Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyi idősen hagyta...

Ki mennyi idősen hagyta otthon először a gyereket?

Figyelt kérdés
Most nem az érdekel, hogy mit ajánl a tudomány, meg britt tudósok kutatása. Nálunk még nem esedékes, de volt már téma és a férjem és az én véleményem közt jó pár év különbség van. Ő az ő gyerekkorára alapozza, hogy ők 4-5 évesen már egyedül voltak otthon amikor nem kellet oviba menni, és a szüleik dolgoztak, meg ugyanezt hallottam mástól is, és hát én ilyenbe bele sem tudok gondolni, ugye a mai gyerekek egész másak mint mi annó, és igen a mi hibánk. Inkább mai gyerekekkel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének, kor és, hogy, hogy ment?

2023. jún. 5. 06:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
57%
4 évest nem hagyták egyedül otthon, régebben se, most se, a férjed rosszul emlékszik. Nagyobb gyereknél meg változó, nem egyformák. Az én gyerekem nem is akarná, hogy egyedül legyen, megijedne, csak 6 éves.
2023. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
45%

Te emlékszel rosszul előző, 93as vagyok, én is voltam 5 évesen egyedül..amíg az iskolás nagytesóim haza nem értek, nem 4 de 5...

Pl 8-14ig, ha beteg voltam.

És ez nem a hú de régi világ, 90-es évek. Az igazán régi világban 50-60as évek a gyerek már 4-5 évesen libákat, teheneket hajtott és azokkal volt a mezőn kint egész nap.


Kérdésre is válaszolva, mai fejemmel én 8-9 évese hagynám maga először

2023. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
65%

Ez a 90es években sem volt normális dolog.

Én a 80as években volt ekkora. Senkit nem hagytak ovis korban egyefül otthon.

2023. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
81%
Én 70-es években voltam ovis és a 80-as évek elején kisiskolás de sosem hagytak egyedül ha beteg voltam vagy úgy egyébként fél napokra. Milyen beteg dolog egyedül hagyni egy ovist.
2023. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
85%

4 évesen addig, míg az utca végéről behùztam a kukát. Mindig ott hagytàk a kukàsok.

4 és fél évesen a nyaralóban addig, míg àtmentem a boltba. Szemben màsodik hàz, a hàzat nyitva hagytam, a kertkaput zàrva.

7 ès fèl èvesen 1x egy óràra.

2023. jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
41%

Hát nem tudom hol nőttetek fel, én falun, oviból is egyedül jártunk sokan haza, hazasétaltunk uzsonna után, nem a szülőkre vártunk

Nem mindenki, de kb 25-ből 10-en

12-es vagyok

2023. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
65%
Kislányomat most 8,5 évesen néhány percre. Ez volt az első ilyen alkalom.😊
2023. jún. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
75%
#16: a gyerekeim ovijábôl csak nagykorú családtagnak vagy elore egyeztetett nagykorú személynek adták ki a gyereket. Kiskorú testvérnek akkor sem, ha az 17 éves. Úgyhogy teljesen mindegy, hogy 50 éve falun mi volt a szokás
2023. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
60%

Nem 50 éve volt, 98-2000 voltam óvodás..azért az nem 50 éve volt ;)

Mostmár nálunk is csak 16 éven felülinek adjak ki.

2023. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
87%
Én 48 vagyok, a húgom 3 évvel fiatalabb, én hordtam haza anno az oviban. Nem falun élünk. A gyerekemet már nem adták ki csak nagykorú személynek, annakmis csak akkor, ha azt előre bejelentettem és leadtam az adatait a személyi igazolvány számával együtt.
2023. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!