Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A feleségem egy váratlan és...

A feleségem egy váratlan és komoly műtét miatt le fog esni a lábáról hetekre, és van egy 1,5 éves gyerekünk. Hogyan lehet megoldani egy ilyen feladatot?

Figyelt kérdés

Néhány napot megoldok szabadságból, de hetekről van szó. Két nagyszülő még él, egyik sem nyugdíjas sajnos. Egyelőre váltóforgóban vigyázunk a gyerekre, de így sincs lefedve az összes nap. Hosszú távon bébiszittert fizetni nincs lehetőségünk, táppénzre, fizetésnélküli szabira sem mehetek, mert így is alig jövünk ki a pénzből. Ti veletek történt már ilyen? Hogyan oldottátok meg? A Bölcsőde csak szeptemberben kezdődik...


35/F


2023. jún. 14. 19:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
A férjem táppénzre menne, és igenis kigazdálkodnánk a kieső pénzt valahogy.
2023. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Más megoldás nagyon akkor nincs,csak a táppénz.Meg kell húzni a nadrágszíjat,és elfogadni a nagyszülők segítségét esetleg étel formájában.Mi így oldanánk meg.Nekünk tuti,hogy azért annyit összedobna a család,hogy zsíroskenyér legyen,a gyereknek azért nyilván a neki megfelelő étel, aztán majd helyrejönnénk,ha rendbejönne a beteg.Most akkor semmi luxus,és valahogy át kell vészelni.
2023. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%

Nézzük reálisan. Ha annyira nem megy majd a hiányzó pénz miatt a következő hónapban, minden spórolás ellenére sem: még mindig lehet kölcsönkérni családtól vagy banktól, esetleg munkáltatói kölcsönt felvenni.

Inkább ez, mint szerencsétlen gyereket idegenekre bízni. Lesz elég baja amúgy is, nemhogy még se az apja, se az anyja ne legyen vele. Itt az ő érdeke az első.

2023. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
16%
Hú, mit fogsz itt kapni, előre sajnállak :(
2023. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Most ki vagy vele segítve, ha én azt mondom, nekünk erre (is) van félretéve pénz, és ha semmi nem maradna, akkor fizetős segítséget kérnénk? Nem pont ilyen, de hasonló volt, családi bölcsibe járt addig.

Nyilván ha se pénz, se "ingyen" segítség rokontól nincs, akkor nagyon nem tudsz mit csinálni, marad a táppénz. Esetleg kérhettek valami támogatást a védőnő/családsegítő által, hátha.

2023. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
Én kivenném erre az összes szabadságom,plusz táppénz még. De ez én vagyok
2023. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Pár év és az ilyen megoldandó feladatot nyári szünetnek fogják hívni.
2023. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is az jutott eszembe, hogy a nyári szünet is ilyen lesz, csak hosszabb. Más opció nincs, ha nincs rokon, aki még tudna segíteni.
2023. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

(A 35/F nagyon releváns a kérdés szempontjából.)


Nincs választásod, muszáj vagy neked táppénzre menned, vagy fizetés nélküli szabira, vagy pedig bébiszitter. Esetleg napi 4 óra bébiszitter, és neked félállás átmenetileg.

2023. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
Bölcsibe van olyan, hogy játszócsoport. Arról szól, hogy csak bizonyos napokon viszed a gyereket. Napi megőrzési díjat, illetve a kaját kell kifizetni, de csupán pàr száz forintba kerül. Teljesen vállalható.
2023. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!