Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önző vagyok vagy ti sem...

Önző vagyok vagy ti sem vennétek így kutyát?

Figyelt kérdés

2 gyerek van, egyik óvodás, másik kisiskolás. A kutya téma mindig feljön már 1 éve, vágynak rá. Kertesházban lakunk de a kutyával úgyis én foglalkoznék, sokat otthon sem vagyunk, hétköznap 4 után de hétvégén sem mindig. Most jó időben persze a gyerekek udvaron vannak, de télen biztos nem mennének kutyázni a hidegben, sötétben.

De.. ahányszor nemet mondok mindig olyan csalódottság van a szemükben, nagyon vágynak kutyára, sajnálom őket. Ilyenkor megfordul a fejemben, hogy talán megerőltethetném magam a kedvükért.


Benti kutyáról a férjem hallani sem akar.


Ti mit gondoltok?


2023. máj. 30. 14:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

Nekem tuti nem lesz kutyám, nem érdekel, hogy könyörögnek a gyerekek.

Majd elköltöznek és annyit tart, amennyit akar.

2023. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ha veszel a "gyerekenek" címszóval kutyát, elsősorban magadnak veszed. Szóval a kérdés, hogy te akarsz-e kutyát, megoldódott.
2023. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
Egy kutya az nem gyerekjáték. Akkor kell venni, ha a felnőtt akar ws tisztában van vele, mivel jár. Mondjuk alapból azzal, hogy naponta többször viszed sétálni. Akkor is, ha esik, ha 40 fok van, ha minusz 20, ha beteg a gyerek, ha te haldokolsz.
2023. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%

ez az egyéni döntésed.

egy kutyával sokat kell foglalkozni pl: sétáltatni.

ha benti kutya lehetne, abban az esetben több időt lehetne rá fordítani

2023. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Kizárólag akváriumig vagy hörcsögig mennék el. A gyerekek kamasz korukig pár ritka kivételtől eltekintve egy hét alatt megunják, emiatt a szülő magának vesz állatot. Mivel én nem vagyok kutyára, se macskára, hiába kérnék, nem vennék. Leopárd gekkónk van, de az saját állat. Nagyszülőknél van kutya, ott lehet simogatni meg mindent amit akarnak.
2023. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
35%

Legyetek ideiglenes befogadók.

Menhelyről befogadtok egy kutyust 1-2 hétre.

Aztán ha bevállt, akkor mégegy kutyuson segíthettek.

Így neked sem kell 18 évre elkötelezned magad egy kisállat mellett, de a gyerekek mégis kutyázhatnak és még segítesz is egy elhagyott kis kutyuson, amíg gazdira talál :)

2023. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Mi sem fogunk kutyát venni soha. Helyette elvittem a gyerekeket állatmenhelyre kutyát sétáltatni. 3 alkalomnál többször nem is vágytak oda.
2023. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

#7 -nek igaza van, jobbat mondott.

Nem is kell hazavinni kutyát, tényleg elég ha elmentek menhelyre önkénteskedni.

Kutyát etetni, sétáltatni, játszani velük.

2023. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
18%

Eleve hogy lehettek olyan helyzetben, hogy nincs kutyatok és a gyerekek állat nélkül nőnek fel. Az állat sok mindent megtanit nekik, allattartasi kultúrát, felelősséget, viselkedési normákat. Aki ettől megfosztja a gyereket szerintem hibát követ el. Mert gyerekként sose lesz kutyája és teljesen más hatással van rá mint felnőttként.

Nekünk 4 kutyánk volt gyerek előtt is. Meg macskák. Soha nem éltem úgy, hogy ne lett volna kutyánk gyerekként sem. Kertes házban azért nem kell minden nap sétálni vinni meg ilyenek.. Ott foglalkoztok vele, együtt etetitek stb.

2023. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont nem önzőség, mert a kutya érdekeit is figyelembe veszed, hogy nem tudnátok annyit foglalkozni vele. Ez inkább felelős gondolkodás. Egy állat sok mindent igényel, aki ezeket nem tudja, nem akarja biztosítani, annak nem való. Az, hogy a gyerekek kutyát akarnak, egy dolog. Szinte minden gyerek vágyik kisállatra, de ők még nem igazán tudják, mivel is jár. Persze megtanulhatják, de ehhez elsősorban a szülő kell. Ha ő ebből kivonja magát, nem érdemes erőltetni.
2023. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!