj neki pelust hozzá. Nem is értem,miért nincs rajta,ha kakihoz nem szobatiszta!!


Az óvónőket cseszd le rendesen. Nem lehet kakis bugyiban, súlyos fertőzést kaphat!


Hidd el,sok gyerek kakil otthon pelusba. Olyanok is,akikről nem is gondolnád. Csak nem kötik senki orrára.


Lányom is 4 évesen hagyta el kakihoz a pelust. 3.5 éves korától ovis volt. Mindig itthon intézte este. Nem tudta senki.


Adj pelust,és ne legyen központi téma egy ideig. Csak kérje,és kapja is meg. Helyre fog jönni a dolog.

2023. máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

3as vagyok. És hogy a központi kérdésre is válaszoljak:


Miért nem akar a 3,5 éves ovis lányom a wc-be kakilni?


Mert nem érett rá!

2023. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

"Ráripakodok"----nem szabad! Súlyos kakivisszatartás alakulhat ki. Azt NE akard!


"Kezét az arcába temeti"----szégyenérzet. Azért is bújik el.


Mondom. SZÓ NÉLKÜL kapjon pelust szegény gyerek. Ne alázd meg!!

2023. máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom sajnos, mit lehetne tenni, de az én lányom ugyanez. Három és fél éves, óvoda kiscsoport. A vécébe pisil, és bugyiba kakil. A sok okosnak mondom, hogy nem, nem “hozza haza” a kakit, hanem teljes lelki nyugalommal kakil a bugyiba az oviban is (ahol az ónónôk szó nélkül átöltöztetik amúgy). És nem is tartja vissza egyáltalán, nem szorulásos. Minden nap van széklete, normál állagú. Van hogy napi kétszer is. Nekem meg napi program a kakis bugyi sikálás. És örömmel adnám vissza neki a pelust a kakihoz, ha legalább szólna. De nem szól, pedig mindig mondom neki, hogy ha nem akar a vécébe, szóljon, és adok pelust, vagy ha szólni se akar, akkor ott a pelus a szoba sarkában, vegye ki magának és húzza át magának (mert erre is képes lenne). De nem. És nem arról van szó, hogy nem tudja, mikor kakil, mert elbújik hozzá, vagyis észreveszi, hogy jönni fog. De olyan is volt már, hogy gyanús volt, mert bújkált és nyögdécselt, mondom ”kakilni kell? Gyere adok pelust!“ -“Nem, nem kell!”. Aztán 3 perc múlva meg azt veszem észre, hogy ott a kaki a bugyiban. Motiválás is van, mert igértem már neki apró édességet, ha a vécébe sikerül, az apja új játékbabát is megígért neki. De nem.

És tudja, érti, mert mikor a vécén ül, mondja, hogy “a vécébe kell kakilni”, meg hogy ”ha a vécébe kakilok, kapok ezt meg azt...“ ...de 2 hónapja semmi változás.

Tanácstalan vagyok. Az óvónô azzal ”vigasztalt“, hogy az ô fia 5 éves koráig csak pelusba volt hajlandó kakilni. Hát én meg örülnék, ha legalább a pelusba csinálná.

2023. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

És szó nélkül hagyod hogy az óvónők kakis bugyiban hagyják egész nap???? Szép kis fertőzés lehet a vége. Azonnal mentem volna az intézmény vezetőhöz!

Amúgy meg nem érett rá, adj rá pelenkát és legyél türelmes!

2023. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Vidd el orvoshoz és Te is 6-os! Ezt nem lehet és nem is szabad fél vállról venni. Szervi bajok vagy rosszabb esetben pszichológiai áll a háttérben. Az ilyen jaj majd megtanulja meg majd így majd úgy marhaságokra ne adjatok, mert beteg a gyerek és ezzel foglalkozni kell.
2023. máj. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

8!

Fogadjunk a te gyereked már 1 évesen wc-be kakilt 😃🙈

2023. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

3 éves 3 hónapos korától kakil bilibe, addig bugyiba. Sokszor már sírni tudtam volna. Mondjuk én nem súroltam a bugyit, kidobtam kakistól. De iszonyat fárasztó lelkileg.


Bili van otthon neki kérdező?

2023. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!