Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » En csinaltam valamit rosszul? ...

En csinaltam valamit rosszul? Nem voltam eleg ertheto vagy a gyerekem direkt nem fogad szot?

Figyelt kérdés

Lanyom 10 eves.

Amikor covid volt,nyitni kellett neki messenger fiokot az online oktatas miatt(en nem mindig voltam a kozeleben amikor tanitas volt,azert kellett neki.amikor a nagyi vigyazott ra akkor nem tudott volna tanulni ha nem lett volna messengere neki)

Eddig szepen el is volt a lany,nekem irt neha,meg ket baratnojevel irt.ellenorizni szoktam.

De ma ahogy megneztem a telefont nem hittem a szememnek

Az en okos lanyom idegenekkel irogatott,hogy igy szerelmem ugy szerelmem,a baratnod vagyok,igy ugy,es meg egy kepet is kuldott magarol(csak arckepet)

A ver is meghult bennem.

Ezerszer elmondtam neki,ha valaki ir neki akit nem ismer szoljon nekem,nem irunk idegenekkel,nem kuldunk senkinek kepet magunkrol.(elmondasa szerint egy jatekban ismerte meg a fiukat-kisfius arckep de ugyebar ki tudja ki van mogotte)

Azonnal elvettem a telefont es letoroltem a messengert rola,es a telefont sem fogja visszakapni egy ideig

Elmagyaraztam neki,hogy nem volt helyes amit csinalt,mert ki tudja milyen emberekkel irkal.

Mondjatok,hogy nem reagaltam tul,es helyesen cselekedtem,hogy elvettem a telefont tole.

Eskuszom soha nem gondoltam volna,hogy ennyire ertetelen a lanyom,vagy szofogadatlan ,hogy elmondok neki valamit es akkor sem csinalja ugy.

Lehet szar anya vagyok,vallalom.azt hittem ismerem a gyerekemet,de kiderult,hogy at tud razni teljesen

Jelenleg a szobajaban duzzog az alany


2023. júl. 21. 14:42
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
77%

Az a rossz hírem, hogy ez nem megoldás!

A suliban is lehet netezni, akár a könyvtárban, vagy az osztálytársak telefonján, illetve az informatika óra utolsó pár percében.

Szóval, ha akar, úgyis tud beszélni az illetővel.

2023. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
78%

Jól tetted!

Kicsi még, nem érti az online világ veszélyeit, hiába magyarázod. Azt hiszi mindenki őszinte ott..

Nem véletlenül nem is használhatna még ilyen appokat az ő korában a fb ajánlasa szerint se.

2023. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztaban vagyok .

Valoszinuleg ezt en is hirtelen felindulasbol csinaltam.

Szepen elmondtam,nem irunk idegenekkel nem kuldunk kepet(nyilvan ha normalisan irnak van tema akkor rendben,baratkozik a gyerek

)De ez a szerelmem meg a csajod vagyok a tied vagyok...felment a vernyomasom.

Meg hogy kepet kuld magarol.

A masik felnek egy kepe volt kint.egy kisfiú,es az arca el volt takarva a kezevel

Hogy magyarazzam el neki,mit mondjak.?

Lanyom valasza az volt,hogy de o kerte hogy kuldjek kepet,meghogy legyek a szerelme ...nem tudom mit tegyek.komolyan.lefagytam.

2023. júl. 21. 14:51
 4/43 A kérdező kommentje:

2 nem is lett volna neki sajat messenger ha nem lett volna muszaj

Aztan lattam,hogy szepen kezeli,egy ideig rendben is volt minden.

Velem írt,es ket osztalytarsaval...

2023. júl. 21. 14:52
 5/43 anonim ***** válasza:
25%
Bocs, de ez nem akkora dráma. Nem meztelen fotót küldött és nem a bankkártya adataidat. Értem, hogy nem akarod tovább fajuljon a dolog, de én nem vettem volna el a telefont és nem töröltem volna.
2023. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

5 akkor meg kellett volna varnom amig meglatom a lanyomat felmeztelen egy kepen amit kuldozget szanaszet ?

Koszi nem.

2023. júl. 21. 15:04
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Beszélgessetek sokat a témáról! Valószínűleg hirtelenharagomban én is elvettem volna a telefonját, de egyszer úgyis vissza kell adnod.

2023. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%

Értem az aggódásod, 10 évesen még valóban korai, max akkor nem ha osztalytars.


De a reakciód csak eltávolít tőle, ezzel azt éred el hogy nem fog benned meg bizni, pláne elmondani valamit.

Sajnos ennyi idősen is úgy érzik (a 6 éves fiam is úgy érzi) h egyenlően kell kezelni őket. Ha támadóan magyarazok el valamit nem jutok előrébb mintha higgadtan elmondom h én ezt miért nem tartom jó ötletnek akkor eljutunk oda, hogy elfogadja, hogy mit szeretnék és még be is tartja. Vagy őszintén elmondja ha nem sikerült, de legalább tudok róla. (bár ő még kicsi)


Az a mondat h nem hittem volna h ezt megeszed, te értelmes okos vagy, a legnagyobb kés a tini lelkuknek. Mert ő olyan amilyen és ha te azt mondod h csalódtál benne akkor nem fog miattad megváltozni, ellenben ő is csalódik benned hogy nem fogadod el.


Menj be hozzá h elnézést a kirohanásért, sokkolt, de szeretnéd megérteni őt. És hagyd h beszéljen erről.

Aztán mond el h te miért félsz attól h iameretlenekkel írogat. A te erzéseidről beszélszj h ő is megértse.

2023. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

"Lanyom valasza az volt,hogy de o kerte hogy kuldjek kepet,meghogy legyek a szerelme ...nem tudom mit tegyek.komolyan.lefagytam."


De most akkor egy ilyen kijentésre nem reagáltál semmit?

Oké, kérte, megcsináltad, küldtél képet és a szerelme vagy. És mit csinálsz, ha azt kéri, találkozz vele? Ha megfogja a karod és berángat egy kocsiba, mert azt mondja, hogy a szerelmeként köteles vagy vele menni? Stb. A meredek végkifejletekkel kellett volna szembesíteni, amolyan kútba ugrasz jelleggel, csak a valós veszélyekkel.

2023. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
9 pont most mondtam el neki ezeket,hogy fogjak elviszik ,vigyazni kell.o os sirt meg en is.mondtam,hogyha baratkozni akar es normalisan irnak neki,jatekrol beszelgetnek akkor oke d eha valaki kerdezi hol lakik kepet ker vagy akarmi gyanus neki ami szokatlan azonnal szoljon nekem.
2023. júl. 21. 15:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!