Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem 3 napja itt hagyott...

Mercedes26 kérdése:

A férjem 3 napja itt hagyott mert elege van a családból,a 2 kis gyerekkel egy 6 hónapos és egy 3 éves kislánnyal.csak szeptembertől tudom intézni a gyerektartást.addig viszont sehogy nem tudom rá kötelezni hogy segitsen a 2 gyerek ellátásában?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 11:44
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
89%
20.6 hónapos gyerek mellett menj Te melózni.
2023. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
16%

21!


Nyugateuropa s az USA túlnyomó többsége már a gyerek 3 hónapos korában is dolgozik.

2023. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
88%
22! Ez viszont még mindig Magyarország,itt viszont nem ez van. Ha behozzák ez lesz,de jelenleg nincs. Ott sem élvezik ezt a nők,van több személyes tapasztalatom,van akik inkább csak apuka keresetéből élnek. Arról nem beszélve,hogy ott direkt erre családbarát munkahelyek vannak,itt meg a 2 éves mellől sokszor alig vesznek fel,akkor is 12 órába. Dolgozz te így ilyen pici mellől. Tudod anyai ösztön. Ha fel is vesznek 6 hónapos baba mellett és anyatejes,de fejéssel 0 jön le,akkor egy barom miatt válassza le? Ilyet is csak férfi vagy gyerektelen ír.
2023. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%

21

Ez a luxus csak magyarországon van hogy anyuka évekig otthon lógatja a lábát. Ezért is rohad szét az orszàg. A világ sok országában 6-12 hét jár aztán old meg ahogy akarod.

2023. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
80%
24! Úgy tudom Ausztriában se 6 hét van csak és nem rohad az ország.:D itt inkább a hülyék miatt rohad.... Ha neked ez láblógatás és ennyire nincs benned anyai ösztön,bár kétlem hogy gyerekes ilyet ír,akkor költözz oda és az ilyen ne vállaljon gyereket. Rohanj vissza dolgozni a szülőszobáról,az a normális neked úgy is.
2023. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
18%

23!


Van gyerekem, bár már felnőtt. Egyedülálló anyaként neveltem kezdetektől jopar évig. Igen, vissza mentem korán dolgozni. Valamiből el kellett tartanom őt is, meg magamat is. Fontosabb volt az anyai ösztönnél a gondoskodás és a felelősség vállalás.

2023. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
16%

23

Az hogy 3 évig otthon maradhatsz az csak egy opció. Nem kötelező. Ha eddig a pasija tartotta ki akkor muszáj lesz dolgoznia mert a gyerektartás a gyerekkel kapcsolatban felmerülő költség felét kell fedeznie. Abból meg nem lesz szoli meg körmös minden héten.

2023. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
97%

23# Igen,de azt tegyük hozzá,hogy amíg anyósom is annak idején visszament,majd fejt a wc-be(ő mesélte,de például nekem fejéssel 10 ml jött le,soha több,pedig szoptattam is) és egész családbarát pár órás munkahelye volt. Addig engem például a 6 hónapossal úgy vennének vissza a munkahelyemre,hogy ugyanúgy 12 órába csak csökkentett napokkal,nálunk ez a részmunkaidő. Az meg hogy felmondjak és keressek másik munkahelyet 6 hónapos mellett,ja biztos találnék...kapkodnak az ilyen nőkért,amikor a 2 éves mellől alig bírsz váltani sokszor. Gondolom nem ilyen műszakba mentél vissza,ha meg igen,akkor őszintén sajnálom,hogy elment melletted az a pár hónap és nem láthattad a gyereked fejlődését.

27# A kérdező hol írta,hogy szolira és körmösre kell? Szövegértés 0. Fel se merül benned,hogy talán a gyerekre kell? Így van a felét tegye bele a kérdező,a felét pedig a drágalátos okostojás apuka. A kérdező visszamegy dolgozni,de akkor apucika jöjjön szépen és vállalja be a felügyeletet is a gyereknek és mindenbe is vegyen részt. A kérdésből az jön le,hogy lelépett csak úgy.

Jó lenne,ha ide gyerekes nők írnának és nem pedig férfiak...mert fingjuk nincs látom.

2023. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
97%

22 ja! De ott van felügyelet! Itt loszr nincs!

Melóba vigye magával?

Amúgy meg a kedves apuka fizessen csak! Ő is kellett a gyerekhez!

Tudod nyugaton a gyerektartást is hamar behajtják és van asszonytartás is.

2023. aug. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
83%

#24.

Hát nem tudom, én nem lógattam 3 évig a lábam otthon, hanem neveltem a gyermekeim. Előtte dolgoztam, tehát fizettem annyi adót és járulékot, hogy megtehessem. Sőt, úgy vállaltam Őket, hogy bármi történik, el tudjam látni Őket.

Gondolom a Kérdező nincs ilyen helyzetben, mert különben nem érdekelné hogy tud pénzhez jutni. De a kérdésekre se válaszol!

2023. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!