Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy kérés egy 3. osztályos...

Nagy kérés egy 3. osztályos gyerektől, hogy a könyveire ráírja a saját nevét?

Figyelt kérdés

Épp ezt csinálja, de úgy érzi nekem kellene. Én ragasztgattam fel a cetliket és majd kötöm be a könyveket, csak annyit vártam, hogy felírja rá a saját(rövid)nevét, ha már képes rá és a saját cucca.


Úgy érzi nekem tesz szívességet vele és "helyettem csinálja" és sokat kérek tőle.


2023. szept. 2. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

Jelentettem a kérdést pedofília miatt. 3. osztályos gyerek még nincs 13...ez meg a felnőtt párkapcsolatok kategória.


Egyénként elvárható.

2023. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván nem nagy kérés és nem ártana tiszteletre tanítanod, mi az, hogy még neked tesz szívességet ezzel? Elég határozatlan a nevelésed, tinikorában a fejedre fog nőni.
2023. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, hát esély nincs rá, hogy egy anyuka mindkét kategóriában nézelődjön és elnézze, melyik egyéb kérdések topicba írja, ugye?:D
2023. szept. 2. 13:06
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
#3 véletlen hibázni? Az kizárt, csakis egy beteg pedofil lehetsz!! Olyan tipikus magyar reakció az első válaszoló, mindig egyből a legrosszabbat kell mindenkiről feltételezni…
2023. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az a kérdező, akinek a gyereke hisztizik, mert szerinte tul sok házimunkát kell végeznue és ez megalázó, mimözben kb semmit nem kell csinalnia? Iylesmi korú volt az a gyerek is.
2023. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Tavaly is tőle vártad?

Édesanyám elég önállóra nevelt, de szerintem egész alsóban ő címkézte a cuccomat. Pedig én még viszonylag szépen is írtam. Lányom másodikos, de el nem tudom képzelni, hogy jövőre képes arra a mini vignettára maga ráírni, hogy kiférjen minden. Eleve 4.-re jutnak el a normál vonalazású füzetekig.

2023. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2023. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, nálatok hány könyv meg füzet kell, az én másodikasom belevágott, 2 füzetig jutott. De nem köteleztem rá, annyit mondtam, hogy ha elfárad, ráírom a többit. Ha azt mondom, neki kell, kb 6 után sírva fakadt volna. Szerintem vagy 30-szor kellett volna leírnia a nevét meg az osztályát.

Ok, a tiéd egy évvel idősebb, de azért ez sok.

2023. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

A 3-os lányom ragaszkodott hozzá, hogy ő ragasszon és írjon. Nyilván lehetne szebb, de kit érdekel. Az ő könyve, az ő munkája és büszke lehet rá.


Egyébként ha nem mondja, hogy ő akarja csinálni, akkor én mondtam volna neki, hogy meg tudja ezt oldani.

2023. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem arról kéne beszélnetek, hogy miért érzi, hogy ez a te feladatod lenne.


Amúgy ez úgy van, hogy a környezet ebben elég meghatározó. Pl. Nekem gyerekként egész addig meg sem fordult a fejemben, hogy túl sok házimunkát végzek, amíg a suliban el nem kezdtünk róla beszélni, hogy segíteni kell a szüleinknek és a tanító néni mondta, hogy legalább már a saját szobánkat nekünk kéne rendben tartani. Majd többen elmondták, hogy ők szoktak rendet rakni és port törölni.


Én akkoriban örömmel(!) takarítottam a szobámat és fürdőszobát minden héten és szerettem teregetni meg a könyvespolcokat (a több ezer könyvvel) letörölni a nappaliban.


Utána mindig rosszul esett, hogy nekem ennyit kell dolgoznom, miközben még gimiben is voltak osztálytársaim, akiknek az anyja tartotta rendben a szobáját.


Ha a fiad osztálytársai nem saját maguk írják rá a nevüket, akkor lehet ez a baja.

2023. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!