Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ti hány évesen ittatok először...

Ti hány évesen ittatok először tudatosan alkoholos italt?

Figyelt kérdés

Hány évesen, mikor, kivel, ki adta nektek, stb.:)


Én tudatosan 16 és fél évesen, osztálykiránduláson.

Szüleim rettenetesen alkoholellenesek, bár édesanyám nem igazán veti meg az alkoholt. De ha én a családi ünnepségen (mikor megkínálnak) azt merem mondani, hogy elfogadom az italt, akkor egyből le vagyok ugatva, meg mindenki rám néz, meg anyám mondja annak, aki megkínált, hogy "ne itasd már le a gyereket" stb:D Szóval nekem ilyen családom van. Ja és ez 19 évesen :))) a "gyereket":D Haha.:)

Ja és szerintem kiakadnának, ha tudnák hogy ittam már, ráadásul 16 és fél évesen... remélem érzékelitek a túlzást. Legtöbben pedig már 13 évesen kezdik a piálás. Én sose voltam "igazán" beba.-va. Bár nem is szeretnék...

Nálatok mi a helyzet?



2020. jan. 3. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem emlékszem pontosan, de már tinikoromban is kaptam 1-1 pici pezsgőt ünnepekkor otthon. 15 évesen már amikor étterembe mentünk, tök simán ittam én is a pezsgőt a többiekkel. 16 voltam, amikor életemben először nagyon csúnyán berúgtam, de az is otthon volt :)
2020. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
6 vagy 8 évesen ittam egy gyenge fröccsöt a nagyfaterral.
2020. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
13-14, teadélután után osztálytársakkal
2020. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
33 évesen, addig absztinens voltam. Onnantól meg alkoholista...
2020. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 évesen engedtek volna meg egy kis pohár pezsgőt, de már akkor se tetszett a szaga, és gondolom nem is ízlett volna. Azóta sem ittam egyáltalán (most 29 vagyok). Olyan értelemben nem vagyok alkoholellenes, hogy nem bánom, ha más iszik, csak ne leheljen rám utána.
2020. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

12-13 évesen otthon sutyiban belekortyoltam talán viszkibe vagy vodkába. Első leittasodásom nem sokkal a 18. születésnapom után volt, széthánytam a belemet. Jó lecke volt, azóta csak 1x hánytam pia miatt, pedig azóta már hetente iszogatunk a haverokkal.

21/F

2020. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kiskoromban, olyan 10-11 évesen bele-bele kortyoltam, de tényleg csak épp, hogy belenyaltam szinte nagyapám házi borába, meg néha egy kis pezsgőbe. De ezek csak ilyen 1-1 kis kortyok voltak. 14 elmúltam már, mikor egy családi ünnepségen megittam egy egész pohár pezsgőt, az első ,,berúgásom" meg 2009 szilveszterén volt, ekkor voltam 15 éves, de az sem olyan igazi berúgás volt még. Bátyámékkal kevertünk pár koktélt, én meg végigkóstoltam mindet. :) Azért megéreztem, meg egesz este vicces kedvembe voltam, nem lehetett bírni vrlem, de semmi komoly bajom nem lett. :) Aztán 16 évesen volt az első komoly berugasom, de az már a képszakadás kategória. A Balatonon unokanőveremékkel egy Badacsonyi bortúra után meg este végig ittunk a vodkatól a tequiláig mindent a parton, így kb. már hazamenni alig tudtam, bokorba hánytam stb. Másnap meg délután 16-kor keltem fel, arra, hogy hív az unokanővérem. Aztan volt meg egy két ilyen sztorim, és most itt vagyok 25 évesen, nem lettem alkoholista, nem is vagyok a 0 alkohol híve, de abszolút normalis a hozzaállasom mára az alkoholfogyasztáshoz, úgy gondolom.
2020. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1-2 korty bort már 9-10 évesen is kóstoltam nagyapámmal, de tudatosan többet először 14 évesen. Az se volt olyan nagy mennyiség, fél liter pezsgő de ez kezdő fogyasztóként nyáron 35 fokba jól megcsapott. Aztán 15 évesen egyszer hánytam piától de nem a mennyiségtől mert alig szédültem hanem összeittam mindent a kókusz és tojáslikőrtől kezdve a sörön és boron át a vodkáig, Jagerig meg a pálinkáig, mindemből egy kicsit. Úgy igazán részeg először 16 évesen voltam akkor háziborból ittam meg egy olyan 2 litert és iszonyúan berúgtam, széthánytam mindent aztán nagyon mélyen bealudtam. Most pár hét múlva 25 leszek. Nem vetem meg mostanság se az alkoholt de már képes vagyok belőni a mértéket és évek óta nem ittam magam hányásig.
2020. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Manapság is csak simán szeretem a jófajta piákat, de csak mértékkel, nem vagyok alkoholista! Bár a szüleim is tiltották volna anno, de én magamtól nem kapkodtam el a dolgot, legelőször 19 éves koromban szilveszterkor édes fehér pezsgő a családdal és rokonokkal, ez volt a legelső alkoholos élményem!

32/F

2020. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!