Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a szülők nem fogadják el a...

Ha a szülők nem fogadják el a bizottság véleményét, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Baratnőmék sajnos nem fogadják el, hogy probléma van a fiukkal. Ezzel csak az a baj, hogy így fejlesztést sem kap és nem tudják a megfelelő suliba sem beiratni. A körzetes ugyan felvette, szeptembertől kezdi az elsőt, de azzal a kikötessel, hogy a bizottság jelölje ki őket, a bizottság viszont nem hajlandó őket kijelölni, hanem EGYMI sulit javasol... Ilyen esetben mi fog történni?

Sokat próbáltam velük beszélgetni, de mindent kimagyaráznak. Nem tudom, hogyan tudnék nekik segíteni elfogadni a helyzetez.

A legkisebb fiunk csoportjába kerülhetne, fantasztikus tanárhoz és pedasszisztensekhez. Ők is látják, mennyit fejlődött a fiunk 2 év alatt, ennek ellenére mégsem hajlandóak belemenni.


2023. jún. 13. 05:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

A barátnőd dolga.

A körzetes iskolából át fogják irányítani, ha szegény gyerek nem teljesít. Ez lesz az igazi trauma számára.

Ennyit tehettél . Nem erőltetném, hogy beleszóljak az életükbe, döntésükbe.

2023. jún. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Felnőtt korában nyugtatókon fog élni, legrosszabb esetben megkísérli az öngyilkosságot. Rengeteg hasonló helyzetben lévő ismerősöm van, valamint én is így jártam. Hála a dilettáns szüleimnek, akik szégyellték, hogy fejlesztésre szorulok, így enélkül kellett felnőnöm.
2023. jún. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok semmit rájuk erőltetni, csak próbálok segíteni nekik és őszinte vagyok hozzájuk. Mindig engem hív, hogy mi a vélemenyem, én elmondom, aztán én leszek a hülye, majd pár óra múlva megint hív és megint a véleményemet kéri. Ezt játszuk hosszú hónapok óta. Érzik ők, hogy baj van, de nem akarják elfogadni.

A körzetesbe be sem fogják engedni, mert csak a kijelölő papírral együtt vihetnék, ők viszont miután kiderült, hogy nem fogják azt kijelölni (alapító okirat szerint fel sem vehetik) most az időhúzásra mennek, azaz már a 3. időpontot mondták le...

Attól tartok, ebbe a buliba lassacskán a gyámhivatal is be fog szállni és az sem fog túl sokat segíteni a helyzet feldolgozásában.

2023. jún. 13. 05:48
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem a te dolgod.

Őszintén mondom, nem értem miért asszisztálsz egyáltalán?


Kéri a véleményed, megsértődik, után megint kopogtat az ajtódon..


Én a helyedben vagy elküldeném a fenébe, vagy kijelenteném, hogy nem vagy kíváncsi erre a témára. Szóval ha van más ami egyben tartja a barátságotokat akkor rendben, folytathatjátok,ha nincs a folyamatos hiszti sértődésen más akkor így járt.


Neked miért van szükséged ilyen emberre?

2023. jún. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem fogadod el a szakértői véleményét lehet fellebbezni nyugodtan, ez teljesen megszokott, átviszik a gyereket más szakemberekhez megvizsgálni újra.


Egyébként tök oké és szokványos, hogy nem fogadják el, mert a szakértők csak nevükben azok, a normálisan, többtéren, folyamatosan képzett ÉS tapasztalt, valódi szakemberek nem az állami szférában vizsgálják a gyereket 40 perc alatt jórészt óvónők véleménye hagyatkozva.


Vezesd át az egészet kőművesekre, és rájössz, hogy nem baj, ha nem vagy elégedett az olcsó szaki munkájával és látsz jobbat is.


Ha engem kérdeznének azt mondanám költsenek rá és vigyék máshova megnézetni a gyereket, akár jelentkezzenek át más tartózkodási helyre, hogy jobb körzetes pszichiátriához tartozzanak(heimpál, vadas), ott is az IDŐSEBB emberek véleményét kérjék, véletlen sem csoportos helyzetben, ahol összezárnak több mentális/pszichés gyereket, akik felhúzzák az övéket, de még jobb, ha olyan magánt találnak, ahol a doki államiban is vállalja a véleményét és nem pszichés betegekkel zárják össze a gyereket vizsgálódni.


Én is kerülném az egymi sulit a helyükben, ha megállta a helyét normál oviban, benne vagyok sokéve a fejlesztősdiben, nem tudnak olyat mutatni, amit a gyerek ne tudna/szülő ne tudna segíteni neki. Felajánlanám a bizottságnak, hogy nézze, ez a körzetes pszichiáter véleménye, a gyerek csak délig lenne bent, elmegyek GYODra, magánban ide-meg oda fogom hordani, és első év végén akár ismételhet is. Amúgy körzetesnek akkor is fel kell vennie, ha nincs alapítóban a gyerek kódja, mert a körzetes köteles ellátni. Persze a tudatlan szülőket lerázzák, ahogy megy, sok helyen szegregációpártiak, de szakértőiken belül is különböző vélekedésű embereket lehet kifogni.


