Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, ha a 1,5 éves...

Mit tehetnék, ha a 1,5 éves gyermekem teljesen kezelhetetlenné vált 3-5 hónapja?

Figyelt kérdés

Egy nagyon mozgékony, de jókedvű, jó jellemű kisbaba volt, aztán olyan 13-14 hónapos kora óta egyre rosszabbodott a helyzet minden téren, és most már idegileg teljesen kivagyunk a férjemmel.


Egyrészt, nem eszik normálisan semmit, pedig iszonyat jóevő volt. Ha én akarom etetni, az nem kell, kitépi a kezemből a villát, bezárja a száját, vergődik a székben, egyszerűen nem eszik, de ő maga még nem tud normálisan enni, a kaját ledobja a földre, kiborítja az etetőszékbe, a tányért is, kiköpi a szájából a kaját. Tiszta gyomoridegem van már minden evésnél, én nem tudok egy tányér ételt megenni normálisan mellette, mert hisztizik, kéri tőlem az enyémet, ledobja azt is a földre.


Csapkod, karmol, tépi a hajunkat. Ezerszer elmondtam màr szépen is, csúnyán is, hogy nem, de semmilyen mértékben nem érti meg, nem érdekli, megölel és közben már markol a hajamba.


És ordít, sír, hisztizik egyszerűen szó szerint egész nap. Egész nap. Ha valamire azt mondom, hogy nem, hisztirohamot kap, üvölt, hogy anyaanyaaaa, kapaszkodik a lábamba, nem hagy békén, 5 percig sincs el egyedül egy játékkal. Mostanában a konyhapultra akar felülni, nem engedjük, akkor képes ott állni 1 órát üvöltve.


Nálam már betelt a pohár, minden nap kiabálnok, kiakadok, egyszerűen nem bírom ép ésszel ezt az egész napos ordítást,verekedést, rámolást utána, mert minden leszed, ledob, tönkretesz. Az apja már inkább elmegy máshova munka után, nem jön haza sokáig, mert azt mondja, nem bírja már tovább.


Nem tudom, mit kellene tennem. Sosem volt egyszerű a gyerekem, picinek sem ült meg egy pillanatra a fenekén, meg értem, hogy, dackorszak, hiszti, életkori sajátosság, de azt érzem, ez a szó szerint egész napos hiszti és vergődik több ezeknél.



2022. okt. 17. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Üdv a dackorszakban. Ki kell bekkelni. Az evésről meg annyit h hagyd had egyen egyedül még ha koszol is. Ha hagynád hamar megtanulná.
2022. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Elmúlik


Pár napra, hétre, hónapra


Aztán az is elmúlik

2022. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Egyet értek az elsővel, az evésben lazíts. Éhen halni nem fog, de ne görcsölj rajta. Ha pár falatot csipeget, akkor annyit.


Próbálj meg minél többet kint lenni vele, hogy kiszaladja, kimotorozza magát, kifáradjon, talán hamarabb lehiggad.


A házimunka megvár. Ha kell ülj mellette órákig a szőnyegen, ha most azt igényli.


A férjedtől nem szép dolog hogy lelép, beszéljétek meg, hogy neked is szükséged van 1-2óra szusszanásra, addig legyen vele ő, játszon vele, vigye el kocsikázni, hintáztássa stb.


Ezen felül pedig tényleg csak kitartást tudok kívánni!!!!

2022. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Mit mondjak

Ez ilyen

Még csak most kezdődik

Ugyanebben vagyunk

1,5 éves lesz a fiam

Ha valamit nem engedek neki lefekszik a földre és ordít

Ha felemelem és úgy nem engedek neki valamit bele tép a hajamba, megharap , tépi az arcom

Fél évvel idősebb kislánnyal játszik hónapok óta.

Eddig a kislány harapta meg őt sokszor.

A kislány ezt már " kinőtte" és most a fiam kezdi.

Ha a valami nem tetszik neki megtépi a kislányt, megrángatja stb

Enni eszik úgy ahogy, néha engedi hogy én etessem, amúgy egyedül próbálkozik.

Ha oda adom neki tányéron az ételt akkor kiboritja, eldobja a tányért is a kaját is, vagy kézzel eszi az asztalról stb

Én ilyenkor nem idegeskedem. Ha már kiborította engedem hogy "jatszon " vele, vagy kézzel egyén ahonnan akar.

