Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alkoholos fagyit evett 2...

Alkoholos fagyit evett 2 évesen: gáz?

Figyelt kérdés

Fagyiztunk ma és hiába vettem neki eperfagyit, elkérte az apja fagyiját, aki odaadta neki minden könyörgésem ellenére, mondván, hogy a Bailyes “ízű” az biztos alkoholmentes. A pultos is azt mondta, hogy mentes. Csak otthon tudtam megnézni neten: hát nagyon is van benne alkohol! “ - "Krémes vanília és Baileys™ ízű jégkrém karamelles szósszal, csokoládé darabkákkal meghintve. Alkoholtartalom: 0,21 % (V/V)."

Annyira ideges vagyok ettől, a férjem állandóan csak leszól, gúnyol, teljesen semmibe veszi a kéréseim, erőszakosan erőlteti a saját elképzeléseit, amik ide vezetnek, hogy alkoholt ad a kisgyereknek, aki pedig olyan okos, ügyes, az alkohol meg pont elhülyít… Nagy bajt okozott?



2023. júl. 22. 00:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
A gyereknek semmi baja nem lesz a fagyitól, a kapcsolatotokkal viszont komoly gond van. Bár ezzel most nem hiszem, hogy mondtam bármi újat.
2023. júl. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Persze, attól fog elhülyülni, hogy kettőt belenyalt🙄

Amúgy meg döntsd már el, hogy most fagyiztatok vagy jégkrémet vettél, mert a kettő marhára nem ugyanaz. Ha fagyit vettél és utána megnézted egy random jégkrém összetevőit, annak semmi köze hozzá.

2023. júl. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Csak jelezném,hogy az összes aromában (ami gazdagon megtalálható kb mindenben) is van nullaegész valamennyi % alkohol.
2023. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
"alkoholt ad a kisgyereknek, aki pedig olyan okos, ügyes, az alkohol meg pont elhülyít… Nagy bajt okozott?"
2023. júl. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Egy csomó jégkrémet árulnak fagyis pultokból. Ezek nem boltokban kapható kiszerelések, hanem több literes dobozban kapja meg az árusítóhely. Itt Carte d’Or-t adtak, tehát annak az összetevőlistáját néztem meg. Így kell elképzelni az ilyet: [link] Csak azoknak írom, akik eddig azt hitték, hogy minden fagylaltárus helyben készíti a fagylaltját, s nem árul senki készterméket.
2023. júl. 22. 01:11
 6/28 anonim ***** válasza:
40%
Nem lesz baja tőle. Egyszer voltam olyan esküvőn, ahol 40 fokban valakinek az az ötlete támadt, hogy vizes poharakban szervírozta a welcome drinket mindenkinek a tányérja mellé. Az összes beérkező vendég húzóra itta meg a két deci házi pálesz elejét, a gondos anyukák meg a gyereket kínálták először. Egy beszélni nem tudó másfél éves is kapott egy fél decit. Most 14éves, jól van.
2023. júl. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Hol élsz amúgy? Legtöbbünk kapott sör habot esetleg 1-2 korty sört 2-3 évesen. Meg itt vagyunk, élünk 😄és amugyis, az alkohol tartalma maga annak a cuccnak nagyon kevés. Szóval nyugi van, ne legyél para mami a semmire.
2023. júl. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Én is pont ma ettem ilyen Carte d'Ort. alig érezni benne a Bailey's ízét. Nyugi már. Régen pálinkás kenyeret meg ilyesmiket adtak a kölköknek, hogy aludjanak.
2023. júl. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%
Eltúlzod. Ez semmi. Az EGÉSZ dobozban van 0,21 % amiből a gyerek kapott 2 nyalást. Most számold ki az hány %...
2023. júl. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%
Juj, amúgy ennyi alkohol a kefirben vagy egy gyümölcslében is lehet. 🤭
2023. júl. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!