Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mentek egész napra...

Hogy mentek egész napra mondjuk a Balatonra, ha a gyerek elalszik hazafelé az autóban?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a gyerkőc. Gondoltunk rá, hogy elmegyünk 1 napra a Balcsira. Az tőlünk kicsit több, mint 1 óra autóval. Még reggel oké, mert ha elalszik az autóban, hát elalszik.

De hazafelé? Akkor nem alszik el este. Ki hogy szokta ezt csinálni?

Van egy ismerős házaspár, nekik is ennyi idős a gyerek, de nekik akármikor alszik is délután, vagy akár kora este, akkor is 8 körül le tudják tenni aludni. Na a mi gyerekünk nem ilyen. Ha késő délután elalszik véletlenül, akkor katasztrófa az esti alvás.

Most 3-kor azért meg nem indul el az ember hazafelé.

Eddig csak közeli strandokon voltunk pont emiatt.


2023. júl. 22. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Akkor is elalszik, ha délután aludt?
2023. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, akkor is.
2023. júl. 22. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugy csináltuk, hogy olyan strandra mentunk ahol volt zuhanyzo este 7kor lefurdettuk, vacsi, aztan hazafele elaludt az autoban. Mikor hazaértünk betettuk az agyaba. 1x megebredt de odafekudtem es vissza is aludt. Ezt mar kv 4x csinaltuk igy
2023. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Na de emiatt csak nem lehet minden programot lemondani. Pláne, ahol több gyerek van. Az ember elindul, aztán lesz, ahogy lesz. Nem a világvége, ha vannak felborult napok.
2023. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

A mi fiunkkal működik az, hogy az autóból óvatosan átrakjuk a babakocsiba, ettől nem ébred fel. Mikor én megyek lefeküdni, akkor rakom a babakocsiból magam mellé az ágyba, és mellen visszaaltatom, ha felébred.


Vonattal megyünk emiatt is, ha lehet, és az állomásig is tömegközlekedéssel. Akkor hazatolom az alvó gyereket gond nélkül.


Biciklivel is működik, ott is elalszik, de levehető a gyerekülés, nem ébred fel, mikor óvatosan az ágyba billentem belőle.

2023. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Derjaderja ***** válasza:
53%

Nálunk egyiknél sem működött az, hogy elaludt és áttéttük.

Én a kritikus időszakban, kb 1-2 éves kor között nem vállaltam be ilyen programot, inkább ottalvósat, vagy olyat ahol hajnalban indultam, alvásidőben mentem.


Most már a kisebbik is 2,5 és ha jól van időzítve a délutáni alvás ideje és hossza akkor rövidebb úton nem alszanak el haza.

Ismerem őket, tudom, hogy milyen intenzitású program esetén hánykor kell reggel kelteni az adott időzítésű délutáni alváshoz.


Ha este kialusszák magukat az autóban, az katasztrófa, főleg amíg kisebbek voltak, lehetett tudni hogy ébredés után 6 órával fog legközelebb aludni, akkor is ha az csak 10 perc volt. A lányomnàl már ez kevésbé van így.


Ezek biológiai dolgok, hogy az alvásnyomás vagy a cirkadián ritmus szabályoz-e inkább egy adott gyereket egy adott korban.

2023. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pont most voltunk mi is 1 évessel.

Hazafelé elaludt ugyan, de az nem olyan pihentető neki, mintha ágyban aludna. Ugyanúgy aludt este is otthon.

2023. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
4 évesemmel 8 kor indultunk így elaludt, és itthon beraktam az ágyába
2023. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Csak kibirtok 1 alkalom ilyen hatalmas borulast. Később alszik, ugyanakkor keltek másnap és vissza is allt minden.
2023. júl. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó későn indulnék haza, ha van rá lehetőség. Talán ha otthon meg is ébred miközben kiveszitek az autóból lenne olyan kómás, hogy nem lenne gond a visszaalvással.
2023. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!