Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ajánlanátok könyvet, irodalmat...

Ajánlanátok könyvet, irodalmat a gyereknevelésről? Konkrétan arról, hogyan lehet önálló, de szeretetteljes és szófogadó gyereket nevelni, természetesen pofon, bármilyen fizikai bántás nélkül.

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, ráadásul férfi(vagy mondjuk azt, hogy fiú, 30 alatt nem szeretem a férfi szót használni). Még kanyarba sincs a gyerekvállalás nálam, jelenleg párkapvsolatom sincs. De nagyon érdekel a gyereknevelés módszertana. Jöhet személyes tapasztalat is.

2021. okt. 8. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Joanna Faber - Julie King: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje

Kim John Payne - Melegszívű fegyelmezés

Illetve szintén Kim John Payne - Egyszerűbb gyermekkor


Nekem ez a három van, szerintem szuper gyakorlati tanácsokkal és módszerekkel dolgoznak.


Az interneten a kötődő nevelés kulcsszavakra még nagyon sok cikket, blogot találsz, plusz ha tényleg érdekelnek a gyerekek, akkor Cole és Cole - Fejlődéslélektan c. tankönyvét melegen ajánlom (ne tévesszen meg, hogy tankönyv, meglepően olvasmányos).

2021. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Derjaderja ***** válasza:

Daniel Siegel - Tina Payne Brison

A gyermeki elme

Drámamentes fegyelmezés

Igenközpontú nevelés


(Meg az elsőt olvastam, de az szuper).


Érzelmek kisgyermekkorban - most nem tudok szerzőt nézni.


Az 1 által ajánlott könyvek is jók.

2021. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ranschburg Jenő: Szülők könyve - A fogantatástól az iskolakezdésig.

Vekerdy Tamás: Kicsikről nagyoknak.


Vekerdynek rengeteg előadása van fent youtube-on, érdemes azokat is meghallgatni.

Általában véve ennek a két szakembernek bármelyik könyvét jó elolvasni.

2021. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Feltétlenül Vekerdy Tamás könyvet ajánlanék.
2021. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Kérdezőnek: azért mindig ne legyen szófogadó a gyerek szerintem! Én direkt örültem, mikor a kislányom időnként ellent mondott. Így lett egyénisége és önállósága.
2021. okt. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogyne, a szófogadó nem csicskát jelent. Az önállóság az egyik legnagyobb erény az életben.
2021. okt. 30. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:

"azért mindig ne legyen szófogadó a gyerek"


Akinek a gyereke elmúlt már 2 éves, azt tudja, hogy ettől nem kell tartani. :-))))

2021. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
J. Nelsen - Pozitív fegyelmezés
2021. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Derjaderja ***** válasza:
Update-elek annyit, hogy a Drámamentes fegyelmezés is szuper, már jócskán benne járok.
2021. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!