Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszéd beindulás okozhat...

Beszéd beindulás okozhat alvásborulást?

Figyelt kérdés

Ez hosszú lett (és nagy része panaszkodás), aki nem akarja végigolvasni, röviden: beszéd beindulása okozhat rossz alvást 3 évesnél? Ha igen, meddig tart?



Jó alvó gyerekem van, 3 éves, mégis az elmúlt kb 2 hétben egy normálisat nem sikerült aludjunk. Azt reméltem, hogy a kezdeti nemalvós részen túl vagyunk...


A jó alvás azt helenti, hogy kb 8:30-tól 5:30-ig alszik, nappal 1,5-2,5 órát.


Az elmúlt pár napban viszont felkel hajnali x-kor és nem alszik vagy 1-2 órát hogy utána 6:30-kor ugyanúgy felkeljen... ma is 3:20-kor felkelt és 5-kor szunnyadt el, hogy aztán 5:10-kor rúgkapálva felkeljen, hogy aztán 5:20-kor vissza szunnyadjon (mikor látta, hogy nem memtem sehova) és 10 percre rá megint felpattanjon. Most itt kell üljek mellette (mifelénk 6:11 van) mert ha kimegyek valamilyen radarral érzékeli és felpattan. Akárhányszor én elalszok, felébred...


Külön alszik, padlóágyon, átalussza az éjszakákat 1,5 éves kora óta (kivéve ha beteg). A különalvással nincs bajunk, neki se, kifejezetten jó alvókája van normál esetben. Reggelente bebújik közénk nem aludni, míg mi félálomban vagyunk.


Én egyáltalán nem tudok mellette aludni, mert én forgolódva alszok el ő meg arra felébred, illetve a férjem horkol, és arra is felkel, úgyhogy az együtt alvás nálunk nem opció, mivel akkor 3/2 ember nem alszik.


Az egyetlen dolog ami változott, hogy egy nagy nyelvi ugrás kellős közepén van. Pár hete még nem beszélt ilyen szépen, most meg egyik reggel úgy köszönt, hogy "jó reggelt anya, jót aludtál?". Én meg néztem, hogy mivan? Az én kis enyhén beszédkésett gyerekem egy ilyen kis komplex kérdést tett fel?


Meddig tarthat a rossz alvás ha emiatt van? Valaki tapasztalt ilyet?


2023. máj. 29. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Védőnő. Telefon. Ő ismeri. Mi nem.

Minden gyerek más.

2023. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyja nem tudja mitől lehet a védőnő mégis honnan tudná?! Az hogy látja pár havonta fél órát, nálam az nem azt jelenti ,hogy ismeri.
2023. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Elképzelhető, de én inkább még alaposabban végiggondolnám, mi történt, akár mit hallhatott meg (amiről ti felnőttek beszélgettetek), amitől nyugtalan, és azzal kapcsolatban kéne megnyugtatni. Egy hároméves azért már hónapok óta egy látványosabb beszédfejlődési hullám közepén van normál esetben, nem gondolnám, hogy emiatt nem alszik.
2023. máj. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élünk, itt nincs havonta védőnő. Utoljára 2 évesen látta, szerintem pont egy éve.
2023. máj. 29. 07:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Neki van egy féléves csúszás a beszédfejlődésében, receptiveben is 🤔
2023. máj. 29. 08:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet attól van ,fejlődik az idegrendszere.ez csak átmeneti
2023. máj. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Esetleg nem jön a kistesó? Nem veszekedt(et)ek az apjával? Gondolom, ha nem Mo.-n éltek, már bölcsis/ovis, nem lehet, hogy ott történt valami? Ezek jutottak még eszembe.
2023. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudok semmi másról. Meg amint felkelt játszani akart volna hajnal 3-kor.
2023. máj. 29. 10:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a bölcsiben, nem vettek-e észre valamit. #3, #7
2023. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!