Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy az 5éves lányom...

Normális hogy az 5éves lányom minden evés után wcre megy?

Figyelt kérdés

Van olyan is, hogy félbehagyja az ebédet elmegy kakilni és ha végzett jön vissza enni.

Majd evés után eltelik 5perc és megy megint wcre.


Őszintén szólva már a hajam égnek áll tőle.


Ezekkel az adatokkal nap végére összegyűlik kb. 15 "anyaaa kész vagyok"


(Érdekesség képpen, az oviba nem kell wcre menni, se mikor úton vagyunk valahová és valamit eszik)


2023. jún. 10. 09:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

"Őszintén szólva már a hajam égnek áll tőle."


Mondjuk én inkább a gyerek miatt aggódnék, hogy valami ételintolerancia vagy gasztroenterológiai betegség van a háttérben, minthogy magamat sajnáltatom, hogy jaj, már megint feneket kell törölnöm. Nem a te bosszantásodra csinálja.

2023. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Laktózérzékeny a lányom, de én úgy vettem észre, hogy tejes dolgok után mindig elkezdett csillogni a bőre, és viszkedett neki, majd pár helyen enyhe ekcéma jött ki rajta.

Elvittem a gyerekorvosunkhoz, aki írt fel ilyen laktózcseppeket, és azt mondta majd kinövi, több tennivaló nincs vele, és nem küldött sehová.

Lehetséges hogy ez okozza?

Nem csak tejes kaják után megy wcre..

Illetve már egy ideje a bőre sem viszked

2023. jún. 10. 13:11
 13/20 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Akkor tudod a választ. Oda kell figyelni az étkezésre. Mindenben lehet tej, laktóz. El kell hagyni teljesen a tejet, hogy kinőhesse. A gyógyszer nála ezek szerint kevés, ha tovább erőlteted a tejes dolgokat rá mehet a gyomra.
2023. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Még valami, allergia tesztet és vizsgálat nélkül, nem lehet tudni, hogy csak laktóz érzékeny, lehet tejfehérje gondja is, arra nem jó a gyógyszer.
2023. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a laktóz miatt áteresztő bél szindrómám is lett, mikor nem tartottam a diétát.


Utána volt olyan időszak, hogy híg székletként távozott, amit ettem, ha volt benne zeller, glutén, répa, magvak, paradicsom, napraforgó, cukkini, padlizsán.


Ez nem egy gyakori eset, meg már bőven felnőtt voltam, mire eljutott idáig a helyzet, de hónapokig tartott, mire egy normális ebédet meg tudtam otthon főzni, és évekig (3-4 évig), mire mehettem úgy étterembe, hogy nem lettem tőle rosszul, ha keresztszennyeződött mondjuk laktózzal.

2023. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
15-s vagyok. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ne vedd félvállról, ha széklete van ebéd közben, mert ha erős a laktózintoleranciája, akkor felnőtt korára elég komoly problémákat is okozhat.
2023. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
De ha intoleranciája van, miért nem tartjátok a diétát? Nyilván amiatt kakil ennyit.
2023. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Azért mert az orvosunk azt mondta, hogy ezekkel a cseppekkel bármit ehet nem lesz baj.

És mondjuk meg őszintén, ilyen korú kisgyermeknek nagyon nehéz megtiltani hogy ne igya a kedvenc tejes italját, vagy ne egye meg ebéd után a jól megérdemelt túrórudiát.

2023. jún. 10. 21:42
 19/20 anonim válasza:
100%

"Nem csak tejes kaják után megy wcre.."


Nem csak a tejes kaják an van laktóz. Nagyon sok fűszerben is előfordul, szószokban, de pl. a töpörtyűben is.


A cseppekről annyit, hogy az segít, ha nagyon muszáj, de csak kiegészítés a szigorú diéta mellett.


Ilyen korú gyermeknek már bőven el lehet magyarázni, hogy bizonyos dolgokat nem ehet, ihat, mert fájni fog tőle a pocakja stb. Illetve manapság már nagyon klassz alternatívák is vannak, növényi tejek, köles rudi, totu stb. Inkább ezzel kéne foglalkozni, nem kiakadni, hogy neked mennyit kell popsid törölni... Eteted a laktózérzékeny gyerekkel a túró rudit és kiakadsz ha megy tőle a hasa... Komolyan mondom......

2023. jún. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

18# de látod hogy mégsem jó...

Mondjuk eleve beleírhattad volna a kérdésbe. Fura figura vagy basszus....

2023. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!