Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dackorszak valóban természet...

A dackorszak valóban természetes dolog az idegrendszeri fejlődésben?

Figyelt kérdés

Nálatok milyen módszer vált/válik be, ha a gyereketeknél nagyon durva hisztik vannak?

Tényleg ez a legidegőrlőbb, és agyvérzést "kezdeményező" időszak?


2023. aug. 7. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Várom a válaszokat! 😂 Első gyerekem egészen kezelhető volt, nem vettem róla tudomást ha hisztizett és mindig bejött. De a második… Na ott van akarat.

Teljesen tanácstalan vagyok. Szép szó, ölelés, figyelem elterelés, semmi nem segít.

Talán csak az, ha ilyenkor elkezdek hülye hangokat kiadni - akkor sokszor elneveti magát..

2023. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Igen, természetes és szükséges dolog; a gyerek teszteli és tanulja a határait, az érzelmeket kifejezni és kezelni, stb.

Változó, hogy mennyire intenzív; nálunk pl. egyáltalán nem elviselhetetlen, pedig 3 éves a kisfiam, most kéne a legidegesítőbbnek lennie :D

2023. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Miért, van másmilyen korszaka is egy gyereknek? 8 éves a nagy, 6 a kicsi, de nekem az egész egy egybefüggő dackorszaknak tűnik.

Nekem a Felser narancsos puncs vált be. Egészen alattomosan hat. Szépen lassan, gyengéden lazít le. A gyerek ugyanúgy visít, csak engem nem zavar annyira.

2023. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igen, és a kamaszkorig igen.
2023. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Én átküldtem/vittem a szobájaba ha nagyon nyomta. Megmondtam hisztizze ki magát aztán ha lenyugodott megbeszéljük. Házon kívül simán csak megvártam míg kiadja vagy hazacipeltem
2023. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az vált be hogy nyugodtan kezelem kedvesen beszélek hozzá megnevezem az érzéseit, bosszankodok vele ilyesmi. Mondjuk ez sem "vált be" mert borzalmas sokat hisztizik így is de sokkal gyorsabban napirendre tér mint amikor ingerülten reagáltam.
2023. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#3

8 és 6 éves gyerekek dackorszakosak?

Akkor ott már baj van..

2023. aug. 7. 19:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A lányomnál csak a kivárás segített. Idegörlő volt, de nem tudtam mit tenni. Magához nem engedett közel, ha bárhogy próbáltam vele kommunikálni is inkább olaj volt a tűzre.
2023. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha még most megtudod kedves kérdezi hogy nem 1 dackorszak van😂😂 Pontosan 3. És egy olyan gyereknél aki alapból akaratos, makacs egybefolyik rendesen😂
2023. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg természetes, és nagyon is fontos eleme a gyerek fejlődésének. Még ha bosszantó is. De kellő adag humorral (és alkalmanként egy-két pohár/üveg?/ borral) egészen bírható. Legalábbis nekem egy viszonylag könnyű természetű gyerek mellett ez a tapasztalatom (a kicsi még nem dackorszakos, de ő még babának egyelőre könnyebb természetű, mint a nagy volt, pedig vele se volt soha gond). Nálunk a klasszikus ölelkezős, meghallgatós, nyugalmat sugárzós módszerek válnak be. A sírásmeghallgatás pl szuperül működik, illetve amikor tudom, hogy éppen miért zajlik a hiszti, akkor azt simán tudom kezelni. Na meg megválogatom a harcaimat. Nem kezdek el azon vitatkozni, hogy nem hajlandó felöltözni itthonra, kit érdekel, úgyse látja senki rajtunk kívül (anyám szerint ezzel túlságosan megengedő vagyok), vagy hogy esőben (nyáron) mezítláb akar kint lenni az utcán. Ő baja, ha fázni fog a lába, legközelebb majd felhúzza a cipőt. Amióta megválogatom, hogy mikbe állok bele és a kisebb jelentőségű "konfliktusokat" inkább elengedem (amióta megszületett a kicsi és nincs energiám minden apróságért vitába szállni vele), azóta azt vettem észre, hogy sokkal kevesebb a hiszti és amikor leteszem a lábam, akkor bizony sokkal hamarabb szót fogad. Most 3 éves a nagy, nem a legegyszerűbb kor, de annyira vicces tud lenni néha, hogy igazából nem értem, miért kéne utálnom :D
2023. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!