Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes lenne gasztroenterológ...

Érdemes lenne gasztroenterológushoz fordulni? Vagy túlaggódom és majd elmúlik ez az időszak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos. Nagyon rossz alvó. Kb.7 hónapos koráig tűrhetően aludt. 1x evett, 2x vissza kellett adni a cumit.

Azóta nagyon sokszor ébred, fel kell venni sokszor.

Így 15 hónaposan is eszik 1x éjszaka. Rossz napokon hajnalban is 1x. Éjszaka sokszor sír, feszíti magát. Mintha a pocakja fájna. Van, hogy pukizik, akkor megnyugszik kicsit.

Reggel általában ébredés után nem sokkal van széklete. A széklete általában hígabb, krémes. Nagyon nagyon ritkán van gyurma állagú.

Enni is elég keveset eszik.

Az jutott eszembe, hogy esetleg valamiféle tej érzékenység nem lehet esetleg? Vagy az nem így jönne ki? Már annyira el vagyok keseredve a nem alvás miatt, hogy arra is gondoltam, hátha szervi oka van.

Vagy szimplán majd egyszer jobb lesz?


2023. szept. 4. 06:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Így elsőre a fogzás jutott eszembe a "tünetek" alapján, de akár lehet étel érzékenység is. A gyerekorvos mit mond?
2023. szept. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még kap anyatejet,a széklete tök normális,és az én lányom 18 hónaposan is kel éjszaka,cicizik,alszunk tovább.Sokminden van ilyenkor még,pl a fogzás is,amit írnak előttem,én nem gondolnék érzékenysége.Az én lányom sokat álmodik is,beszél,mutogat,azért is megébredhet.
2023. szept. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az előző azt mondta, ez teljesen normális. Legutóbb már egy helyettesítő orvos volt, ő azt mondta, nem tud mit mondani. Következő alkalomra mire megyünk, akkor megint másik orvos lesz. Szóval nem egyszerű.
2023. szept. 4. 06:55
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja, és nem anyatejes. Tápszeres. De éhes, mert simán benyom 240 ml-t. Próbáltam vízzel kínálni, azt el se fogadja.

Nem is az evés a bajom, azt egyszer abbahagyja. Hanem a feszengés meg a sírás. Mostanában már nem mindig kell felvenni olyankor, "csak" sír, fordul párat, és alszik tovább.

Foga mondjuk nem sok van, 8 jött ki eddig. Na de folyamatosan nem lehet a foga se. Mert majdnem minden éjszaka csinálja.

2023. szept. 4. 06:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 23 hónapos.

Ő igaz nem enni, mert 10hónapis kora ota nem szoptatom, hanem inni kel fel. De egy éjszaka alatt úgy 4-5x.

Ha fogzik akkor többször.

Most jön a hátsó rágók neki, ugyan ezt produkálja amit leírtál.

2023. szept. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy nála is az a baj. A keze sokszor van a szájában, de látni egyelőre semmi nem látszik neki. De lehet, hogy akkor már bántja így is. :(
2023. szept. 4. 07:27
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Ebben az időszakban az én kisfiam is nyugtalanul aludt. 3-4x felkelt, tápszert evett, fel kellett venni úgy járkáltam vele a sötétben fél órákat legalább, már majd le szakadt a karom meg a derekam. Sőt az is gyakori volt, hogy egyáltalán nem aludt vissza, hajnal 2-töl 5-ig játszottunk, mesét néztünk.

Aztán mikor kikerült a rácsos ágyból még rosszabb lett, óránként jött át hozzánk. Borzasztó volt. Akkoriban lettem terhes a másodikkal és már nem bírtam tovább alvás nélkül. A kisfiam beköltözött a szülői ágyba, attól a naptól kezdve este 9-től reggel 7-ig alszik ébredés és kaja nélkül. Egyszerűen megnyugodott, hogy nem egyedül van a kiságyba.

Sokáig amúgy mi is a fogzásra gondoltunk, nyomtuk is a gyerekbe a nurofent meg a dentinoxot, de semmivel nem aludt jobban.

Szóval, ha aludni akartok, akkor vegyétek magatokhoz a kicsit. Valószínű csak közelségre vágyik. (Szeparációs szorongás)

2023. szept. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Próbáltuk azt is, hogy velünk alszik. De nem igazán volt jobb akkor se.

Amúgy 90x200-as ágyon alszik már lassan fél éve. Így mellé is tudunk feküdni. De az se jó. Akkor is ugyanazt csinálja.

Aztán mondta egy idő után a férjem, hogy akkor tegyük magunk mellé. De ott is ugyanez volt.

Általában hajnalban olyan 5 körül már annyira sokszor csinálja, olyankor szoktam mostanában átvinni magunk mellé. Akkor is sír, de legalább nem kell felelnem 10 percenként.

Nemsokára kezdi a bölcsit. Attól tartok, még rosszabb lesz. 🙈😅

2023. szept. 4. 07:45
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Érdemes lenne csináltatni egy tejfehérjére allergia /intolerancia tesztet. Az én fiam óránként ébredt. A vizsgálat után elhagytuk a tejet és minden tejterméket. 3 hét múlva 11-12 órákat aludt ébredés nélkül.

Semmi más tünete nem volt a tejérzékenységnek. De én nem hagytam lerázni magamat és nem hittem el hogy természetes az óránkénti ébredéa. Már hogy lenne az? Ha természetes lenne, akkor a szülők is bírnák.

2023. szept. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hízása hogy alakul? Bőrtünet egyáltalán nincs? Akár a száraz bőr is lehet tünet.


De amúgy ha pukira megnyugszik akkor ezzel el lehet vinni. Max azt mondja a doki, hogy mindez normális. 15 hónaposnál a tojásra is lehet gyanakodni. Nekem a fiam babakora óta tejmentes tápszert kapott, 1 évesen volt sikertelen tejterhelés, majd bevezettük a tojásfehérjét (akkor még 1 éves kortól ajánlották) és hirtelen nem is volt neki semmi baja, néhány hónappal később a szája körül körbe pöttyök. Típikus fogzás, na de miután 16 foga lett se javult. Gasztron adtak Lordestint, 2 nap alatt elmúlt, majd gyanútlanul tojásos volt az ebéd, délutáni alvásából már pöttyösen kelt fel :(

Persze a pöttyös arcának a te leírásodhoz nem feltétlen van köze, a lényeg az az, hogy nem feltétlen jön elő rögtön egy étel bevezetése után, lehet csak hetekkel/hónapokkal később!

Tejérzékenység meg úgy derült ki, hogy még 6 hósan is hasfájós volt és a bőre volt mindig száraz. Tejmentes tápszertől elmúlt mindkettő, mármint hasfájás is és a száraz bőr is. Hízni amúgy hízott rendesen, korábban ezért se lett komolyan véve a hasfájása. :/ meg a száraz bőre sem.

2023. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!