Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kell e egy gyermek...

Szerintetek kell e egy gyermeket, serdülőt megismertettni a világ "árny" oldalával is, vagy rájön majd magától,ha nagyobb lesz?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy háborúk, emberi gonoszság stb.

#gyerekek #nevelés #Világ gonoszsága
2023. aug. 6. 04:38
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A háborúkról tanultunk az iskolában. Vagy már ez azóta nem lenne tananyag? Meglepődnék.

Szerintem bizonyos mértékig a kisgyerekeknek is tanítani kell, hogy a világnak van árnyoldala is, hisz tudnia kell, mi lehet fenyegetettség. Ez is olyasmi, amivel az életre készíted. Persze mindig korának megfelelően.

2023. aug. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem a világ árny oldalát kell kihangsúlyozni, hanem pont az ellenkezőjét, hogy bánjunk tisztességesen az embertársainkkal.

A háborúról majd tanulnak az iskolában. A szülő feladata a szeretetre, empátiára, segítőkészségre való nevelés.

Nem az elrettentés!! Ígyis túl sok öngyilkos fiatal van. Minek súlykoljuk beléjük, hogy undorító a világ, amiben élünk?

2023. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Egy kisgyereket felesleges ezzel fárasztani, sőt, ha érzékenyebb, nagyon komoly károkat is lehet neki okozni. Az én rokonságomban is van egy klímaszorongó kislány. 6 éves, a szüleinél be van ez a téma kattanva, ő pedig olyanokat mond, hogy úgysem fogja megérni a felnőttkort, mert addigra már nem lesz élet a földön. Ez szerintem már kimeríti a bántalmazás fogalmát.

Egy serdülő viszont már nem a szüleinél szerzi az infókat, hanem a netről és a kortársaitól. Vele muszáj mindenről beszélgetni, mert ő meg attól csavarodhat be, ha nincs senki, aki helyre tegye nála a sok félelmetes dolgot, amit hall.

2023. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es..Ez mondjuk igaz....
2023. aug. 6. 12:28
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as... Elgondolkodtató....
2023. aug. 6. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy serdülőt már igen. 12 a fiam. Épp pár napja mondta Hitlerre, hogy a bajszos bácsi, mert az egyik haverja szokott vele poénkodni. Után hosszan beszélgettünk róla, hogy miért nem lehet viccelődni vele és, hogy mi történt akkor.

Hajó őrült egyébként így sok mindent tud háborúban odaveszett hajókról.

2023. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen... Előbb utóbb úgy is megtudják, hogy milyen dolgok léteznek, és, hogy milyen az emberi természet..
2023. aug. 8. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!