Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire kell "spórolnotok" a...

Mennyire kell "spórolnotok" a gyereken, mióta beütött az infláció? Változtattatok valamin?

Figyelt kérdés
Van olyan dolog, amit már nem vesztek meg, pedig előtte igen? Van, amiből lentebb adtatok, kevésbé minőségi cipő, ruha, játék? Van, hogy már nem tudtok annyi gyümölcsöt venni, olyan egézségesen érkeztetni, mint korábban?

2023. aug. 6. 20:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem, még nem.

Egyedül annyi, hogy eddig Pampers Premium pantset használtunk és most ajánlásra kipróbáljuk a Dm saját márkásat.

Étkezés maradt a régi (nekünk is), programokat még sokat csinálunk, mert úgyis jön lassan az őszi rossz idő. Cipő minőségéhez ragaszkodom, játékból eddig sem vettünk drágát.

2023. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk még nem érezni az inflációt, inkább csak úgy magam miatt, meg a szorongásom miatt próbálok spórolni, de nem a gyereken. Hanem magamnak nem veszek finomságot, ez egyébként pluszban jó is, mert jól lefogytam :D de az étkezés lesz az utolsó, amin valaha spórolni fogok, mert az egészség a legfontosabb. Ja, és megkértem anyumat, hogy a helyi túrkálóban szerezze be a gyerek fullos őszi ruhatárát, mert múltkor is hibátlan őszi/télikabátokat, nadrágokat, pulóvereket turizott neki (h&m, lupilu...). Meg tudnám venni, de minek, ha úgyis fél év alatt kinövi, így legalább nem szennyezem még ezzel is a Földet.
2023. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell sporolnunk semmin. Pelenkabol az elso perctol a DM Babylove-ot hasznaljuk, mert az az egy valt be, pedig mindent is kiprobaltunk. Popsitorlobol meg csak a Pampers sensitive. Jatekot megveszem neki, ha epp meglatok valami jot, a ruhait 80%-ban veszem hasznaltan, mert kb. 3 honap alatt kinovi, gyumolcsot es zoldseget kiloszamra veszem hetente, ebbol nem is adok lentebb, rengeteg fogy. De ha kellene sporolnunk, akkor is a gyerek lenne a legutolso.
2023. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Én éppen akkor mentem vissza gyedről, amikor elkezdődött ez a nehezebb gazdasági helyzet.


Én emiatt nem érzem meg, mert nyilván a keresetem jóval több, mint a gyedem.


Viszont, nekem az inflációtól függetlenül sokkal több lett a kiadásom amiatt, hogy óvodások lettek a gyerekeim. (ikreink vannak) Úgy fogynak a ruhaik, mint másnál a wc papír kb... borzalmas koszgombóc mindkettő.


Most vegyük csak a cipőt. Megvettem nekik tavasszal a szipi-szupi cipőket.. egyenként majdnem 20e Ftba kerültek. Aztán ment a -40e Ft a kukába, miután 2 hét alatt szétbarmolták az oviban a cipő orrát. En vagyok a hülye, mert oda egy játszós szart kellett venni, azóta azt is veszek, mert jogos.. az óvónőnek nem dolga arra figyelni, hogy a gyerek ne motorozza le a cipőt, van annak más baja.. Nyilván amíg én voltam velük otthon én figyeltem erre... na szóval összefoglalva én pl azért veszek mostanában kevésbé minőségi ruhákat nekik, mert ha minőségi, ha nem, tönkre van téve pikk-pakk. Múltkor a fiam pl a HÁTÁT ette le valami paprikás pörköltes kajával. Nyilván nem jött ki..


Másik meg, hogy ez volt az első évük. Nem voltak bölcsisek... persze, hogy csomó pénz elmegy gyógyszerre mert állandóan betegek. Még az a szerencse, hogy nagyszülők tudnak segíteni vigyázni rájuk, mert akkor megérezném ha egész hónapban táppénzen lennék velük.

2023. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Pár hete voltam Németországban, és láttam hogy ott kb negyedáron van minden, hát kicsit rosszul esett, mert én kb mindenen spórolok. Kb mindent csak másodkézből veszek és a pelenkát is próbálom marketplaceről venni, meg ilyesmi. Játékokat már nem nagyon veszek neki.
2023. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Hú, 4-es öröm volt olvasni a hozzászólásod. Nem kritizálod az óvónőket és értékeled a nagyszülők segítségét!


Muszáj volt leírnom, ne haragudjatok! Általában az örökös elégedetlenség, hibáztatás megy itt...

2023. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem, még nem kellett rajtuk spórolnunk. A nyaraláson "spóroltunk": hotel helyett apartman, de végül nem lett olcsóbb.
2023. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
A gyereken nem. Pedig nagyon sokba kerül. Magunkon igen. De nem extra módon. Pl. ritkábban járunk étterembe.
2023. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem járnak a gyerekeim nagy márkás cuccokban,pl egy adidas melegítő árán veszek kettőt,hármat a pepcoban,de új van,nem szakadt,nem koszos.(mondjuk én előtte sem vettem márkás cuccokat.felesleges,alig hordják,kinovik)a kaján nem spórolok.gyümölcs,joghurt,minden nap van,válság ide vagy oda ..Az ennivalón nem vagyok hajlandó spórolni.
2023. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Én alapból szinte mindenből, étel és drogériás cuccokbol is a saját markasat veszem, ha az is megfelelő minőségű. Gyerek ruhát HM-ben akcióval vagy az aldiban. Cipő Dd step vagy primigi, szintén akciókat nézem, jatszosnak ovis váltósnak aldis cipőből is. Játékot ritkán kap csak úgy, persze matricás füzet vagy pár száz ftos kisautó oké, de ennél drágább játék csak ünnepekre. Ami nagyobb spórolás hogy autót nem tartok fent, úgy érzem mindenhova normális időben eljutok busszal Budapesten, így luxus lenne a tankolás és egyéb autó fenntartási költségek fizetése.
2023. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!