Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan beszéljük meg egy 6...

Hogyan beszéljük meg egy 6 éves gyerekkel, hogy az apja miért velünk él és nem velük?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdte el foglalkoztatni a dolog, gondolom azért, mert válnak a legjobb barátjának a szülei és az anyjának hála otthon az volt a válasz, hogy miattam nem élnek együtt. Most rám haragszik, gonoszkodik a féltestvéreivel is, de főleg velem. Nem fogad nekem szót és véletlenül az én szívemnek kedves dísztárgyakat, virágokat veri le stb. Valahogyan meg kellene ezt beszélnünk, anélkül, hogy az anyját szidnánk. Azt nem akarom neki elmondani, hogy ő volt az anyukája joker kártyája, hogy így majd biztos őt választja az apukája, de nem jött be.
2023. jún. 22. 05:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

Megint a másik nő pattog, hogy az irányítható pancser nemtörődöm férfi(aki nyilván irtó jó ember.. ) helyett megoldja a dolgokat. A pasi egyik irányító nőtől került a másikhoz, mert önmaga egy mulya nemtörődöm.


NEM a te dolgod. AZ APJÁÉ! Örülök, hogy örökbe fogadtál plusz egy gyereket és a párodnak hívod, de legalább most, hogy valaki szólt, hagyjad már, hogy a másik felnőtt legyen és rakjál rá egy kis felelősséget. NEKI kellene megbeszélnie a SAJÁT gyerekével! NEKI kellene kitalálni mit mondjon. Ő egy felnőtt ember, képes megoldani a konfliktusát a gyerekével!


Te meg trécseld ki másokkal a dolgot, de hagyjad már, hogy a másik teljesen kompetens felnőtt ember EGYEDÜL beszélje meg a fiával, ugyanis RÓLA van szó. És ne mondd meg neki, mit mondjon, képes kitalálni, ha nem, nem érdekli eléggé!


A fentebb említett sztoriból nekem is az jön le, hogy a pasi pancser/érdektelen és elvetted a másik nőtől, mert sosem döntött magától. Ha döntött volna, most ő mondaná meg a gyerekének, nem te, fel sem merülne, hogy te rendezed ezt. Mi olyan vonzó ilyen férfiakon??


Amit már részleteztem, HAGYD a gyerekre a dolgod, HAGYD az apjára a dolgot, majd ő intézi. Nem közösen kell, és pláne nem te mondod meg a gyereknek szerinted mi történt.


Most komolyan nagyon gáz, kicsit képzeld el, hogy nem a párod, hanem a kollégád. Komolyan helyette magyarázkodnál, hogy ő mit gondolt, mit érzett, miért veled ment ebédelni a másik helyett, vagy azt várnád, hogy kezelje a saját helyzetét/konfliktusát? Normális emberben fel sem merül, hogy a másik nem képes kezelni a saját konfliktusát, téged ez csak közvetve érint, mégis az az evidens, hogy te beszélsz a gyerekkel. SOK vagy.

2023. jún. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%
Mi lenne, ha a töketlen pasid tököt növesztene és megoldaná?
2023. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Senki nem dugott félre, megcsalás akkor lett volna, ha én nem tudok a kapcsolatukról. Nem vagyok féltékeny típus és itt nem is arról volt szó, hogy ki kivel van. A gyerek anyja is tisztában volt mindennel, ismert engem is, közösen beszéltük meg a szabályokat, amit nem tartott tiszteletben. Ő kicsit többet gondolt a kapcsolatukról mint ami volt, én ennek ellenére nem haragszom a gyerekre, nem ő tehet a kialakult helyzetről. Eddig azt hittem az anyja is beletörődött, de a mostani "magyarázat" szerint mégsem vagy ő sem tudja, hogy mit mondjon.

Mivel a legtöbbet én vagyok vele, mert heti váltásban van nálunk és az anyjánál, így nem csak az apjával beszéli meg ezeket, hanem velem is és a féltesók sem szentek, velük is ugyanúgy le kell kommunikálnom, hogy mire hogyan reagáljanak vagy ne reagáljanak. Velük egyszerűbb volt, mert velük él az apjuk, az pedig kevesebb magyarazatot követelt, hogy az egyik testvérük csak néha lakik nálunk. Neki más az anyukája és mindketten ugyanúgy szeretik, ezért lakik itt is és ott is. Eddig ő is elfogadta ezt a magyarázatot, most viszont láthatóan gondot okoz neki.

