Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyibe kerül egy 13 éves...

Mennyibe kerül egy 13 éves kamasz fiú havi étkeztetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Én apukaként kérdezem, de a volt feleségem neveli a közös fiúnkat.

Mennyibe kerül szerintetek a havi étkezés egy ekkora gyermek számára?

Mennyi a reális gyermektartásdíj figyelembe véve a mostani magas árakat?


Köszi a válaszokat.



2023. febr. 21. 17:49
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Havi zsebpénzre is írjatok összeget.
2023. febr. 21. 17:50
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Enyém 12 éves, nem tudom pontosan, de ha leosztom a havi fogyasztást, akkor az ő része olyan 30 ezer körül van mindennel együtt(nem válogatós, nem allergiás)


Zsebpénzre havi 10 ezret kap

2023. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Azért halkan megjegyzem, hogy egy gyerek nevelése nem csak abból áll, hogy kap enni, meg némi zsebpénzt...

Ruházni is kell, oktatásához is kapcsolódnak járulékos kiadások, szabadidős elfoglaltság, pl. sport stb...

Ráadásul lehet, hogy Petike fényevő, de lehet hogy Jocóka már nem az, és neki többe kerül az étkeztetése. Vagy speciális diétára kényszerül betegség miatt.

2023. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha a kettes napi egy ezresbol kihozza, akkor nekem tenyleg minden elismeresem… Nekem a legnagyobbam ennyi, es lany, de szerintem a zoldseget, gyumolcsot, suliba vitt tizorait es meleg etkezest osszerakva 50 a realisabb, de ebben benne van az is, hogy hetvegente neha a mamanal eszunk. A fiam ket ev mulva lesz ennyi, szerintem nala tobb lesz. (Mondjuk mindegyik sportol, tancol, sokat mozog es igy ehesek is.)


Meg az is szempont, amit feljebb irtak, hogy a tartasdij szempontjabol ez egy osszeg, de ha emelle odarakom az “egyebeket”, akkor hatar a csillagos eg. Ami valahol szemetseg egy valas eseten, de ha belegondolunk, akkor is ennyit tol bele a szulo, ha nincs valas. Legalabbis nalunk a csaladi koltsegvetes nagy resze a gyerekekre megy, nem rank, felnottekre.

2023. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

12 éves a fiam. Brutál mennyiségeket eszik.

Nálunk 400ezer simán elmegy kajára. Én átlagos adagot eszek, lányom fényevő, férjem sem eszik extra sokat.


A 12éves konkrétan 2x annyit eszik, mint a 12órában fizikai munkát végző apja.

2023. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Kb. annyiba, mint egy felnőtté, úgyhogy nyugodtan számolhatsz annyival, mint amit te költesz a saját étkezésedre.
2023. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Én sose voltam nagyevő, igaz nő is vagyok. Pár évvel ezelőttig havi 30-40 volt a kaja, a mai árak mellett jóformán 2x ennyi, pedig ugyan azt veszem.
2023. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Iskolai étkezés 22ezer( reggeli+ebéd). Ha nem ottani kaját eszik akkor a sokszorosa+ ugye vacsora és hétvégék meg kisétkezések, meg 1-1alkalommal gyorskajáteszünk és még így hogy be van fizetve is visz kaját magával. Szerintem olyan 80 ezer minimum van a havi étkezése a 12 éves fiamnak, de inkább több. Zsebpénz attól függ mire kell költenie belőle. Fiam csak gyűjtöget, így havi 10ezret kap.

A gyerektartás sok mindentől függ. Azon kívül te fizetsz e valamit. Bátyám csak 40ezer gyerektartást fizet, de ő fizeti a magániskolát és heti 4 nap átlagban nála van a gyerek.

Ha nálad keveset van és mást nem fizetsz neki olyan havi 80at adnék alsóhangon.

2023. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

300 eFt körül költünk 3 főre étkezésre és élelmiszerre, tehát kb. 100 eFt a gyerek része.

Zsebpénzt havi 5 eFt-ot kap, de ő még csak 11 éves, nem költ különösebben semmire.

2023. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk havi 350-400ezer megy el a gyerekre összesen, ebből 80-100ezer a kaja.
2023. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!