Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos fiú gyermeketek...

21 hónapos fiú gyermeketek beszél már?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem hajlandó beszélni. Mindent megért és megérteti magát. Gyerekekkel jól elvan. 3 tesója van. Velük is játszik utánozza őket. Illetve ha a barátok jönnek Gyerekekkel velük is eljatszik.
2023. jún. 27. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem megint az van, mint sok ilyen kérdésnél, hogy félre van értelmezve a "beszéd" szó. Megérteti magát hangadással, mond "halandzsa" szavakat, amiket következetesen ugyanarra a jelenségre használ? Van néhány olyan alapszava, amik azért érthetőek (hasonlítanak a felnőttek által kiejtett verzióhoz)? Akkor beszél.
2023. jún. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem félreértés, az enyém mutogatott, odahozott ezt-azt amiből össze sikerült rakni a képet. Nem hangok meg mindenkiféle halandzsaszavakra gondoltam de még olyan is csak 4 volt, amit mindig ugyanarra a dologra mondott...
2023. jún. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én fiam 21 hónapos, és rengeteg szót mond (50 felett már nem számoltam). De az egyik kis barátja, akivel teljesen egyidős kb csak 5 szót mond. És ő is nagyon értelmes, én úgy is teljesen értem, hogy mikor mit szeretne, hogy nem az én gyerekem. Szóval szerintem ez nem egyformán fejlődik, majd beszél később.
2023. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
a miénk már elég szépen beszél! nap mint nap mondja,"fater pattintsál már föl egy sört nekem!"
2023. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha nem beszél 2 évesen,minimum fül-orr-gégészetre és fejlődésneurológushoz vidd el.


Hallásvizsgálatot csinálnak és jap esetleg beszédindítást, TSMT tornát.

Ha kell korai fejlesztés, ott megkapja a papírt hozzá.


Nyugi. Ha nem kell neki semmi, nem fogják beosztani!


De korai fejlesztés csak 3 éves korig van. A leghatékonyabb. Kár elvenni az esélyt a gyerektől.

2023. aug. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!