Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Há biztosan tudnátok, hogy a...

Há biztosan tudnátok, hogy a 2,5 éves gyereketek rövidlátó, rosszul lát, csináltatnátok neki szemüveget vagy megvárnátok míg iskolás lesz?

Figyelt kérdés
Minden orvos mást mond, hogy kell-e vagy nem.
2021. márc. 25. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem ezt. Nem úgy van mint a felnőtteknél? Ha nem használok szemüveget, sokkal hamarabb romlik a szemem.

Mit mondanak pontosan az orvosok, miért NEM kellene? Hanyas a szeme?

2021. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan kivizsgáltatnám rendesen és csináltatnék neki szemüveget, én is rövidlátó vagyok már kicsi korom óta, és tudom, hogy vakon élni nehéz. Persze attól is függ, hogy milyen mértékű a rövidlátása, de mint említettem én biztosan csináltatnék neki szemüveget, hiszen lehet szemüveg nélkül, rosszul látva nem tudja úgy megismerni a világot maga körül, nem fog rendesen megtanulni dolgokat, nem is tud úgy figyelni mintha rendesen látna szemüveggel korrigálva. Van kicsi babáknak, kisgyerekeknek való szemüveg, nem fogja zavarni se.
2021. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell. (tifloped diplomám van, bár jelenleg nem használom)
2021. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden orvos mást mond?! Hat megkeresnem azt amelyiknek a legjobb a híre. De őszintén. En meg soha nem hallottam olyat, hogy várnak iskolaig. Sőt már nagyon menő rugalmas baba keretek vannak, hogy ne torjek el meg ilyenek.
2021. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekszemészetre szakosodott orvosok vizsgálták vagy felnőtt szemészek, akik ellátnak időnként gyerekeket is? A mi kislányunk kortikális látássérült, neki van egy kicsi dioptria eltérése is, de erre nem javasolnak szemüveget a szakorvosok, mert kicsi és mert más típusú problémája is van.
2021. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy csináltatnék! A mi lányunknak 4 évesen lett szemüvege, már 7,5, eddig 3x volt lencse cserélve, mert javulgat neki
2021. márc. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Felnőtt orvos volt aki gyerekeket is vizsgál, azt mondta hogy amíg nem kell olvasnia a táblát, elvileg addig nem fogja zavarni, de engem nem hagy nyugodni a dolog. Biztos hogy szemüveges lesz valamikor, mert örökölt a dolog. A szeme formája és mérete más, nem jó a fókuszpontja. De köszönöm a válaszokat, akkor elviszem kimondottan gyerek szemészhez.
2021. márc. 25. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Atya ég. Mi 6 hónaposan vittük szemészetre, mert nagyon kancsal volt és inkubatorban is volt sárgaság miatt így megvizsgálta szemesz. Következő alkalommal 1 majd 2 évesen. Akkor azt mondta, 3 éves korig várunk, addig tudja a szem teljesen korrigálni a kancsalságot, ami akkor marad ahhoz kell szemüveg. Most 4,5 éves, a kancsalság megszűnk, most kis dioptria van.

Iskolás korban kezdtek, akkor pont akkor fogja zavarni a látásban az éppen fokuszáló szeme, amikor órán kellene figyelni.

Zavarni fogja, hogy szemüveget hord, ez is egy rövid idő még teljesen észrevétlen lesz.

Nem értem hogy lehet hagyni, hogy ne lásson jól, egy normális dokit keressetek.

2021. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 évesen lett így szemüvege
2021. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én két évesen kaptam szemüveget, mert tompa látó vagyok. Ha nem kezdtem volna el hordani, akkor mostanra már vak lennék .
2021. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!