Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy napotok 21...

Hogy néz ki egy napotok 21 hónapos gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggel 6 óra körül kelünk, de áthozom a mi szobánkba és kb. még 1 órát tévézünk (mesenézés). Közben felöltözök én is, és őt is felöltöztetem, tisztába teszem. 8 körül reggelizünk, utána én pakolászok, mosogatok, előkészítem az ebédet, vagy megcsinálom, közben ő játszik, dumál, jön-megy, "segít". 9-10óra körül felöltözünk, kimegyünk az udvarra, játszunk, kutyát-macskát etetünk, ha van elintéznivaló elmegyünk a közeli lakótelepre venni ezt-azt, postára, gyógyszertárba, játszótérre, de persze ez az időjárás függvénye is. Délre általában itthon vagyunk, Fél 1, 1 körül ebédelünk, utána ha szerencsém van alszik 1-2 órát :) Ezt azért írom így, mert már hónapok óta kínlódunk az alvással. Ha nem alszik el, akkor játszunk, olvasunk, építőzünk, babázunk, rajzolunk stb. 4 után érkezik haza apa, akkor ő játszik vele, fogócskát, bújócskát, "komolyabb" játékokat. Ha jó idő van és még nem sötétedik akkor délután is kimegyünk egy órácskára. 6 körül megvacsizunk, és ha nemaludt napközben, akkor utána fürdés és alvás, mert már nagyon fáradt. Ha aludt akkor 8 körül fürdés, és 9 óra tájban elalszik.


A kislányom most kezdett el félni a sötétben, félni az autóktól, lehet hogy a nem alvás is ettől van. Remélem majd kinövi!!!:)

Alig várom a jó időt, mert akkor sokkal könnyebb vele, szinte egész nap kint lehet lenni. Májusban érkezik a kistesó, félek egy kicsit, hogyan fogja viselni. Nagyon anyás, mamák messze vannak.

Ja és hetente egyszer megyünk zenebölcsibe ez 1 óra délelőtt, és néha délutánonként találkozunk szintén kisgyermekes barátainkkal!

Én is kíváncsi vagyok, hogy nálatok milyen a napirend, és hogy bírod a gyűrődést :)

Minden jót!

2011. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20,5 hónapos :)

Reggel 7-8 óra között ébred, 8-9 óra között reggelizik,aztán játék vagy séta következik,ilyenkor szoktunk találkozni a kis barátaival,játszóterezünk vagy motoroznak a gyerkőcök,attól függ hogy milyen az időjárás. 12.30 körül ebédel, aztán alszik 2-3 órát. Felkelés után uzsonna,játék. Este 7 óra körül vacsora, aztán fürdés, alvás kb. 8-9 óra között.

2011. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

6kor ébredés, megissza a tápszert. Öltözés készülődés, 8ra elsétálunk az oviba. Hazaérünk, kinnt ellátjuk kutyákat macskákat, csirkéket, begyújtunk. Bemegyünk fél 10kor, tízórai.

Elkezdek gyors ütemben főzni, elpakolni. Szerencsére szeret "segíteni". Épp kész vagyunk délre megyünk oviba tesóért. fél1-1 körül megebédelünk, mindkettő alvásba vágja magát. Közben befejezem a mindent, elkészítem nekik az uzsit. fölkelnek onnanstól játszunk, uzsonnázunk. este 6fele ér haza apa, játszanak picit, vacsizunk, fürödnek és legkésőbb 9re alszanak.

2011. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!