Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúnya beszéd? Hogy vegyem rá...

Csúnya beszéd? Hogy vegyem rá hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés
Hallotta a 4 éves gyerekünk káromkodni a nagyit, azóta mondogatja.
2023. júl. 27. 22:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy.Minél nagyobb feneket kerítesz neki, annál tovább fújja.
2023. júl. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Tegyél úgy, mint ha meg sem hallanád. Ha látja, hogy nem kelti fel a figyelmed, abbahagyja egy idő után.
2023. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Én most így vagyok a 3,5 éves fiammal. Persze az ember száján kifut a káromkodás, de nemrég úgy tökönrúgta az apját, hogy üvöltve kiabált a párom hogy bazd*eg. Azóta.. lassan 3 hete szavajárás.. próbáltuk figyelmen kívül hagyni, rászólni, hogy nem szabad, de annyira megtetszett neki, hogy csak fújja és fújja.. 😂🤣🤣 remélem abbahagyja mihamarabb
2023. júl. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is a semmiből elkezdte. Sajnos tőlünk hallotta, és azonnal profin és helyes szituációkban használja. Amit nem szabad, az a nevetés, mert akkor ő is mókásnak tartja. Persze mi rögtön jót nevettünk, annyira groteszk volt, ahogy a kiscsoportos gyerek előadta az új szókincsét. Azóta becsületkassza van nálunk hogy mi ne káromkodjunk (tök jól működik), és ignoráljuk amikor így beszél, vagy elismételtjük vele. Ritkul, de még mindig előadja teljesen random...
2023. júl. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
Nem "szájba verni", de egy nevelő célzatú legyintéssel az enyém abbahagyta. A szép szó és az ész érvek nem hatottak.
2023. júl. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Taníts neki egy nehéz szót. Tudom is én, klausztrofóbia. Minden alkalommal, amikor a közelében vagy, használd a szót, mintha káromkodás lenne. Gyorsan atszokik rá
2023. júl. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

A gyerekeimnél nem vált be soha a "hagyd és abbahagyja" technika.

Nálunk az vált be, ha elvettem egy játékot, ha csúnya szót mondott (előre lefektettem a szabályokat) és másnap kaphatja vissza, ha nem mond addig újra csúnya szót. A játékot ilyenkor magas, látható helyre teszem, máskülönben teljesen megfeledkezik róla.

A kisfiam 2 vagy 3 játékelvétel után befejezte, a kislányom (kisebb, bátyót utánzó) 3 nap alatt hagyta abba.

2023. júl. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Lányom előszeretettel használja a f*s, sz*r, pisa szavakat, én annyit mondtam neki, hogy az óvodában nem szabad, de egyébként az óvónő mondta, hogy ott nem szoktak káromkodni a gyerekek. Itthon meg nem érdekel, persze szoktam mondani, hogy ilyen szép kislány szájába nem való ilyen csúnya szó, de kb semmi értelme. Most ez tetszik neki, így jártam. Van, hogy már nem bírom és hangosan felnevetek, mikor egymás után vigyorogva kimondja ötször, hogy "Fooosz 😜"
2023. júl. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7. Nek lehet igaza, és meg kell értenie hogy ez nem jó.

De az új szó tanítás is jó.

2023. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%
Szájonvágás.
2023. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!