A kérdes továbbra is az, hogy ezt egy 6 évesnek hogyan mondjuk el bármelyik fél szidalmazása nélkül?

2023. jún. 22. 08:17
 14/26 anonim ***** válasza:
58%

Én kicsit korábbról kezdeném.


Magukról általàban a kapcsolatokról.


Hogy nemmmindig úgy alakulnak, ahogy először gondolja az ember.


Nem hibás senki, csak nem működik.


Neki az apukájának és az anyukájának már a születése előtt sem működött, emiatt nem élnek együtt.


Így ti vagytok egy pàr most, teljesen függetlenül attól, hogy az anyukájával mi volt.


Ez az embereknek nem mindig egyszerű dolog, most az anyukája lehet úgy gondolja, az apukája miattad nem akar vele lenni, de ez nem igaz, majd biztosanc, ha szeretne, az anyukája is talál magához illő párt.


A kapcsolatok bonyolultak, nem mindenki ugyanúgy érzi, làtja ugyanazt a helyzetet, de ha bármit nem ért nyugodtan beszéljen veletek.



A fele kicsit sok lesz neki


De a most 5 évesemnek ezt mondtuk amikor a barátai szülei váltak.( mi rendben vagyunk)


Volt amit nem ért, majd leér neki egyszer..

2023. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
10%

A válasz továbbra is az, hogy te sehogy, az apja meg majd kitalálja!


Gondolom az óvónőkkel is sokat van a gyerek, ők is gondolkozzanak a dolgon? Neked azt kellene mondanod, hogy "ezt majd apukád elmagyarázza neked". Ennyi. Aztán, ha a párod segítséget kér tőled, elmondod szerinted mit kéne, de alapjáraton neki, egyedül neki kellene megmondania, mi a helyzet, nem annak, aki sokat van a gyerekkel, nem beszélhetsz más nevében, amikor az is képes kinyitni a száját.

2023. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

14-es! Köszönöm szépen! Igen, valahogy innen kell elindulnunk.


15-ös! Szerinted itt érdeklődnék, ha a páromnak lenne ötlete? Ő soha nem volt az az érzelgős típus, de most még ő is érzi, hogy egy "Már nem szeretem anyukádat!" most nem lesz elég. Ezt a választ már párszor megadta, de előrébb nem jutottunk. Egyébkent igen, az óvónők is tudnak a dologról, mert az óvodai viselkedese is megváltozott, sokszor verekszik és agresszív, mint a barátja is. Az óvodai pszichológus sajnos már nem tudta fogadni, mert eddig nem volt rá szükség, azt mondta, majd az iskolait keressük meg szeptemberben.

2023. jún. 22. 09:44
 17/26 anonim ***** válasza:
33%
Ez megint egy olyan sztori, ahol a pasi az áldozat?
2023. jún. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam, hogy áldozat lenne. Az viszont tény, hogy az előre megbeszélten feltetetett és használt spirál levételéről a csaj felejtett el szólni 4 hónapig, hogy utána nagy örömmel bejelentse, hogy babát vár. Utólag ő is azt mondta, hogy ez hülyeség volt és nem gondolta át, de ez a mostani helyzetet nem könnyíti meg. Nem felelősöket keresünk, hanem megoldást, hogy az adott élethelyzetben a legjobb legyen a gyereknek. Azon már késő keseregni, hogy akkor hogyan kellett volna csinálni.
2023. jún. 22. 10:23
 19/26 anonim ***** válasza:
46%
Ezért nem qurunk össze-vissza fűvel fával, mert ekkora katyvasz lesz az egészből aminek a gyerek issza meg a levét.
2023. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
21%
Nem qurni nem kell fűvel fával, hanem megtanulni gerincet növeszteni. A védekezést vagy annak hiányát őszintén megbeszélni.
2023. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!