Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dackorszakos kisgyerekek...

A dackorszakos kisgyerekek miért mondanak arra is nemet, amit ők akartak kérni, megcsinálni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha mondjuk azt mondja, hogy ő kér almát, de amikor anyuka odaadná neki, már mégsem kér. Vagy ha követeli, hogy a kedvenc ételét főzze meg, aztán utána azt mondja rá, hogy fúj.
2023. aug. 14. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert erről szól a dackorszak.
2023. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Mert gyakorolják a "hatalmukat", dacolnak :)
2023. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen a dackorszak.

A követelésnek viszont nem engedek. KÉRNI lehet!

2023. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt lehet, hogy a kérést se gondolta komolyan, csak a figyelmet akarta felhívni magára, másrészt igen, ez a dackorszak lényege, feszegeti a határokat. Normális.
2023. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert kicsi, és most kezd tisztában lenni avval, hogy neki van saját akarata. Ennek a kifejezéséhez keresi az eszközöket, ami nekik nem egyszerű.
2023. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Hát nekem még egyelőre nincs gyerekem, de sokaktól hallottam, olvastam már hogy a dackorszak alatt az anyukák idegroncsok azaz tönkremennek idegileg..de miért nem úgy fogják fel sokan, hogy ez egy életkori sajátosság, fejlődési mérföldkő? Sokkal könnyebb lenne kezelni az egészet, nem úgy, hogy rácsapni, ráüvölteni, mert szerintem attól nem lesz jobb sőt..

2023. aug. 14. 17:51
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ezt nagyon könnyű így kívülről rámondani, kérdező. Hidd el, senki nem úgy indul neki az anyaságnak, hogy na ő majd türelmetlen lesz és rácsap és raüvölt :D A napi 56. konfliktus (és nem túlzok, simán lehet ennyi, főleg ha a gyerek és a szülő is fáradt) már a legnyugodtabb, legönreflektívebb, legtürelmesebb személyiségnek is sok.


Én amúgy így tekintek rá, és ez segít is a kezelésében. De ettől még én is sokszor kijövök a sodromból.

2023. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Mondjuk emelett amit írtam sokat gondolkodom azon, hogy a kisgyerekek miért tudnak a legapróbb dolgokon is vergődni, ordítani. 😂🤷

2023. aug. 14. 18:01
 9/9 anonim ***** válasza:
A határozott véleménye van, mint nagyanyámnak lehet nem túl szakmai fogalmazás. De a gyermeki akarat jó tükre. Lassú csiszolása érdekes feladat. A nem szó is tanulható csupán első fázisban párosítani célszerű. Nem baj! Nem számít! Segítek! - használata lassan formálja a dolgokat. Hasonló a belefér - nem fér játék. Ami hamar tudássá is válik szerencsés esetben.
nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!