Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hiába csatoltuk az óvodapedagó...

Hiába csatoltuk az óvodapedagógus véleményét, hogy a gyerek nem iskolaérett, mégis szakértői bizottság kirendelésére fog sor kerülni. Akkor meg miért lehetett csatolni ezt a véleményt, ha nem veszik figyelembe?

Figyelt kérdés
Ma kaptuk meg a végzést, mely szerint a tényállás nem tisztázott, pedig csatoltuk az ovi véleményét is, mely szerint nem iskolaérett a gyerek. De akkor mi értelme volt csatolni az óvodapedagógusi véleményt?
2021. jan. 14. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe veszik az ovi véleményét, hisz megvizsgálják az esetetek.Már csak a szakértői bizottság tarthatja vissza a gyerekeket az ovi csak jelezheti, hogy nem iskolaérett a gyereked.
2021. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Csak azt nem értem, hogy ha az ovi is azt gondolja, hogy nem iskolaérett, akkor miért nem hoz erről döntést a hivatal már most az óvodapedagógusi vélemény alapján? Valahol azt olvastam, hogy ha valaki ilyet csatol, nagy eséllyel nem vizsgálódnak tovább, nem lesz szakértői vizsgálat. Ezek szerint mégis lesz. Vagyis kvázi hiába bajlódtam a vélemény beszerzésével, mert így is, úgy is vizsgálják a gyereket.
2021. jan. 14. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodapedagógusok szava már nem döntő. Foglalkoznak vele, ha jelzik, hogy egy gyermek még nem iskolaérett, de csak arra nem hagyatkozhatnak. Nekik is ki kell vizsgálni. Nem véletlenül van ez így, mert sz utóbbi években átestek a ló tulsó oldalára egyesek, és mindenféle mondvacsinált indokkal visszatartatták az iskolaérett gyermekeket is a szülők kérésére.
2021. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bajlódtál hiába a vélemény beszerzésével. Az óvodaped. vélemény is egy érv, ami az iskolázás ellen szól. De nem döntenek anélkül, hogy maguk meg ne vizsgálnák a gyereket. Én ebben semmi rosszat nem látok.
2021. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most láttam róla egy kimutatást, szinte mindenkinek megadták tavaly, aki kérte, figyelembe fogják venni az óvodapedagógus véleményét is.
2021. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
csak az zavar, hogy 60 nap áll rendelkezésre arra, hogy lefolytassák a szakértői eljárást. És azért az elég hosszú idő, és telnek a napok, zajlanak a nyílt napok az iskolákban, így ez plusz gond nekünk, hogy most járkáljunk nyílt napokra, vagy sem. Én olyat olvastam, hogy aki csatolta az óvodai ajánlást, annak általában szakértői vizsgálat nélkül elfogadták a kérelmét. Mert ez lett volna a cél, hogy ne kelljen még egy tortúrán átesni, amire ráadásul várni kell.
2021. jan. 14. 12:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Na, ez meglepett!

Mármint az, hogy a jelenlegi járványhelyzetben egyáltalán tartanak nyílt napokat.

2021. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Budapesten a második kerületben lakunk. Itt és a szomszédos kerületben csak online nyílt napok lesznek.
2021. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem is csak a nyílt napok zavarnak, mármint hogy lesznek-e, hanem hogy alig lesz idő iskolát keresni, ha kell, mert a körzetis iskola nálunk szörnyű.
2021. jan. 14. 13:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

De mért nem tudsz már most elkezdeni iskolát keresni? Akkor is tudsz keresni ha még nem tudod hogy fog-e menni iskolába a gyerek.

Nyílt napok idén sehol nem lesznek, az biztos.

2021. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!