Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a gyerek a magas láz...

Ha a gyerek a magas láz mellett kiütéses is, érdemes vele elindulnom az ügyeletre, vagy várhatunk holnapig?

Figyelt kérdés
Látatlanban ezt nyilván nehéz eldönteni...de tanácstalan vagyok. 3 éves kisfiam tegnap belázasodott, 39.9 C volt a láza. Szerencsére a hűtőfürdő és a kúp levitte. Ma reggel "csak" 38,8-at mértünk, a lázcsillapító most is használt, jelenleg láztalan. Viszont apró, tűszúrás szerű, pici pöttyök jelentek meg rajta: a törzsén és a combján, lábszárán. Ha megnyomom őket, elhalványulnak. Egyéb tünete nincs. Jártatok már így? Várjunk-várhatunk a holnapi gyerekorvosi rendelésre vagy vigyem be az ügyeletre úgy, hogy most épp jól van? Telefonon nyilván nem rendelnek...
2013. okt. 6. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.ne várj vele .a legjobb lenne az ügyeletet kihívni,hiszen ilyen magas lázat vírus okozza. És a kiütés akár himlő vagy skarlát is lehet. 10 éve a három gyermekem esett átt ezeken,most meg én vagyok skarlátos :)
2013. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Éppen nem lázas szerencsére, estig várok, azt hiszem.
2013. okt. 6. 11:59
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
A 3napos láz kiutesekkel jar magas lázzal, herpes vírus okozza! Általában "ártalmatlan"! A lazra figyelj nehogy láz gorcsot kapjon! Mibdenkepp nezesd meg orvossal!A skarlatnak tipikus hele a malna nyelv apro vörös pöttyök a nyelvén az penicilin kezelest igényel!
2013. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
DE, "rendelnek" telefonon. Felhívod az ügyeletet, elmondod nekik a tüneteket és megkérdezed, hogy vigyed-e.
2013. okt. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Skarlátunk volt már, azt nagyjából felismerem, bárányhimlőre nem hasonlít. Inkább allergiás kiütésnek nézem, bér nem tudom, mitől lehet. Mindenesetre felhívom az ügyeletet.

2013. okt. 6. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:

3 napos vírusok okozhatnak külömbözö kiütéseket.


Nekem két lányom van, már sokmindenen túl vagyunk kb 2 havonta betegek.

De még egyetlen antibiotikumot sem kaptak, mert mindig egyértelmüen vírusos megbetegedés.


A gyerek lehet 3 napig lázas, ha az csillapítható és nem tart tovább mint 3 nap akkor vírus okozza, erre semmi gyógyszer nincsen.

Ha a láz nem csillapítható, vagy 3 napnál tovább van akkor baktérium okozza akkor kell antibiotikum.

Ha fájdalma lenne, sokat hánya, köhögne nagyon erösen, extrém rossz kedve lenne mikor nem lázas akkor is akkor vinném orvoshoz. Amúgy én tuti nem vinném el.

2013. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!