Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erőltetitek a tornát, ha...

Erőltetitek a tornát, ha mindig veszekedés van belőle?

Figyelt kérdés

Három hónapja csináljuk a TSMT-t, nagyon sokat segített (szerencsére csak mozgást kell fejleszteni), viszont most jutottunk el oda, hogy a lányom nagyon nem akarja csinálni, és én is tiszta ideg vagyok tőle, mert nagyon hosszú, összetett feladatok vannak és a lányom szétesik közben, hisztizik, rosszalkodik, én meg próbalom erőltetni, és mindig összeveszünk. Úgy érzem, hogy nem tesz jót a kapcsolatunknak.


A mozgása már Tök jó, de végig akartam csinálni a tornát. De most úgy érzem, hogy csak elrontok mindent, ha folytatjuk, mert mindig veszekedés a vége :( pedig amúgy nagyon nem hisztis gyerek, imádjuk egymást, nem is kell vele soha veszekedni ezen kívül. Ma is kéne tornáznunk, de nem aludt délután és tuti, hogy katasztrófa lenne belőle...


2023. aug. 14. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg próbáld a torna egyes elemeit beépíteni a mindennapokba, azaz nem "elkülönített" foglalkozásokat tartani vele, hanem észrevétlenül gyakoroltatni a dolgokat.
2023. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a tornászt hogy mi a legjobb ilyen esetben.

Nekem pl külön mondta h lehetőleg ugyan abban az időpontban történjen és egyszerre (tehát nem szétszedhető, és beépíthető a mindennapokba ahogy fentebb javasolták)

Ő biztos tudja hogy nálatok lehet e, esetleg mással helyettesíthető e

2023. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Hány éves a gyerek? Tsmt-t általában pici gyerekkel szoktak csinálni, 3 éves korig.

Én pl 2-3 éves koráig csináltam vele komplex fejlesztés részeként. Akkor még elvonja a figyelmüket a mondóka és az ének,amit közben a szülőnek mondania kell folyamatosan.


Nagyobb gyerekkel biztos nehezebb csinálni.

2023. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Magadra, mint szülőre gondolj úgy, mint egy világítótoronyra. A gyereked meg a hajós, aki próbál evickélni a kis ladikjával. Te vagy az iránymutató, te vagy a biztos pont. Amit ugyan ostromolnak a hullámok, ki van téve az időjárás szeszélyének, de a világítótorony akkor is ott áll fixen. Enélkül eltéved a kis hajós, nem lesz se tájékozódási, se kikötèsi pontja.
2023. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3.5 éves. Eddig csinálta szépen, de most nagyon nem akarja. És a 20 gyakorlatból a fele nem mondókás. De ma nem tornáztunk, helyette futóverseny volt, csúszdán felmászás, fészekhintában négykézláb hintázás, és ugróverseny.
2023. aug. 14. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én is azt javaslom, kérdezd meg a terapeutát. Lehet tud más, vagy más sorrendben lévő feladatokat is adni, az kicsit felfrissíti
2023. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Persze, hogy csinálnám vele.

Az élet nem olyan, hogy csak azt csináljuk, amihez kedvünk van... És ezt megértetném vele is, bármennyire is kicsi még.


Oké, nem kell tornáznunk, de akkor nincs más játék, nincs mesézés stb. Megy a sarokba szépen a torna idejére, és nézi csendben a falat. Hidd el, hamar összerakja, hogy ennél még a torna is jobb móka.


Az ő érdeke, hogy csináljátok, nem a tiéd.

2023. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!