Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Az utrogestan képes visszatart...

Az utrogestan képes visszatartani a vetélés beindulását?

Figyelt kérdés

3 hete teszteltem nagyon erős pozitívat, de már akkor is barnázgattam. Orvosom írt fel utrogestant, amit a kisfiammal is kellett szednem. 2 petezsák van de még most 6-7hetesen is üres volt az egyikben láttak kezdődő embryot, a pecsételő vérzés már 2 hete tart, korházban is voltam, most 3 napig semmi nem volt majd ma újra elkezdtem pecsételni.

Volt már 2 vetélèsem, akkor nem szedtem az utrot és szépen ki is ürültem. De szerintem nem igazán normàlis 2 hete pecsételgetni progeszteron pótlàs mellett....

2 nap múlva kell visszamennem a dokihoz.



2023. márc. 22. 06:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, a petezsákok méretei pedig nőttek.
2023. márc. 22. 07:06
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Igen visszatarthatja.
2023. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Érdemes lenne abbahagynom?
2023. márc. 22. 07:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából a 6. hét végén még csak 18mm üres petezsák és egy 21mm embrió kezdeménnyel (sejthető) volt, ami a doki szerint nem igazán jó, már kellett volna lennie embrióknak. Péntekig még várni akart, hátha lesz fejlődés mert a petezsákok viszont nőnek...
2023. márc. 22. 07:55
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

azt kell csinálni amit az orvos mond.


ha nem lesz hamarosan szivhang akkor biztos nem szedetik veled a végtelenségig.


Kivizsgáltak már, hogy miért van ennyi vetelesed?

2023. márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4# a petezsakok nekem is nőttek, uigy ahogy neked. Szinten kettő volt. Egyik kisebb volt mint a másik végig.


A nagyobb 22*25mm a legvégén. Én meg vérezni sem véreztem, nem is pecseteltem, nem volt görcs sem.


Egyik petezsakban sem volt végül embrió. Vagyis.. eleinte volt szikholyag aztán sejthető volt az embrió, de aztán eltűnt a szikholyag és a leleteimen nem volt említés többet embriorol.. csak a petezsák nőtt.


A másikban (kisebb) semmi sem volt az csak nőtt, de lassabban, aztán ellaposodott.

Nekem műtéttel kellett befejezni ezt a terhességet a 9. héten. Nem volt az utolsó napon sem életjelenség, csak a nagy üres petezsák.

2023. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

". De szerintem nem igazán normàlis 2 hete pecsételgetni progeszteron pótlàs mellett...."

De, lehet normális. Én sokáig pecsételtem még és itt a fiam...

2023. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, mindenféle meddőségi kivizsgáláson átestünk a férjemmel. A progeszteron hiány mutatkozott meg trombózis hajlamot találtak de az is kezelve van.


#6 most pont így vagyok én is, az üresre mondta a korházban a doki, hogy egy babára számítsak majd maximum. De 3 hét alatt még sehol embrió egy kicsit lelombozó. A kisfiam a 6.hét elején már szépen látszott szívhanggal.


#7 persze, én is olvastam, hogy ha a lepény a méhszáj fölött tapadt akkor normális és stb esetekben, de nálam abszolút semmi vérzésre adó indokot nem láttak, ráadásul napokig (éjjel-nappal) görcsölgettem nagyon durván, amire mondta az orvos, hogy nem jó dolog.

2023. márc. 22. 08:52
 9/9 anonim ***** válasza:

8. Ha a lepény rossz helyen tapad, arra nem adnak progeszteront...

Nekem sem láttak semmit, csak progeszteron hiányom volt.

2023. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!