Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agresszív 6 éves gyereket...

Agresszív 6 éves gyereket hogyan lehet kordában tartani így?

Figyelt kérdés
Fiam agresszív, ha valami nem az ő akarata szerint történik, megüt, megrúg, az apját is és az oviban is volt hogy ráütött egy felnőttre. Szeretném keretek között felnevelni, de az apja mindig mellé áll. Szerinte hülye az óvónő , én meg miért háborodok fel ha belémrúg,hiszen csak 6 éves. Én nem akartam neki tabletet de azt kapott az apjától. Ha nem tablet van nála, akkor az apja mobilja. Az apja szerint messze intelligensebb a kortársainál, mindenki el van ájulva tőle hogy milyen okos (az apja szerint),szerintem pedig egy elkényeztetett indulatos gyerek határok nélkül. Hogyan lehet gyereket nevelni együtt, ha ugyanazt a gyereket különbözőképpen látjuk. Persze hogy az apjával kevesebb a konfliktusa, mert ő semmire nem mond nemet, viszi játszóházba , megvesz mindent, és mindig ad neki tabletet meg telefont. Gyakorlatilag ugráltatja az apját . Én hiába szóltam hogy nem tud leülni és megenni egy vacsorát mert a gyereknek másik szörp kell mégis, másik mese a youtubeon, kell törlőkendő, mégsem azt kér enni hanem mást készítsünk. Bolondot csinál az apjából. Az oviban meg nem bírnak el vele,ott is ugyanúgy ő akar lenni a főnök és ha nem az van amit ő akar ott is zeng az egész folyosó tőle. Jól látom hogy a férjemmel közösen nem tudjuk nevelni?

2023. márc. 29. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Jól látom hogy a férjemmel közösen nem tudjuk nevelni?"


Teljesen jól látod.

Ez egy lehetetlen állapot.

2023. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 NTBS ***** válasza:
80%

Nagyon jól.

Ha nem változik kicsapják az iskolából.

Erről beszélj apával.

2023. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

"Ha nem változik kicsapják az iskolából."


Mondjuk 1. óvodás q gyerek, 2. nem csapjak ki az iskolából, miután 16 éves koráig tankotekezett.

2023. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Látszólag egyetért velem amikor beszélek vele az aggályaimról, de amikor ott vagyunk, akkor újra és újra teljesít mindent amit kér a fiunk, és lehülyézi az óvónőt ha panaszkodik, ezt hallja a gyerek is. Gondolom annyit ért az egészből hogy bármit megtehet.
2023. márc. 29. 09:46
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, tanköteles de hozzánk is került anno olyan gyerek akinek mi voltunk a negyedik iskolája mert eltanácsolták. Végülis csak mű játékszert hozott be a suliba( anyukájától) meg cigizett.
2023. márc. 29. 09:49
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Manapság nem tanácsolják el ilyen könnyen a gyerekeket. Pláne nem ezek miatt, ami anno nálatok történt.

Ülj le a ferjeddel kettesben, q gyerek nélkül beszélni és mondd el neki, hogy ez így nem jó. Alá ásni más tekintélyét, olyanét, akinek fontos szerepe van a gyerek életében sosem szabad.

2023. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

"Ülj le a ferjeddel kettesben, q gyerek nélkül beszélni és mondd el neki, hogy ez így nem jó."


De minek tanácsolod ezt, amikor a kérdező elmondta, hogy megtette már? Ha még százszor leül vele beszélni, a férje akkor sem fog változni, mert nem akar.

2023. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

4-re:

Ha hallja a gyerek, hogy az apja lehülyézi az óvónőt, akivel ő konfliktusba kerül, annak sejtheted, mi lesz a vége. Senki nem fog vele bírni óvodában, iskolában.

Barátai nem lesznek, vagy csak olyanok, akik rosszba fogják vinni. Egyenes útja lesz a börtönbe.


Itt már olyan kérdések vetődnek föl bennem, hogy egy ekkora bunkóba, mint a férjed, hogyan sikerült beleszeretned.

2023. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

7!


Mert nekem nem egyértelmű, hogy ez a beszélgetés egy futtában oda vetett Jani ne szedd az óvónőt q Pisti előtt volt, miközben a gyerek épp az anyját rugdalta, vagy egy hosszabb, koncentrálós valódi beszélgetés, ahol kifejtette a kérdező, hogy mi miért nem jó.

2023. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen, 4 éves. Kicsit talán jobb. Nálunk is a férjem ehhez hasonló, most kezdi belátni.
2023. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!