Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tapolcán a pri-be lombiknál...

Tapolcán a pri-be lombiknál tényleg csak 1 megtermékenyített petesejtet ültetnek be 35 éves kor alatt?

Figyelt kérdés
Ha én minimum 2 szeretnék, szólok a dokinak akkor sem fogják engedélyezni?

#Lombik,tapolca
2022. dec. 7. 07:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz. 33 vagyok, mindkét lombikomnál kettőt kértem vissza idén februárban, majd júniusban. Kellett egy 2 tanús beleegyezési nyilatkozat pluszban, de senki nem akart lebeszélni.

Egy huszonéves lánnyal beszéltem az első beültetésnél, akinek blasztociszta transzfernél javasolták az egyet 2 helyett, de a döntést ő mondta ki.

Hármat viszont tényleg nem ajánlják, mert csökkenteni akarják az ikerterhességek számát, de ha megnézed a statisztikájukat, 2 db 5 napossal már 50% a sikerráta.

Szóval a mai eredményekkel felesleges kockázat a 3, azt tényleg csak reménytelen eseteknél alkalmazzám.

2022. dec. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm! 🤗 Nekem úgymond nincs ki mondva betegség , 2 mthf heterozygota eredmény lett. Arra szedek asát, a petesejt szeszívás napjától pedig clexane kell szúrjak. De kimondottan nincs ok arra miért nem jön össze. Másfél éve próbálkozunk, 4 sikertelen inszemináció, így ajánlották fel a lombikot. Szerinted így is kerhetek vissza 2-3 at? 2re gondoltam én is.
2022. dec. 7. 14:16
 3/27 anonim ***** válasza:

Első lombiknál szerintem nem fogják a hármat jóváhagyni, a saját érdekedben. Azt tényleg csak azoknál szokták, akiknek sokadik lombikja van, és nagyon rossz esélyekkel indulnak.

Nálad felelőtlenség lenne, hisz nem tudni, nem lesz-e belőle rögtön hármasikerterhesség (sőt, négyes, ha osztódik valamelyik!).

Szóval ami reális, az a 2. Ennél többet ne akarj.

Ez a tavalyi statisztikájuk:


Terhesség blasztociszta transzfer esetén 1 embrióval (163 eset): 59 (36,20%)


Terhesség blasztociszta transzfer esetén 2 embrióval (338 eset): 169 (50%)


Terhesség blasztociszta transzfer esetén 3 embrióval (22 eset): 5 (22,72%)


22 nőnek lett 3 beültetve, abból is csak 5 lett terhes. Aminél sokkal jobb eredményt ért el az 1 blasztós transzfer is. Ebből látszik, a többségnek az 1 vagy 2 transzferes elegendő, akinek meg nem, annak többnyire hárommal sem sikerül.

Tudom, mit érzel, mert én is úgy vágtam neki, hogy hármat akarnék, hogy tuti legyen, aztán láttam, hogy mennyit javultak a statisztikák, mennyivel magasabb esély van már egy 5 napossal is teherbeesni, mint akár csak 5 évvel ezelőtt.

Ennek ellenére a 2 db-hoz mindenképp ragaszkodtam a nagyon biztató 50%-os esély miatt, amiből lett is egy baba, illetve még úton van. 🙂

2022. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

És neked volt valami betegség rossz eredmény ami miatt lombik lett vagy csak nektek sem sikerült?


Nagyon köszönöm. Valamilyen szinten tartanék a 3tól, csak már annyira megterhel lelkileg hogy nincs baba. 32 éves vagyok párom 42. Bármit megtennék hogy sikerüljön. De akkor marad a 2.


Rövid vagy hosszú protokollal sikerült? Melyik doki csinálta neked? Én László dr úrhoz kerültem. Sokan szidják, bár nekem nincs vele problémám.


Hány hetes terhes vagy? Gratulálok! Boldog babavárást, és jó egészséget kívánok. 😊


Ha minden jól megy januárban kezdünk rövid protokollal. Most az ünnepek miatt nem tudtunk kezdeni.


Valami biztatás jó tanács? Nagyon szeretném ha sikerülne. Életem legboldogabb időszaka lenne.


