Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Extrém válogatós 2éves?

Extrém válogatós 2éves?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2éves (11kg és 74cm) és borzasztó válogatós. Bébiételt semmilyet nem eszik meg már ha bolti ha házi. Leveseket, húsos dolgokat, zöldségeket, sajtot, tésztát, tejet sem. Amit eszik: banán, kifli, zsemle, kenyér, lekvár, nutella, margarin, főtt tojás (csak a fehérjét), áfonya, 1fajta májkrém (ami tele van ízfokozókkal, E számokkal) Néha sült krumpli, krumplifőzelék, tejföl, kalács. Nasi nincs. Életébe egy kezemen megtudom számolni hányszor kapott csokit.
2023. júl. 4. 20:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam: több részes tányérba külön választani a több félét, figurás szendvicset csinálni, evés közbe mese, egy kisebb játék kezébe adása, hagyni önállóan enni (legtöbbször úgy szokott), ha nem eszik majd eszik ha éhes lesz (nem vált be, ugyanúgy csak kedvencet evett meg csak még hisztis is lett)
2023. júl. 4. 20:20
 2/15 A kérdező kommentje:
Védőnő/gyermekorvoshoz is fordultam. A válasz majd kinövi, illetve az "éheztetéses" megoldást tanácsolták.
2023. júl. 4. 20:21
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
A nutella nasi (cukros zsír). Ízfokozós májkrémhez hogy jutott? Bemenet a boltba és vett magának? Ha szellemileg egészséges, akkor fog enni, amikor éhes. Ki kell várni. Egyen együtt a család, mindenki ugyanazt, lehetőleg egészségest. Jutalmazni, büntetni az evéssel nem szabad, sem nagy feneket keríteni az egésznek, mert ha látja, hogy ez központi kérdés nálad, akkor visszaél vele, ez az egyetlen terület, amit irányítani tud.
2023. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

A nutella nasi...


Én is extrém válogatós vagyok, már 36 éve... Semmi bajom, még élek!

(a gyerekeim bezzeg olyanokat megesznek, hogy rosszul vagyok)

2023. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem azt mondom, hogy nagyon széles a palettája, de ez nem is a tipikus egy-két féle ételt evő eset, ahol csak magában tésztát, vagy magában kenyérfélét eszik egy gyerek.

Időről-időre ki lehet próbálni újra azt, ami hónapokkal korábban nem ízlett neki, vagy sok zöldségfélét lehet nyers, főtt, vagy sült formában kínálni, hátha valamelyik ízlik. Gyümölcsből is annyi féle van. Almát, körtét lehet nyersen, vagy kompótként. A babacsinta alapreceptbe nem csak banánt, almát is lehet rakni, és annak viszonylag semleges az íze.

Esetleg kis fasírt golyókat próbáltál már? Sok féle étellel, alapanyaggal, és különféle textúrákkal próbálkoznék.

2023. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Ebből a nutella, banán, lekvár simán nasi. A többit hagyjuk is. Nem tiltott a gyerekeimnek egyik sem ameddig hajlandóak a normális kaját is meg enni.

Meddig hagytad hogy ne egyen?

Rakj elé normális kaját, ha éhes lesz hidd el úgyis meg fogja enni.

Persze ha egy pár órás hiszti után feladod akkor nem fog változni.

2023. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6os. majdnem 2nap. csak az esti kis adag tápját kapta ami nélkűl nem alszik. Minden étkezésnél raktam elé vmit.
2023. júl. 4. 21:15
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Az én kisfiam is extrém válogatás.. és megnyugtatlak, sajnos nem csak azon múlik, hogy kínálod-e nasival vagy sem.

Nekem semmi nasit nem evett (néha max 1-2 babakeksz vagy babapiskóta) mégis nagyon durván válogatós lett és az is maradt a mai napig. Mondjuk baby ételeket megette, de amikor át akartunk térni arról a rendes kajákra akkor már se a baby etel, se a rendes kaja nem volt neki az ínyére való. Konkrétan 1,5 éves korában elkezdett elutasítani minden nemü gyümölcsöt, abszolút ok nélkül, pedig addig sose válogatott benne.

Ezen kívül nekem zöldségeket is alig alig, főzeléket pláne nem nagyon eszi meg.

Ez valahogy úgy történt, hogy hiába evett rendesen mindenféle baba főzeléket, egyszer csak, szintén 1,5-2 között a darabos pépeket elutasította, olyan formában hogy a pépben nem bírta a darabokat és elkezdte kiköpködni. Ez sajnos mai napig gond. (4,5 éves). Ezért se főzelék nem megy, és pl krémleveseket is csak teljesen leszűrve eszi meg. A többi leves ok-ennyi legalabb jó.

Az oviban valamit javult a dolog, a húzó erő sok mindenre képes, de nagyon kevés dolgot eszik meg így is.

Engem ami a legjobban bánt az a gyümölcs, főzelék. De hát nem tudok mit csinálni.

