Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanulói képességet vizsgáló...

Tanulói képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság véleményét nem akarom aláírni, mi történik akkor?

Figyelt kérdés
Tanulói képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottsághoz hívtak vissza holnapra, ( 2 éve voltunk előszőr) akkor a nevelési tanácsadóból javasolta a pszichológus, de nem lett volna kötelező, viselkedésével magatartásával volt probléma. Most 8,5 éves a fiam,2 osztályos. Két évvel ezelőtt azt írták a papírjára, hogy hiperaktív, az iskolában azt mondták nem az, mert akkor nem tudná első pillanattól végig ülni a 45 percet. Már ebben az évben semmi magatartási probléma nem volt vele. A lényeg, hogyha megint azt akarják megállapítani, hogy hiperaktív, de én nem írom alá, mi történik?

#hiperaktivitás #szakértő #SNI #problámás gyerek
2014. ápr. 28. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát ebben nem vagyok biztos, de elvileg nem vagy köteles aláírni a papírt, viszont most voltak valami változások, ezen a téren, és ők attól még a papírt elküldik az iskolának, jegyzőnek, NEV tannak vagy ahova gondolják. De az alap állapolgári jogod, hogy nem kényszeríthetnek a papír aláírására. Tehát na nem értesz vele egyet akkor kizárt, hogy kényszeríthetnek.
2014. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sajnos most nincs időm ebbe belefolyni, de ebben a cikkben talán találsz valamit. 1 voltam. [link]
2014. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ott dolgozom. Max. nem értesz egyet, s államigazgatási eljárást kezdeményeznek.
2014. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Tehát kár volt segítséget kérnie 2 évvel ez előtt, mert most egy életre megbélyegzik a gyereket, hogy hiperaktív????!! Talán rosszul mérték fel a gyereket, vagy valami hozzá nem értő végezte el a vizsgálatot, vagy egy kis gyakornokra bízták aki nagy lelkesedésében nem figyelt oda mindenre, és a gyerek láss csodát meg lett bélyegezve. Na ezért nem mer menni az ember szakemberekhez, mert gyakran segítséget sem kap, ha meg tévedett a szakember akkor meg cseszik papírra vetni, hogy bocs a gyerek kinőtte a hiperakítívitását , mert hát elvileg ilyen nincs. Ez nem betegség ha nem állapot, de a gyerek jelenleg tökéletesen működik.
2014. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tanulási Képességet Vizsgáló ....Ha nem akarod nem írod alá, nem változtat az általuk leírt eredményen semmit. Különben most mész kontroll vizsgálatra, tehát lehet, hogy most már nem ugyanazt fogják írni, mint két éve! Az, hogy az iskolában mit mondanak, nem jelent semmit, nem ők a szakemberek.
2014. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Felőlem aztán leírhatná az összes szakember a papírra, hogy a gyerekem hiperaktív, ha a gyerek jól tanul, semmi panasz nincsen rá, vannak barátai, és úgy egyébként mindenki elégedett a gyerekkel. De reméljük, hogy a szakemberek a helyzet magaslatán lesznek és idén már azt állapítják meg,hogy semmi gond a gyerekkel. Ilyen vizsgálatra szoktak kérni pedagógiai véleményt is az iskolából, szülői kérdőívet küldenek ki stb. és ezt is figyelembe veszik, tehát simán van esély, hogy idén már nem fogják azt mondani, hogy hiperaktív. Az, hogy az iskolában nem gyógypedagógusok ülnek, az tény, de attól még igen is kompetensek és szakmailag helyén való lehet amit mondanak.
2014. ápr. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Honnan tudod, hogy mit fognak a papírra írni?

Lehet, hogy észreveszik a változást, mégiscsak szakemberek?

2014. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem zárták le a vizsgálatot, még vissza kell mennünk, majd telefonon egyeztetünk időpontot. Az IQ tesztje 115, átlag feletti lett. Matek 100 %. A tollbamondásnál nem kaphatott radírt és nem akarta tovább írni. Nem értem az iskolába is lehet radírt használni, itt miért nem? Az iskola tavaly évvégi jellemzése és az évekkel ezelőtti papirokból akartak mindent megállapítani. Ez nekem nem tetszett, hiszen ebbe a tanévben rengeteget változott, semmi panasz nincs rá, még a magatartására sem. Hogy lehet innen kikerülni, hogy ne legyen a gyerekem SNI.
2014. ápr. 30. 09:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Radírt tényleg nem lehet használni a vizsgálat alatt. Ha nem írt az iskola aktuálisan pedagógiai véleményt a jelen állapotáról, akkor csak régebbieket tudnak használni. Menj be a sulijában az igazgatóhoz vagy a helyetteshez, attól függ ki foglalkozik az SNI-sekkel és mond el, hogy töltsék ki a megfelelő nyomtatványokat és juttassák el a szakértői bizottsághoz. A nyomtatványok elérhetőek a neten, de erről az iskolának kell gondoskodni, nem a bizottságnak.
2014. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

A szak. bizottságban csak a hozott, már meglévő papírokra tudnak hagyatkozni. Iskolától kérj egy pedagógiai véleményt, azt sem lenne rossz, ha ezen kívül is megvizsgálnák és lenne még egy papírotok.

Te vagy a szülő, a te véleményed a leghitelebb a gyerekről, de szerintem a bizottságnál nem hagyatkozhatnak csak erre, főleg, hogy az előzményetekben már volt probléma. Sok szülő van, aki nem tudja reálisan megítélni a gyerekét, nyilván nem te, nem rólatok beszélek, de a bizottságnak felelőssége van a döntésben, nem hagyatkozhatnak csak rád.

Szóval vigyél friss véleményt!

2014. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!