Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúnya beszéd? Hogy vegyem rá...

Csúnya beszéd? Hogy vegyem rá hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés
Hallotta a 4 éves gyerekünk káromkodni a nagyit, azóta mondogatja.
2023. júl. 27. 22:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
97%

Én megkérdeztem tőle hogy tudje e hogy mit jelent?

Nyilván nem.

Tehát elmagyaráztam hogy ha olyan szavakat használ aminek a jelentését nem tudja, akkor csak butaságokat beszél. Mert így nincs értelme annak amit mond.

Ez nálunk bejött

2023. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy olyan szóra mondtam, hogy csúnyàt jelent, ami nem is csúnya. Onnantól azt ismételgette.
2023. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
23%
Átverted a gyermekedet. 😭
2023. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

Szájbaverni..na szépen neveli a gyerekét némelyik válaszoló.

Azért mondja nyilván,mert megtiltottad neki.

Valami más szóval próbáld helyettesíteni,amiről azt hiheti káromkodás.Vagy arra vedd rá idegenek előtt ne mondja!

Pár év és fog cifrábban káromkodni is..

2023. júl. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2,5 éves szájából való "B**dmeg" után próbáltam gyorsan reagálni semlegesen, hogy "Áá, inkább ne ezt mond, ez nem olyan vicces, mondd helyette, hogy pl kutya fáját." Elismételte a szebb verziót, majd én -jó erőltetetten-, de nevettem rajta. Ez nem vált be minden szónál. A "p*csába" helyett mondtam neki, hogy mondja inkább, hogy "a maciba", de közölte velem, hogy "nem a maciba, a p*csába".


Ami bevált: most megy oviba és közöltem vele, hogyha így beszél majd nem lesznek játszótársai, mert a szüleik nem fogják engedni nekik, hogy csúnyán beszélő gyerekekkel játszanak. Mondtam, hogy sajnos a felnőttek is sokszor csúnyán beszélnek, ez nagyon csúnya dolog, ha mi csúnyát mondunk ő is szóljon ránk nyugodtan.


Azóta minden csúnya és egyáltalán nem csúnya, de szitkozódó hangnemben elhangzott szóért is ránk szól, hogy ne mondjuk, ő sem használja ezeket a szavakat, mi is igyekszünk, de sajnos ki-ki csúszik.

2023. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!