Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, akinél bevált egy-egy...

Van, akinél bevált egy-egy pofon a dackorszakban lévő 2-2,5 éves kisgyerekénél?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 13:14
1 2
 1/16 huzoro válasza:
26%
Biztos van. De remélem már börtönbe van!
2014. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Dackorszakban semmi de semmi nem valik be, se a szep szo, se figyelemeltereles, semmi.Ilyenkor a gyerek se tudja mit akar, de hisztizik miatta.A legjobb kivarni a hiszti veget turelemmel.
2014. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

Ez gyerekfüggő. A mindent gyerekre hagyó nevelés legalább annyira kártékony, mint a fizikai ráhatás.

Én azt mondom, hogy a RITKÁN alkalmazott, nagyon indokolt esetben történő kézre, vagy fenékre rácsapás sok gyereknél bizony fegyelmező hatású.

Van olyan gyerek, akinek egyszerűen annyira magas az ingerküszöbe, hogy szóra nem hallgat.

Fontos, hogy a büntetést tényleg nagyon ritkán alkalmazzák és megfelelő szeretettel párosuljon.

2014. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk nem.

Alapvetően szeretetteljes környezetben neveljük a gyerekeinket. A férjemet sokat verték gyerekként,

így kipróbálta a fenékre pacsit, de semmi eredményt nem hozott, a gyerek nem is értette mi történik.

Teljesen felesleges.


Én egyszer pofoztam fel a lányomat, akkor kb. 2,5 éves volt, és úgy rángatta a húga sálját hogy már-már fojtogatta. Igazából nem egy "kitervelt" pofon volt, hanem egy hirtelen reakció a részemről, nem tudatos. Teljesen kiakadtam utána én is ő is. MOndjuk utána nem csinálta többet, de szerintem ha nyugodt tudok maradni és elmagyarázom hogy ezt tilos, akkor ugyanúgy nem ismételte volna többet.

Én nem hiszek a verés "fegyelmező erejében".

2014. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
2 eves lesz a fiam, a huga 4 honapos, kb mint az elozo hozzaszolo eseteben, nekem is meglendult a kezem amikor a sokadszori figyelmeztetes ellenere fejbe rugta a jatszoszonyegen fekvo tesojat. A leheto regrosszabb reakcio tolem, en jo egy napig ki voltam akadva, O meg olyan megalazottan nezett ram, hogy soha tobbe nem teszek ilyet. nem hiszem, hogy mukodott a dolog, foleg mivel latta rajtam a merhetetlen megbanast!
2014. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Hát egyszer hirtelen felindulásból kapott a fenekére, amikor az ebédjét szándékosan, vigyorogva a földre borította. De nagyon megbántam. Igaz, nem csinálta többet.

Ha valakinek beválik, az nem azért van, mert a gyerek megtanulta, hogy valamit nem szabad csinálni, mert..., hanem mert fél, hogyha még egyszer megteszi, akkor megint verést kap. A fegyelmezés és a megfélemlítés nem ugyanaz.

2014. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Köszi utolsó, teljesen egyet értek Veled.

(akinek a válasza nem tetszett)

2014. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nemsoká 2 éves de ő sem akarja megérteni, hogy valamit nem szabad. Ő nagyon dobálós korszakát éli most az este majdnem betörte a vitrint , ugy odavágta a távirányitót. kettőt a fenekére csaptam mega kezefejére de ahogy a többiek is én is megbántam rettenetesen. Nem tudják még ők, hogy rosszat csinálnak és hiába a verés azzal semmire nem megyünk náluk még. ezért én nem is szándékszom pofon huzni. Hogy majd féljen tölem! Mikor ugy imádom attol függetlenül, hogy most nagyon nehéz vele.
2014. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Hát nem tudom előzők.... ha mondjuk fojtogatja a gyereket, vagy éppen az autó elé akar kiszaladni, vagy éppen majdnem megrázza az áram, akkor nem igazán hiszek a magyarázó beszéd erejében! Gyűlölöm a fizikai erőszakot, de talán van egy-két eset, jó időben, jókor, amikor nem véletlenül szalad el az a kéz.

A régieknek volt egy mondása, hogy inkább ő sírjon, mint én (amikor meghal pl)

2014. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%

1. A verés a tehetetleség jele.

2. Ki ne érezné tehetetlennek magát néha a vég nélkül hisztiző, dacos kétévese mellett? (A szentek.)


A verés nem lehet nevelési eszköz. Ám az emberek az indulataikat eltérően kezelik. Ha valaki az indulatosabb fajta, és eljár NÉHA a keze, és lehetőleg nem a gyerek fején, hanem mondjuk a pelusos popóján, hát ezért még nem kell megkövezni. Megbánja, és próbálja máskor nem így lereagálni a dolgokat.

DE: A fegyelmezés és a megfélemlítés között TÉNYLEG van különbség? És mi az? Mert szerintem a fegyelmezés egyenlő a megfélemlítéssel, elvégre valami negatív dolgot kilátásba helyezünk, függetlenül attól, hogy az verés vagy "csak" büntetés.


Szerintem meg a fegyelmezés és a rugalmas alkalmazkodás között van nagy különbség - vagy esetleg azok, akik folyton hegyibeszédekkel vegzálják a gyerekeiket talán szeretőbb szülők, mint azok, akiknél olykor szakad a cérna...?

2014. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!