Bocsi hosszú lett,de nagyon szeretném és nincs az ismeretségi körömben olyan ember akitől kérdezni tudnék 🥰

2022. dec. 7. 16:38
 5/27 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni hogy a leszívás után nagy fájdalmaid voltak?
2022. dec. 7. 16:40
 6/27 anonim ***** válasza:

Én 33 vagyok, és a László doktor úrnál voltam. Nekem sem volt vele gondom, nagyon korrekt, alapos orvosnak találtam. 🙂


Konkrét meddőségi okomat nem tudni. 8 évig nem estem teherbe. 2017-ig voltak inszeminációim, aztán sok év kihagyás után vágtunk idén bele a lombikba. Úgy mentem a PRI-be, hogy nem volt vérzésem sem (hirtelen fogyás miatt), szóval a doktor úr előbb ciklust is kellett csináljon nekem.


Az első, sikertelen lombik rövid protokollos volt emiatt, mert fogamzásgátlóval kellett meghozni a vérzést (meg nálam is pont az ünnepek miatt kezdődött a buli az idén januári ciklusomban). Itt még nem lett túl sok tüszőm, annál is kevesebb embrióm, 2 db 3 naposat kértem vissza (nekem kellett eldönteni, elvigyék-e őket 5 napig, de mivel csak kettő volt versenyben, nem kockáztattam).

A 2. lombik hosszú protokollos volt. Ott már 4 blasztociszta lett 5. napra, kettőt ültettek be (2 ment fagyasztásra). Ebből lett egy baba. 🙂

Most a 29. hetet töltöm.


A 2. leszívás után voltak inkább fájdalmaim, mert túlstimulálódtam, de beültetésre ezek a panaszok elmúltak. Viszont a László doktor úr jelezte, ha sikerül a terhesség, újra felerősödik, és igaza lett, ebből sejtettem, hogy sikeres lett, szóval a kellemetlenség ellenére is boldog voltam. Nekem is Clexanet kellett szúrnom beültetéstől kezdve a 7. hétig, amikorra már felszívódott a túlstimu okozta víz bennem.


Tanácsolni azt tudom, hogy bízz magadban és az ottaniakban. Szerintem profik, és minden ott dolgozó elképesztően emberséges volt, legyen szó az orvosokról, a nővérekről, a biológusokról vagy a laborosokról. Tény, hogy nem olyan sok idő jut 1 páciensre, de én nem éreztem ezt a "futószalag" dolgot, amiről sokan panaszkodtak.

Kívánom, hogy neked is jó tapasztalataid legyenek, és persze elhozzák a kis csodát a ti életetekbe is! 😊

2022. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást. Nagyon bízok benne, igaz azt olvastam pár helyen hogy a rövid protokollal nem olyan sikeres, de bízok abban is hogy nem ettől függ hanem a minőségtől.


Most decemberben kezdhettünk volna hosszúval de nem garantálta a doki hogy meg is lesz az ünnepek miatt a beültetés így tovább kellett volna szúrni és ott nagyobb állítólag a túlstimulálás esélye. Bár dr.úr azt mondta amikor rákérdeztem hogy a rövid sikeresebb de én ehhez nem értek így maradtunk a rövidben januárban. Ha sikertelen akkor ismét 3 hónap várakozás gondolom?!


De sikerül 🥰

2022. dec. 7. 17:44
 8/27 anonim ***** válasza:

Kezdetnek nem baj, ha röviddel indul, mert lehet, hogy nálad az is beválik. Mégis kevesebb hormonlökettel jár, kicsit közelebb van a természetességhez. Én így fogtam fel az elsőnél. A másodiknál egyébként megkérdezte a doktor úr, melyiket akarom, szóval ebben is dönthettem. 🙂


Igen, két beültetés között kell eltelnie 90 napnak. De ne is legyen rá szükség nálad.

2022. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Bízom benne , hát ha annyira sikertelen lenne akkor talán nem javasolta volna a rövid protokollt. De azért ha megyek az 1 uh-ra megkérdezzem tőle szerinted hogy ne legyen inkább a hosszú? Oké hogy dönthetünk de én ehhez nem értek mi a sikeresebb 🙄


Köszönöm a segítséget!

2022. dec. 7. 20:07
 10/27 anonim ***** válasza:

Nem is az, hogy annyira sikertelen, de általában a hosszúval több tüsző lesz. Ami persze nem feltétlen jelent semmit, mert a minőség a lényeg, nem a mennyiség.

Érdemes a rövidnek is esélyt adni, így kevesebb hormonlökettel is láthatod, mi lesz. Ha a doki azt javasolta, kezdjétek úgy. 🙂

2022. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!