Ha ez a körzetes suli és szakértői ilyen, át kell jelentkezni máshova, másik lakcímmel, másik szakértői majd máshogy fog vélekedni. Ha kollektívan kaki van csak és magánpszichiáter és két szakértői is lehúzza a gyereket, na akkor LEHET elgondolkozni a dolgon. A mi körzetesünk mindenkit integrált, enyhe ért.fogy, beszédfogy, rengeteg egyéb pszichés, adhd, érzelmi zavaros meg autik és HHH gyerek meg diszesek, pedig az alapítóiban csak egyéb pszichés van, de elvileg a város minden sulija már integrál autit, az alapítóiba még nem vitték fel. Az enyém is extra gyerek volt, nem is bírta a közeget, túl sok volt a sok különféle problémás. Másik helyen is sok, de itt kisebb létszámban és nem ilyen sokfélék, csak adhdsok meg autik, a tanár helyén kezeli a "rosszalkodókat", így az enyém már elégedett.


Biztosan tudják, hogy van baj, nyilván nem hülyék, csak nem akkorának gondolják, hogy lassabb tanmenetet és sérültebbet közeget kapjon a gyerekük ezért.


Gyerekem másodikos, van egy osztálytársa aki néha bekakil, de egyébként ír, olvas, számol, közepes eredménnyel és vannak barátai annak ellenére, hogy verekszik és benyúlja mások kajáját és iszonyú rendetlenül eszik. Tök jó helyen van, ha az én gyerekem lenne azt mondanám rendben van, hogy ide jár, jót tesz neki. Másik oldalról nem örülök annyira, dehát ez van.

2023. jún. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
ha gyåmügy beszálna akkor kėnytelenek lenének elfogadni a diagnozist.
2023. jún. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 NTBS ***** válasza:
44%
Fellebbezés.
2023. jún. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Persze, pontozzátok le azt, aki tudja hogyan lehet kikerülni a rendszert és az mit is ér valójában:)


Sok sikert a többieknek az egymiben, biztos sokat fognak fejlődni, ha képekkel kirakják a napirendet, a szabályokat és fogalmak szerint válogattatják velük a képeket meg homokba rajzoltatják velük a számokat/betűket A3as papírra, és fél évnyi anyagot vesznek 1 év alatt mert egy mozzanatot 10 féle képpen gyakorolnak el, miközben körülöttük van pár örjöngő dühös gyerek, pár teljesen passzív, pár értelmi sérült, mankókat adnak alájuk, amiket megtanulnak használni, majd később nem boldogulnak nélkülük, a normálisak(átlagosok) viselkedésmintáiról meg semmi sem ragad rájuk, és nem fogják érteni, miért nézik őket hülyének..


Aki egyszer oda kerül nem képes kijutni, pár enyhébbet néha elkaszálnak és nekik megy, de ők sosem voltak odavalóak, rosszul kategorizálták be őket a hatalmas tudományos szakvizsgálat alatt, amíg formát kellett másolniuk, tornyot építeniük és megnézték tudnak-e válaszolni pár olyan kérdésre, hogy mit jelent a forró, illetve megnézik milyen a rajzuk. Szakértők. Felháborító az egész, ugyanúgy meg van vezetve mindenki, mint a hülye plakátkampánnyal. Vagy nagyon sérült a gyereked és odavaló, vagy picit sérült a gyereked és köze se legyen hozzá. Ezt pedig csak "próba" alapján lehetne eldönteni, normális gyerekek közt fél évig legalább, nem pár perc után. Ha bentmaradsz senkit nem fog érdekelni, hogy kettes voltál matekból végig, de ha nem sikerül a bentmaradás bizony mindenkit érdekelni fog, hogy gyógypedsuliban tanultál fél évnyi anyagot egy év alatt. (tudom-tudom, nem fele, hanem 60% a tanakos.. vicc)


A gyereked magától is fejlődik két év alatt, ha meg te is foglalkozol vele, akkor meg pláne.

2023. jún. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha EGYMI-be küldené a szakértői bizottság, akkor ott nem kicsi a baj.

Majd rájön a szülő, amikor minden nap arra megy a suliba, hogy a tanár panaszkodik, a gyerek meg szenved mert kilóg a sorból.

2023. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egy idősek a gyerekeink, napi szinten találkozunk. Ő is mellettem állt, amikor a gyerekeink kivizsgálása zajlott, neki sírtam, mikor kiderült, hogy mindhárom problémás, hogy a kicsi soha nem fog tudni önálló életet élni és ő sem rázott le soha. Azt utólag láttam meg, hogy náluk is van baj, csak akkor még jobban tudták titkolni. Kicsit talán bűntudatom is van, hogy akkor nem figyeltem jobban rájuk, mert magunkkal voltam elfoglalva.

Magánban kezdték, mert azokat a papírokat csak akkor kell bemutatni, ha akarják. Nem volt túl jó már akkor sem a helyzet. Azóta már költöztek is papíron, hogy másik szakszolgálathoz kerüljenek. Mind a 4 évben más oviba járt, úgy állta meg a helyét, hogy folyamatosan beteg volt és 1,5 évig a covid miatt sem volt bent. Ott is EGYMI-be kellett volna mennie, de helyhiány miatt megúszták. 8 éves lesz, mire kezdi a sulit. Nem igazán beszél, inkább csak hangokat utánoz pl. ajtónyikorgást, nem szobatiszta, de a pelenkát sem mindig fogadja el és sokszor vannak dühkitörései is. A suli tanakosként vette fel, de a most visszautasított szakvélemény alapjan értakos.

Azt elhiszem, hogy nem mindenkinek jó az EGYMI, de nekünk bevált. A kicsi nálunk auti, adhd-s, tanakos. Mikor 6 évesen bekerült, még nem beszélt, csak echolált, most meg simán elmeséli, hogy mit csináltak aznap a suliban, megismeri a betűket, szavakat és egyszerűbb mondatokat elolvas, 30-ig számol is...

2023. jún. 13. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!