Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mossam meg annak a 3...

Hogyan mossam meg annak a 3 éves kislánynak a fogát, akit le kell fogni, de még így is rászorít a fogaival a fogkefére?

Figyelt kérdés
Mesék,zenék,dalok, magyarázás nem jött be. Sni-s a kishölgy.. már nem tudom mit csináljak, nem akarom hogy tönkre menjenek a fogai :( magának annyit csinál, hogy elől kicsit húzkodja, kiöblíti vízzel. magyarán semmit. tiszta lepedék a foga.

2023. jún. 17. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Pszichológus..
2023. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Majd ha rohadnak a fogai, akkor megtudja.

Tök mindegy, úgysem maradandó fogak.

2023. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Kapott egy kódot. Ennyi. De mit tud mondani egy pszichológus egy 3 évesnek amitol fogat fog mosni?

Hát persze.. Es emiatt megy tönkre a maradandó foga is

2023. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Próbáljátok ki, hogy ő mossa a te fogadat, meg apáét, meg a kutyáét (ha az hagyja). Utána nagy örömködés, hogy jaj, de szép tiszta az a fog... Nekünk ez jött be. Én is próbáltam már mindent. Volt, hogy az egyik tejfoga azért törött le, mert olyan erősen harapta a fogkefét és még akkor sem eresztette, mikor már vérzett az ínye. Azt hittem, hogy soha nem lesz változás. Mesék, dalok a fogmosásról, megvesztegetés stb semmi nem vált be.

Nyilván nem az első vagy második alkalomra hagyta, hanem mondjuk 2-3 ezredikre de sikerült!

Próbálkozz és ne add fel, de soha ne büntesd miatta, mert akkor ha még nem érti a fogmosás lényegét, akkor a fogmosást a büntetéssel fogja összekötni és méginkább ellenáll majd.

2023. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A szintèn sin-s gyerekemnek is volt ilyen időszaka. Sajnos vokt, mikor lefogtuk, de nem talàltunk mas megoldàst. Amùgy is problèmak voltak a fogaival.

Egy idő utàn elmùlt a tiltakozas, nem emlèkszem mi hozott àttörèst.

Pròbàltuk mi is mesèvel, jutalommal. Magànak nem tudta mèg mosni. A fogorvosnàl viszont teljesen együttműködő volt.

Segíteni nem tudtam, de nem vagytok egyedül, ès semmi sem tart örökkè.

2023. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Még a 7 éves auti gyerekemnek is én mosom, nemhogy a 3 éves neurotipikusnak (csak a kicsi hagyja).

Lefog, megmos, kész. Túléli.

Vannak dolgok, amit nem hagyunk rá a gyerekre: gyógyszer, orrszívás, fogmosás.

2023. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
2.5 éves a fiam, szintén kín a fogmosás. Eddig ördögűzés volt, lefogtam a kezét, lábát, gyorsan megmostam aztán mehetett tovább. Aztán néhány hete elkezdte engedni, nem sokáig de engedi. Tükör előtt nézheti, ahogy csinálom, megmossa nekem, az apjának, ő is csinálja magának. Már az ő fogán is látom a lerakódást de még nő a foga, sokszor mondja, hogy fáj így tényleg baromi nehéz. Én is azt gondolom, hogy nincs mese, ha kell akkor le kell fogni aztán megcsinálni de közbe meg ezzel tudom, hogy csak a rossz élményt erősítem meg benne..
2023. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

4-es vagyok.

Nektek ha lefogjátok nem harap rá a fogkefére? Az enyém ráharapott és nem eresztette még akkor sem, ha már vérzett a szája. Szintén SNI (auti).☹️

2023. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2 fogkefe. Az nagy ,,tàvtartònak" a kicsivel mostam. Nem sìrom vissza azt az időszakot.
2023. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Hálát adok az égnek, hogy az én autista lányom szépen hagyja pici korától. 10 hónaposan jött ki az első foga,azóta mossuk neki.

Ő sem szereti,de elmagyaráztuk neki,mikor fájt a füle,meg persze már előtte is,hogy a fogfájás ugyanilyen,és nagyon fog fájni,ha elromlik.

Azt hiszem, szerencsénk van. Épp nemrég voltunk fogorvosnál,minden foga ép.


Ami még eszembe jutott,az a fogkefe.

Milyennel mosod? Ugye az autisták érzékenyek nagyon.

Én Curaprox-szal mosom,a legpuhábbal. Nagyon nehéz vele megmosni,de ezzel hagyja csak. És 1500-2000Ft darabja, a puha szálai miatt cserélheted szinte havonta. De nekünk megéri.


Érdemes megpróbálni fogkefét cserélni. Hátha túl durva egy sni-s gyereknek,amit használsz. Még ha neked nem is tűnik fel!!! Ugye,ők mások kissé.

2023. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!