Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek ha a közel 4 èves...

Mit tehetek ha a közel 4 èves fiamat nem èrdeklik a kortàrsai,ès a kortârs dolgok se èrdeklik?Ettöl fuggetlenül egy nagy gengszter,szèpen fejlödik a neurologus, logopedus, gyerekorvos szerint.

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 17:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Először is, tisztázzuk: közel 4 éves? Tehát őszi gyermek és majdnem 4 lesz, mire oviba mehet? Tehát 2022 szept.1-én még nem töltötte be a hármat?


Nos, még csak arra se lehet feltétlen következtetni, hogy introvertált, ennyiből legalábbis látatlanban nem tudhatjuk!


Ugyanis a 3 évesek zöme NEM játszik egymással, csak egymás mellett. Dolgoztam suliban, oviban, vonatkozó végzettségem van és tapasztalatom kicsikről.


Megtudni, menyire intro-, vagy extrovertált, látni kell a gyermeket, tehát a kérdezőnek van esélye sejteni, nekünk nem. Mivel vonatkozó info semmi sincs eddig itt a gyermekéről. Így mmég az se kizárt, hogy közelebb van az extrovertáltsághoz, elméletileg.


Tehát még egyszer: a 3 évesek és kisebbek zöme NEM játszik egymással, ez életkori sajátosság! Kivételt kb kb minden ötödik gyermek képes a 4 év alattiak közül (róluk kapásból tudni, hogy inkább extro-, mint introvertáltak). Természetesen nincs éles "szülinapi határ", de valahol akörül kezd el a többség egymással játszani érdemben és rendszeresen.

2023. aug. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

11-es,köszönöm szèpen, nagyon hasznos amiket mondtàl.

Igen 2022 szeptemberben mèg nem volt 3 mert oktober vègi születèsü.Ugymondom felnöttek felè inkabb extrovertàlt gyerekek felè szinte teljesen introvertàlt .

Nem azt mondom,hogy soha nem jatszott meg nem szolt gyerekekhez de azèrt remèlem kèsöbb megjön ez is.Jàratjuk tornàra egyènibe meg csoportosba is ,beszèlgetünk vele , hogy jo az ha van lesz barâtja.

2023. aug. 11. 03:21
 13/21 anonim ***** válasza:

Szívesen. Természetesen nincs végletesség, senki se 100% intro-, vagy extrovertált. Csak ki ehhez, ki ahhoz van közelebb, és idővel némileg módosulhat is adott személy esetén.


Helyzettől, körülményektől, másoktól is függ, hogy az illető hogyan nyilvánul meg éppen. Csak egyesek inkább zárkózottabbak, mások meg nyitottabbak másokkal közösen cselekedni, társasabb helyzetekhez inkább kötődnek.


Bár, mondom, még extrovertáltabb gyerekek kb fele szintén nem játszik más gyerekkel együtt, kb 4 éves koruk előtt, ahogy szinte az összes introvertáltra is jellemző ez.


A legtöbb három éves gyermek (és a legtöbb ennél is ifjabb gyermek) elvannak általában egymás mellett, de egymással nem nagyon kezdenek semmit, többnyire a felnőttön csimpaszkodnak, inkább még csak a felnőttekkel akarnak játszani (pedagóguson, dajkán, vagy otthon anyun, apun), vagy éppenséggel egyedül, magukban.


Még egy kivételt megemlítenék: testvérek között általában más a helyzet (persze ha együtt élnek tesók) : ők 4 éves kor előtt is, és onnantól szintén gyakran együtt játszanak (még ha adott esetben marakodnak is), és inkább csak kisiskolás kortól következhet be ebben változás közöttük; de ez erősen függ a testvérek nemétől (ellentétes, vagy azonos neműek-e), és az életkorkülönbségüktől is.

2023. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanez. 4 éves, tavaly kezdte az ovit, bölcsis nem volt. Gyerekekkel nem játszik, viszont az óvónőkkel szívesen beszélget. Én elég sokat aggódtam emiatt, de az óvónő azt mondta, hogy nincs ezzel semmi gond, ő ilyen, lehet változni fog,de az is lehet, hogy ilyen marad 🤷‍♀️ kíváncsi leszek milyen lesz szeptemberben,de nagy csodákat nem várok 🤷‍♀️
2023. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Bocsi règ nem írtam a tèmàhoz.

14-es amíg az ovi nem szól,hogy ez meg az nincs rendben akkor nagy gond nem is lehet.

Nàlunk holnap indul az ovi kiscsoport,be vagyok tojva mit alkot mert mondogatja így nem kell ovi úgy nem kell ovi...

Az evés meg az ott alvás a sarkalatos kérdés

2023. aug. 31. 14:45
 16/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Milyen volt az ovikezdés?
2023. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Hàt nem is tudom, rövid ismerkedős nap volt,kért vizet szépen az óvó nénitől,a masiknak adott kàvèt,picit kavarta a fakanâllal a serpenyőt,talált valami mágneses formaepitőt azt mutogattuk neki autókat nézegette kipróbált valami 4 kerekűt ,egy autót haza akart vinni de az ovó néni mondta ,hogy nem lehet és szépen visszarakta de kis szertelen is volt ki akart többször menni,csapnàl ottragadt picit ,volt pici lökdösődés a részéről testtel ha valamit el akart èrni, volt hogy a játékot elvette de más is azt hiszem elvette tőle , lehetett volna jobb is rosszabb is, kérdezgette az ovó néniket ez mi az mi.Kèrdeztük bennt tetszik az ovi ?Mondta nem ,kinnt kérdeztük mondta tetszett,alkudozik nem kell itt aludnom , szerintem olyan nagy gond nem volt vele de más gyerkőccel szerintem egyszerűbb volt.

Bocsi a ronda írásèrt gyorsan kell írnom....

Melyik kommentelő voltál?

2023. szept. 1. 13:39
 18/21 anonim ***** válasza:

14es voltam. Szerintem semmi gond nincs a gyerekeddel :)

Minden gyerek más, nálunk is volt, aki már az első nap ott akart aludni. Nekünk hétfőn kezdődik az ovi, a kisfiam nem mondja, hogy várja, kíváncsi leszek, idén lesz e kedve barátkozni, a többi gyerekkel játszani, de lehet most sem. Nálunk az apukája is ilyen volt gyereknek, úgyhogy ez nálunk genetika

2023. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Egyébként,èn oviba barátkoztam úgy emlékszem, viszont nem vettem részt a közös dolgokba .

Később szerintem meg már velem nem akartak barátkozni iskolâba meg munkahelyen.

Harmincas èveimre elèrtem azt ,hogy barátkozna velem nő is férfi is de már se időm erre se energiám se kedvem mert mindig van mit csinàlni,főleg mióta gyerek van.

2023. szept. 1. 14:37
 20/21 A kérdező kommentje:

Drukkolok a te fiadnak is 14es,kellenek a barátok, legalább ilyen picinek🙂

Hàtha megtörik a jèg most nálatok közép csoportban.

2023. szept. 1. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!