Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt fázik meg...

Mennyi idő alatt fázik meg ilyenkor egy gyerek kint?

Figyelt kérdés

16 fok van Pesten, öcsém 8 éves, elmentünk gyalog a boltba rövid naci és póló volt csak rajta, mint ahogy itthon a lakásba. 300 méterre van a bolt, 4 perc gyalog oda és 4 vissza, de visszafele kocogtunk, szerintem annyi se volt. Anyáéktól egy hét zsebpénz megvonást kaptam, amiért kivittem alulöltözve a gyereket. Tényleg meg tud fázni ennyi idő alatt? Elküldtem forró zuhanyra meg főztem neki meleg teát is.

Tényleg hülyeség volt így visszatekintve nem kinézni milyen az idő, de mostmár én is aggódom, mert gyakran szokott náthás lenni.



2023. aug. 7. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

nem...

a megfázás az nem a hidegtől van 40 fokban is simán meg lehet fázni :D

2023. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

A nátha NEM a hidegtől van. Miért nem tudják ezt a mai szülők már legalább?

Vírus okozza. Főleg rhinovírus.

2023. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor nem lesz baja a kicsinek? Szél is eléggé fújt
2023. aug. 7. 16:52
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy előttem írják. A hideg magában nem okoz megfázást...DE hozzásegíthet ahhoz, hogy a már amúgy is lappangó vírust a szervezetben felélénkítse. Ha megbetegszik, nem az idő miatt, hanem mert kerülgette már a vírus, csak maximum legyengült a szervezet és most jött ki rajta.
2023. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1%
Jaj már ez a marha nagy okossag, amit folyton durrogtattok. A hideg következtében történik maga a betegség, oké, hogy vírus okozza, de 40 fokban nem fázna meg. Nem biztos, hogy megfázott ennyitől, majd kiderül.
2023. aug. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

5!

De igen,"megfázna" 40 fokban is. Helyesen: elkapná a náthát 40 fokban is.

Semmi köze a hőmérséklethez. Ha arcon köhögi egy beteg gyerek/felnőtt, cseszheti a 40 fokot is.

2023. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

6 Értem én, hogy összeolvastok minden baromságot a neten. De az, hogy gondolkodás nélkül magadeva is teszed az durva. Hanyszor faztal meg életedben hideg időben? És hányszor melegben? Én egyszer fáztam még júliusban, amikor a kedves párom letekerte a klímát 18 fokra miközben aludtam. Úgyhogy volt köze hozzá a hidegnek. A nathat, megfazast főleg rhinovirusok okozzák. A terjedesnek pedig olyan mértékben kedvez a hideg idő, hogy gyakorlatilag csak hideg időben lehet megfazni.

"Hidegben gyakrabban alakul ki felsőlégúti fertőzés, mivel ilyenkor az immunrendszer gyengül, a hidegnek kitett területek vérellátása romlik. Hideg levegőn tartózkodás során az orrnyálkahártya vérellátása is romlik, hőmérséklete is csökken, ami kedvez a vírusok szaporodásának."

2023. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
"Akkor nem lesz baja a kicsinek?" Milyen kicsinek, egy 8 éves gyerekről van szó.
2023. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hidegben, hűvösben valóban sokkal könnyebben jön ki megfázásos betegség (vírus okozza, de kedvezőbb környezet a hideg), viszont 2-szer 4 perc, az semmiség. Én hajlamos vagyok a náthára, fázós is vagyok, de télen nem egyszer volt, hogy mondjuk szórakozóhelyről kabát nélkül mentem ki cigizni (kb. 5 perc), ezekből sose lett bajom. Szigorúak a szüleid, és túlreagálják.
2023. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
Ma 20-22 fok volt Pesten. Éjjel 1-kor volt 16 fok.
2023. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!