Mi mindent elkövettünk a javulás érdekében, voltunk ilyen családi beszélgetésen pszichológusnál, aztán evés szakértővel konzulátltan, gyerek dietetikus, de sajnos semmi sem segitett. És mivel a végére már ő is érezte hogy ráfeszülünk a témára, elkezdte frusztrálni is. Így elengedtük. Közben tulajdonképpen amikor felsoroltuk, mit és mennyir eszik, sose mondták hogy extrém lenne, én mégis úgy éreztem/érzem.

Most már viszont úgy vagyunk vele, eszik amit eszik, aztán örülünk ha újat kipróbál, megszeret. Mi, a férjemmel abszolút nem vagyunk válogatósak, söt kifejezetten egészségesen étkezünk, őt ez mégsem izgatja. Hiába főzök változatosan, van itthon mindig többféle idény gyümi, ő nem kéri, fizikailag rosszul van ha eröltetni próbáljuk, úgyhogy nem foglalkozunk ezzel. Legyen egészséges, okos, stb. Az meg megvan. A többit vszeg úgyis kinövi, de ha nem akkor se tudunk mit csinálni. Bele kell törődni, és nem idegeskedni rajta, pláne nem szabad ráfeszülni, vagy neki mutatni hogy ez titeket frusztrál, mert akkor öt is egyre inkább fogja.

(Csak hogy megnyugtassalak, miket eszik meg 4,5 évesen a teljesség igénye nélkül:

-Nyers zöldség gyümi: alma, néha körte, répa, jégsaláta, nagyon néha retek és kigyóuborka

-Levesek: húsleves, gulyás leves, meggyleves (meggy nélkül), paradicsom leves, gombóc levesek, és krémlevesek, szivorúan mindenféle darabok nélkül

-egyéb főtt ételek: krumpli minden formában, rizs, bulgur, rántott hús, sült húsok, pörkölt, paprikás krumpli, tésztás ételek (spagetti, krumplis tészta, túrós tészta)

Nálunk pl semmilyen lekvárt nem eszik meg!!! :(

Illetve ilyeneket: főtt tojás, virsli, felvágottak (zoldséges nem!), sajtok, tej, turo, joghurt (csak olyat miben nincs darab), kenyer, kifli, pekaru, müzli nèha… stb.

Biztos van még, most hurtelen ennyi jutott eszembe. De azért ez is eleg extrem 4,5 evesen szerintem.

Oviban azt mondjak viszont hogy nem tartozik az extrém válogatosok közé-igaz hogy nagyon rendesek es siman odaadjak neki a husit főzelek nelkul vagy kérheti hogy a levesbol csak levét adjanak, ilyenek.

Szoval fel a fejjel, bocsi a hosszu valaszert. Remelem kicsit megnyugtat, mas is van így. Szerintem nalunk szimplan van egy erzekenysege a szajara, idegrendszeri lemaradas lehet, de minden masban pl nagyon ügyes. Kitartas!!!

2023. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen esetekben azt nem értem, hogy miért ilyen kajakat eszik csak még?! Ő maga lert ilyet? Nem! Te adtad neki, azért ismeri. Ha nem ismerné a nutallát, az ócska majkrémet, a sült krumplit akkor nem kérné. De te adtad neki. Nem hiszem hogy egyik napról a másikra hirtelen csak ezeket ette. Hozzátáplálással kellett volna szépen hozzaszoktatni az egészséges ételekhez és ahogy nő úgy azt szokta volna meg. 2 évesen mondjuk bebiételt nem csoda ha nem fogad el a nutallas kenyér helyett.

Itt most neked kell észnél lenned és szépen fokozatosan visszavezetni, becsempészni a zöldségeket, gyümölcsöket, tejtermékeket. Jelenleg szénhidráton él, ami baromi egészségtelen.

Ti esztek egészséges ételeket, mert ha tőletek azt látná könnyebben elfogadná ő is. Azt pedig nem hiszem el, hogy egy gyerek 2 napig képes éhezni, biztosan adtál neki valamit,mert megsajnaltad. Egy egészséges gyerek nem hal éhen ha kitartó vagy.

2023. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Jaj, 9-es, nem azért lesz válogatós egy gyerek, mert néha kap nutellát. A kérdező leírta, hogy nincs másféle nasi, mert ha folyton cukros pékáruval, cukros gyümölcsjoghurtokkal meg ilyesmivel kínálná, rá lehetne fogni, de az az egyik nutella, hagyjuk már...


Az enyém minden nap ehet 1 nasit ebéd után, a nagyinál meg szombatonként kubut tol finomsággal, mégsem válogatós. Sőt, kifejezetten jóétvágyú gyerek, de van olyan is, amit nem eszik meg ő sem, pedig mi kifejezetten egészségesen eszünk, de a nyers zöldségeket pl. szinte egyáltalán nem eszi, holott nálunk a mindennapos étkezés része.

2023. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!