Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is előfordul, hogy egy...

Másnál is előfordul, hogy egy mamánál töltött nap/éjszaka után a gyerek otthon napokig kezelhetetlen?

Figyelt kérdés

Kislányom másfél éves, imádja a mamáját, kb 3 hónapja hetente/két hetente 1 napot mama vigyáz rá. Eddig még sose aludt nála éjszaka egyedül. Amikor hazahozzuk mamától mindig nagyon éhes és nagyon nagyon nehezen kezelhető, sokat sír, "hisztizik", semmi nem jó neki.

Most pénteken először ott is aludt mamánál, minden rendben volt, jól érezte, átaludta az éjszakát. Aztán hazajöttünk, és mint egy kisördög ... rosszul is alszik éjszaka, zaklatott, nyűgös, 2 napja folyamatosan csak a nyavalygás megy. Próbálok játszani vele, de semmi nem tetszik neki. Még a játszótéren is sirdogál, kiabál, pedig ha valahol, akkor ott aztán mindig nagyon boldog szokott lenni.

Más is járt már így? Mitől lehet ez?

El vagyok keseredve. Mama az egyetlen nagyszülő, nagyon nagy segítség hogy mostanában néha vigyáz a kicsire 1-1 napot, de nem tudom így mi tévő legyek, hiszen jobban elfáradok most így a gyerekkel, mint amennyire kipihenném magam azalatt az 1 nap alatt amikor nincs itthon. Ez így nem jó buli :(



#hiszti #nagyszülő #Baba kisgyerek
2023. jún. 12. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű még sok neki egyszerre a nélküled töltött idő és így fejezi ki. Lehet mindenkinek jobb lenne, ha csak delutánonként pár órát lenne ott, többször, vagy amikor épp szükséges,mert mész valahová vagy dolgod van. Aztán ahogy nő majd újra megpróbáljátok a hosszabb időt.
2023. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen igazad lehet :(
2023. jún. 12. 09:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írja. A hiányod okozta feszültség pont a biztonságos közeledben jön ki. Ugyanez a jelenség megfigyelhető bölcsi és ovikezdésnél. Én a sírásmeghallgatás módszerét és a dedikált gyerekidőt alkalmaznám (kapcsolodoneveles.hu-n utánanézhetsz), illetve az ottalvást mindenképp hanyagolnám. Azt sem szabad elfelejteni, hogy 1,5 éves korban van a második szeparációs szorongás, amikor jobban igénylik a biztonságot nyújtó szülői közelséget és nehezebben viselik a távollétet.
2023. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánanézek ennek amit írtál. Igazatok van valószínűleg. Én is gondoltam hogy emiatt lehet, csak közben pedig olyan paradox, hogy mennyire jól érzi magát a mamával amikor vele van, ott nem hiányol engem. És amikor odaérünk hozzá, egyből kéreszkedik fel az ölébe és nekem pedig integet, hogy mostmár mehetek, rám itt nincs szükség. :D
2023. jún. 12. 10:10
 5/15 A kérdező kommentje:

Jaa igen és az ott alvást egyébként én sem szerettem volna még rendszeresíteni. Ez kivételes alkalom volt, ugyanis lagziba mentünk és most először nem vittük a kicsit. Meglepődtünk mennyire simán ment az altatás, alvás, minden. Örültünk neki nagyon.

Aztán itthon jött a fekete leves :(

2023. jún. 12. 10:12
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is imádta a mamát és mégis visszakellett kuncsorogni magam a kis szívébe amikor érte mentem, még mielőtt elindult unk volna haza, különben óriási hacacárét csinált az úton, kezelhetetlen volt, de még igy is hogy egy fél órát játszottam vele, csak rá figyelve, így is éreztem h nekem szól a dac.
2023. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

Mi ezért nem hagyjuk a mamánál sokáig, csak amit nagyon muszáj.


4 éves fiam sem marad el egy egész napra, nemhogy a 1.5éves.

A nagy is elvan egész nap az oviban, de egy egész nap a mamánál teljesen máshogy hat rá.

Ottaludjanak, még csak meg sem fordult a fejünkben.

2023. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Anyósomtól és sógornőméktől jöttek haza mindig így, utána egész este szívtam velük. Valszeg nálunk ennek az az oka, hogy anyós túlkontrollál, az unokatesó meg túlpörög, és ezt a sok feszkót idehaza vezették le rajtam.

De igazából semmi múlt idő, a középső 12 lesz, és még mindig így jön haza onnan...

2023. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk sosem volt gond, igaz hogy rengeteget van a mamáéknál és jóval hamarabb aludt már ott, tehát nem a szeparacios szorongás közepén kezdtünk ezzel foglalkozni.
2023. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk nem volt gond, babakent is volt a mamával, és 3 éves korától nyaral is a mamával 4-5 napot is.
2023. jún. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!