Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyi idősen hagyta...

Ki mennyi idősen hagyta otthon először a gyereket?

Figyelt kérdés
Most nem az érdekel, hogy mit ajánl a tudomány, meg britt tudósok kutatása. Nálunk még nem esedékes, de volt már téma és a férjem és az én véleményem közt jó pár év különbség van. Ő az ő gyerekkorára alapozza, hogy ők 4-5 évesen már egyedül voltak otthon amikor nem kellet oviba menni, és a szüleik dolgoztak, meg ugyanezt hallottam mástól is, és hát én ilyenbe bele sem tudok gondolni, ugye a mai gyerekek egész másak mint mi annó, és igen a mi hibánk. Inkább mai gyerekekkel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének, kor és, hogy, hogy ment?

2023. jún. 5. 06:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
76%

12, felelőtlen szülők mindig voltak.

Több, mint 10 évvel idősebb vagyok, de sose hagytak egyedül óvodásként. Oviból se jártunk egyedül haza. Senki. Megyeszékhely.

7 éves elsősként mentünk egyedül először, 5 perces út végig járdán és otthon vártak. Kulcsom onnantól lett, hogy felértem a felső zárat, kb. 3-4. osztály ~9-10 év. Akkortól voltam egyedül 1-2 órát, míg hazaértek.

Nálunk egyébként még az alsósokat se engedik el egyedül az iskolából, így először 11-12 évesen mennek haza magukban. Kb. akkortól is reális hogy teljes napot legyenek egyedül. Nem véletlenül jár a GYÁP is 12 éves korig. Előtte max. fél-1 óra szerintem a normális érettségtől függően 8-9-10 éves kortól, de semmi esetre se 4-5-től.

2023. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Se engem a 80-as években, de öcsémet a 90-es években nem hagytak soha otthon egyedül napközben óvodás korunkban. Pesten éltünk, tegyük hozzá.

A 2010-es években mesélte kolléganőm, hogy náluk a Pest melletti zsákfaluban a nagycsoportosok egyedül mennek haza az oviból. Nálunk ezt egy településsel odébb, pesti agglo, nem engedték, nagyon helyesen.

2023. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
87%
7 éves korától hagyom otthon ha nagybevasarlunk vagy orvoshoz megyek és nincs kedve jönni. Egy-két óra szokott ez lenni.
2023. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem se hagytak egyedül még általános 4. osztályos koromban se. Aztán mentem 8 osztályos gimibe, oda már el-elengedtek magam, de talán akkor sem az első évben. Ez még bőven a 90-es évek voltak.
2023. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
66%
Luxemburgban élek, itt 12 éves korig konkrétan tilos a gyereket egyedül otthon hagyni, a törvény tiltja.
2023. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
80%
Linkeld már ezt a törvényt, utolsó.
2023. jún. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
82%
Írországban detto.
2023. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
7 éves mellett már leszaladok a szeméttel a kukához (panel). Vagy az alattunk lévő kisboltba.
2023. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
75%

9 éves a nagyobb lányom, 3 a kicsi. A házunk mellett közvetlen van egy háztartási bolt, maximum oda átszaladok ha kell valami.

Felelősségteljes és szófogadó gyerekek de hosszabb időre nem hagynám őket itthon.

Ne adj isten lenne egy elektromos tűz és bepánikol, nem tudja kizárni ijedtében az ajtót nem tudnám magamnak megbocsájtani.

2023. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
88%
Magyarországon 6 éves kortól egyedül utazhat buszon,vonaton.
2023. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!