Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Merre kellene elindulnom?

Merre kellene elindulnom?

Figyelt kérdés

Van egy lányom (meg egy fiam is)


A lányom jövő hónapban lesz 2 éves.


Egyre jobban úgy érzem, valami nem jó vele.

Egyrészt 2 éves, születése óta 5-6x kel éjjel. Ha rosszabb éhszaka van, óránként. Én már nem bírom ezt. (Együttalszunk, próbáltuk külön is, mindenhogy ez van). Szerintem ez már az a kor, hogy aludnia kellene. Fiam 1.szülinapja óta alussza át az éjszakákat.


Másrészt a hiszti, sírás.

Minden túlzás nélkül az ébren töltött 12 órájából 10et sír, visít, hisztizik. Mindig is sírós volt, de ez szerintem nem a normális kategória.

Konkrétan semmit nem tudok tőoe csinálni. Ha felveszem azért sír. Ha leteszem azért. Ha ránézek azért. Ha nem nézek rá azért.

Konkrétan pisilni nem tudok elmenni anélkül, hogy ne ordítana.

Egyedül semmit nem csinál, ha leülők vele játszani sem érdekli.


Se mamával, se apával, senkivel nincs el 5percre sem. Csak velem. Így kobkrétan semmi életem, kezdem feladni, beleőrülni, depresszióba esni.


Védőnőnek is és a gyerekorvosnak is mondtam ezt, annyival elintézték, hogy dackorszak és szepa. De ez lassa fél éve tart.


Én belefáradtam, úgy érzem ez igy nem jó, tenni szeretnék ellene.


Ráadásul jővő hónapban kezdené a bölcsit, nem tudom mi lesz így.


2023. aug. 23. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődésneurológus, ő meg tovább tud küldeni célzott terápiára aszerint, hogy mire jut.
2023. aug. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 babyboom567 ***** válasza:
100%
És fejlődik? beszél?játszik a játékokkal?mutogat?2 éves szinten van dolgokba?
2023. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, a fejlődése rendben van.

Mutogat, 2szavas mondatokat mond, ha épp olyan kedve van játszik is.

2023. aug. 23. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem ugyanilyen volt. Vittük mi is több felé. Eredmény, teljesen rendben van ő ilyen. Ez volt a diagnózisunk. Többször is. Akkor változott meg az éjszakai alvása mikor már nem aludt nap közben, mert onnantól éjjel egyszer sem kelt.

Az apját meg kb 2 éves kora körül kezdte el emberszámba venni, addig csak én tudtam megnyugtatni, játszani is én voltam jó, elaltatni (most 5 éves és most már az apjával is elalszik:D)

Nézessétek meg fejlődésneurológussal, de nem minden esetben ez a megoldás. Van amikor valóban az idő segít csak.

2023. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!