Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg pofára osztályoznak a...

Tényleg pofára osztályoznak a magyar sulikban? Tényleg jobban számít az adott iskola, mint a saját valós tudásod?

Figyelt kérdés
Nem állítom, hogy tökéletes vagy hibátlan ember lennék, de azt tudom, hogy irodalomból jó vagyok, fontos is számomra ez a tantárgy a továbbtanulás miatt. Viszont a magyartanár egy hibátlan esszémre ( merem állítani, hogy az, mielőtt elküldtem, többször is megnéztem, javítottam ahol kellett, és a volt tanárom is azt mondta rá, hogy jó, teljesen rendben van.) hármast adott, csak a nyelvtani részre kaptam ötöst. Az elküldött táblázata szerint majdnem mindenkinek közepeseket osztott ki, egyetlen ember kapott négyest, egy másik pedig egyest, mert ő semmit sem küldött be. Az előző iskolámban végig ötös voltam irodalomból. ( bár az nappali volt, ez meg egy esti suli, nem tudom ez számít e. ) Azért is tartom ezt abszurdnak, és valószínűnek, hogy nem a tudás alapján osztályoznak, mert angolból meg például a tanulmányaim alatt végig hármas voltam, itt meg abból vagyok ötös, holott tudom magamról, hogy ugyanazt hoztam itt belőle, amit a korábbi iskolámban. Hogy lehetséges az, hogy ilyet csinálnak? Ennyire nem a tudás, hanem a lutri számít, hogy milyen a tanár? Magyarból akartam emeltezni, de kezdi elvenni a kedvemet ez az egész.

2022. jan. 4. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Persze.. minden suliban minden egyforma.... egesz Mo-on..


😂😂

2022. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Eszedbe se jut, hog valóban csak 3-ast érdemeltél? Azt, hogy mit gondolsz a tudásodról, az egy dolog, a másik meg, ahogy a tanár látja. Maradjunk annyiban, hogy ő a realistább. miért osztályozna pofára?
2022. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, márpedig vannak ilyen tanárok, de vártam már egy ilyen hozzászólást. Hogy lehetséges akkor az, hogy ami egy másik tanárnál négyes és ötös, az itt egy hármas? 🤔
2022. jan. 4. 20:46
 4/14 A kérdező kommentje:
Ugyanez áll az angolra is. Hogy lehet, hogy másik suliban hármas voltam, de itt ötös, úgy, hogy az angolom ugyanolyan, mint volt?
2022. jan. 4. 20:47
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Én gimiben 2. év végén sikeresen nyelvvizsgáztam még anno a Rigó utcában. Gimi 3. és 4. osztályában minden írásbelimre 3-ast kaptam, de év végén megadta az 5-öst, mert akkor ez előírás volt, hogy akinek megvan a nyelvvizsgája jár az 5-ös. De év közben mindig szívatott, hogy még vannak hiányosságaim.

Egyházi iskola volt és én nem ahhoz a felekezethez tartoztam ami az iskola nevében volt. 4-en voltunk ilyenek az osztályban, de mindegyikünket szívattak.

Központi matek felvételimet először a gimis matek tanár javította, 4-est adott. Az egyetemen max. pontot kaptam rá.

Sajnos tanár-, és iskolafüggő az értékelés.

Ne hagyd magad eltántorítani, csak azért is tarts ki a magyar mellett.

Az egyetemen pedig azzal szembesültem, hogy olyanok akik az általánost és a gimit is végig kitűnővel végezték kipotyogtak az első félévi vizsgáknál.

Sok sikert, küzdelmes lesz, de megéri.

2022. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Gyengebb suli..
2022. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy a nappali képzéseden az osztály színvonala miatt alacsonyabban volt az ötös szintje meghatározva, itt meg a tanár nem vesz ilyesmit figyelembe. Az ötös szintjét magasabban tartja akkor is, ha nem fogják megugrani csak kevesen.
2022. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon egyszerű, nem a pofára osztályozás miatt van ez, hanem azért mert egy irodalmi feladatról van szó, ráadásul egy esszéről. Ennek az osztályozása MINDIG szubjektív valamilyen szinten. És nem feltétlen azért, mert a tanár pofára osztályozna. Ha az a feladat hogy oldj meg egy harmadfokú egyenletet, vagy hogy az xyz történelmi esemény melyik évben volt, azt lehet objektíven pontozni. Egy egyenletnél egyértelmű a kérdés, vagy jó a megoldás vagy nem, vagy helyes matematikailag a levezetés vagy nem. De egy esszénél már alapból a pontozási szempontok sem kőbe vésettek. Lehet hogy akivel átnézetted (és szerinte ötös), nem vette figyelembe a stilisztikai szempontokat csak a tartalmat, és ezért lett ötös. Vagy pont fordítva, lehet hogy ő figyelembe vette, és ez a valamelyest gyengébb tartalmat szerinte ellensúlyozta. Hiába nézeted át valakivel, ő nem tudhatja, hogy a tanárod milyen szempontok szerint fog osztályozni. Lehet hogy a tanárod pontot von le azért mert rendszeresek a szóismétlések, más pedig nem. Lehet hogy a tanárod pontot von le azért, mert nem az elvárásainak megfelelő a szöveg tagolása, más pedig nem. Lehet hogy a tanárod pontot von le azért mert az ő elvárásai szerint nem megfelelő a szöveg különböző tartalmi részeinek aránya, más szerint meg pont így jó. És még lehetne ezer hasonló szempontot sorolni.
2022. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanaz a tudás egyik suliban ötös, a másikban kettes, nincs ebben semmi furcsa. Top gimiben 2-es tanulók 5-ösre érettségiznek. Ők gyenge suliban sztárok lennének.

Az irodalom esszét pedig nehéz objektívan osztályozni.

2022. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj magyarból emeltre, pont a szubjektivitás és a szerteágazó tudásanyag miatt irtó nehéz jól szerepelni a vizsgán.


Valami objektívebbre gyúrnék. Pl. angol vagy vmi termtud. tárgy.

2022. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!