Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 hónapos a lányom és nem...

6 hónapos a lányom és nem fordul se hasra se hátra-elvittem dévényishez-azt mondta laza az izomzata-tornázzunk otthon-ha nem fejlődik akkor jön ő?

Figyelt kérdés
teljesen kétségbe estem-volt valakinek ilyen ?és volt javulás?minden sztori érdekelmilyen gyakorlatokat csináltatok?
2013. szept. 26. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem dévényeshez kellene menned, hanem ortopédushoz. Az megmondja, hogy mi a probléma. A dévényes már csak akkor jön, ha az orvos úgy látja.


Amúgy a fordulásra a Vojta módszer a legjobb. Ezt alkalmazzák pl még felnötteknél is egy pl baleset utánni rehabilitációnál, de babáknál tökéletesen müködik, ha nincs elváltozás a gyereken, nem agyi porbléma stb...

Gyerekorvos mit mond rá? Neki kellene tovább küldeni ortopédushoz.

2013. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a gyerekorvosunk azt mondta nem kell aggódni majd forog-de a védőnő szerint 6 hónapos korra már kellene forognia. a dévényis egyből megállapitotta hogy lazák az izmai,hatalmas a terpesze,és nem szeret hason lenni
2013. szept. 26. 14:11
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

6 hónaposan már ülnie kellene.

Tényleg le van maradva.

Nem pánikolni kell, hanem el hordani tornára.

2013. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Kell!" Jézusom! Miért kellene? Nem úgy van, hogy minden ember, minden gyerek más? Az enyém 5,5 hónaposan kezdett el forgolódni, eszembe nem jutott, hogy aggódjak, és képzeld utána sem kapkodta el, 9 hónaposan, TEHÁT 3,5 HÓNAPPAl KÉSŐBB kezdett el kúszni, 11 hónaposan állt fel, és csak 13 hósan mászott, 10 hónaposan ült fel, 15,5 !!!!! hónaposan indult el. Egy ismerősőmé 10 hónaposan még semmit sem csinált, ma 3 és fél és mindent tud! Bírom az ilyeneket, hogy "ezt meg azt kell" neki már "ennyi meg ennyi idősen"! Ezt az utolsó válaszolónak írtam! Kedves kérdező, az orvos biztos jobban tudja, mint én, és lehet van valami baja, de 6 hónaposan még nem gondolnék a legrosszabbra! :-)
2013. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, 6 hónaposan már ülnie kellene!!!!! . inkább ne írnál semmit! Miért sietteted???? ált. 6 hónaposan fordulnak hasra a babák, a tiéd most annyi, lehet holnap után megcsinálja , ne aggódd túl! Kislányom ugyan 6 hónaposan kezdett forogni, de utána semmi , nem kúszott, nem mászott, 11 hónaposan ült fel először... persze minket is riogattak, fejlődésneurológusnál is jártunk, megállapította, hogy enyhe alsóvégtagi hypotoniája van ( szerintem csak mondott valamit) , pár nap mulva felállt, majd mászott, rá 2 hétre elindult.... ennyit a nagy okosságokról, teljesen egészséges baba!
2013. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Babauszi nincs a közeletekbe?

Nagyon sokat segit a mozgåsfejlődésben.

Ne aggódj kicsit később de csinàlni fogja a dolgokat. :-):-)

2013. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a nyugtató szavakat-teljesen ki vagyok idegieg azóta-gondolhatjátok-de a család előtt tartom magam-a gyerekorvos tényleg mindenben biztat-de annyi rémisztő dolgot olvastam a neten-várom a további tapasztalatokat
2013. szept. 26. 19:15
 8/8 A kérdező kommentje:
megyek babausziba is-már hasról fordul hátra mert annyira üvölt hason hogy inkább átlöki magát-mennyi idő után lesz változás?
2013. okt. 3. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!