Verekedesnél én is elmondom neki, hogy nem szabad, meg hogy simogatunk , próbálom elterelni a figyelmét de még nem nagyon megy.

Most erősen benne vagyunk mi is.

Sajnos ezt ki kell bírni

Én elég nyugodt természetű vagyok, nyílván nekem is fáj ha megharap , tép stb

De sosem reagálok hevesen mert az csak olaj a tűzre

A kajával meg nem tudok mit tenni. Így is úgy is sokat kell etetés után takarítanom utána. Így hagyom, hogy egyen ahogy akar.

Igyekszem olyat adni neki Főleg amit szépen megtud fogni a kezében is.

El kell engedni ezt a feszültséget. Tudom hogy nehéz. De ezt túl kell élni.

2022. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Hagyd egyedül enni. Nem baj ha dobálja, ez is az önálló evés tanulásához tartozik. Annyit megeszik, ennyire neki szüksége van, éhen nem marad. Igen, sokat kell utána takarítani, ez van.

Ha tépi a hajad mondd el, hogy nem szabad, fáj neked, kérd meg, hogy hagyja abba, vagy muszaj lesz letenned őt. Ha nem hagyja abba tedd le/hagyd ott.

Konyhapultra ha fel akar ülni, elmondod hogy nem szabad, csináljuk helyette inkább ezt/azt, ha hisztizik, mész tovább a dolgodra. Hamar megérti, hogy a hiszti nem vezet sehova. Az én lányom, 2 perc után talál magának más elfoglaltságot.

Szóval nálunk ezek működnek, próbáld ki, hátha beválik.

Egy 21 és egy 6 hós anyukája.

2022. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Hamar megérti, hogy a hiszti nem vezet sehova"


Pont ez az, hogy úgy érzem, nem érti meg. Ha kitalál valamit, és nem lehet, üvölt akár egy órát. Ha, sikerül elterelni a figyelmét, eltelik fél óra és kezdődik elölről.

2022. okt. 17. 13:00
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Egy 1,5 éves gyerek még nem érti meg ezeket a dolgokat

Persze ha 1000xer elmondod majd igen, de alapjáraton még nem tudja miért rossz amit csinál

Neki még hiába mondod hogy miért rossz valami

Nem érti

Csak elterelni lehet a figyelmét

0-24ben szórakoztatni ha nem találja fel magát egyedül, minél többet szabadban lenni

Az evésre pedig nem kell rágörcsölni

Egyen ahogy akar és amennyit akar

2022. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Legyél kitartó és következetes. Mást nem tudsz tenni, mint ezerszer elmondod. Csodaszer nincsen sajnos. Emellett fizikailag is fáraszd le rendesen.
2022. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen az,amikor az ember rájön, nem egy leányálom a gyereknevelés.


Nekem 1 éves a lányom, ugyan ez. De én már olyan szinten "leszaromállapotban" vagyok, hogy na. Hisztizik, megpróbálom megnyugtatni, nem megy, ott hagyom. Bánt? Leteszem. Nekem egyedül eszik, az evéssel nincs bajunk.


Kinövi?! Egyszer tuti. Fiam kb 2 évesen kezdte. Most 3.5éves, még mindig tart.

2022. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Igen most még üvölt 1 órát, de ha következetes maradsz le fog csengeni. Mindig türelmesen, kedvesen, határozottan és halkan beszélj hozzá, tereld a figyelmét egyszerűen mindig és mozogjon kint rengeteget.

Ez ilyen időszak. Olvass róla min megy most a gyerek keresztül és értsd meg, láss az ő szemével. Nehéz időszak ez neki is és nincs sok eszköze még, uralják az érzelmei. Fejedet pedig rakd helyre, mert ez nem így működik. Minimum járjon utána ő is, hogyan lehet könnyebbé tenni ezt az időszakot és alkalmazza a tanácsokat, probalgassatok mindketten.

Enni hagyd ahogy ő akar, ha keveset evett vagy e Gyál nem hagyd békén. Kínáld később. Takaríts utána, nem kell még szépen ennie és etetni se kell.

Amit szeretne azt nem lehet vagy nem képes rá. Borzasztó nagy frusztráció ez neki, gondolj bele a helyzetebe.

Adj neki kis dolgokban választási lehetőséget.

Ne legyetek idegbetegek, mert a gyerek tükröt tart.

2022. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!