Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen anya mellett felnőni?...

Ilyen anya mellett felnőni? Hogy lehet ez normális? Hogy nem veszi észre, hogy azért a legtöbb ember nem ilyen?

Figyelt kérdés

NEM KELL KIFORGATNI, AMIT ÍROK!!! Nem azt mondom, hogy olykor nem szakad el a cérna mindenkinél, mert de. De ez nem erről szól!!!


Szóval van egy házapár ismerősöm. A nő sosem volt egy kedves, nőies nő. De amióta gyereke van... Egy kisgyerek van. Folyton mérges, elégedetlen, kiabál, durván nyúl a gyerekhez. Nála ez a normális. Annyira durva és lekezelő a férjével és a gyerekkel is, hogy az hihetetlen. A boltban is simán fennhangon osztja a pasit, hogy miért ennyire béna, stb...


Én 10 percig alig bírom elviselni. Se egy mosoly, egy simogatás vagy puszi, vagy kedves gesztus a férje vagy a gyerek felé. Szoktunk egy társaságban lenni, imserem ennyire őket. Hogy nem veszi magát észre? Vagy direkt csinálja? Szegény családja...


2023. szept. 4. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Itt a gyerek az áldozat. Ilyen légkörben nő fel, ez lesz számára a női minta. Felnőttként szeretethiányos lesz és aki nem kapott elég szeretetet, az adni sem tud. Boldogtalan ember lesz. Jó esetben mindezt felismeri, többé-kevésbé ki tudja kezeltetni szakemberrel sok év alatt, és mire középkorú lesz, lehet belőle egy közepesen kiegyensúlyozott ember. Ez a legjobb, ami lehet belőle.
2023. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

"Én 10 percig alig bírom elviselni."

Szerencsére nem a te feleséged, nem a te anyád, szóval nem is kell. Tehát hol a probléma?

Mert kívülről beleugatni amúgy baromi könnyű. De nem ismered az életüket, nem vagy velük a 4 fal között...

2023. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Baratnőm ilyen(sajnos)A 11éves kislánya miniŐ.Bunko,mogorva,durva,egy kedves szava senkihez,semmi "nőiesség"inkább mindha fiú lenne.Annyátol ezt látta othon hát ő is sajna ilyen lett.Nincs túl sok barátja,suliba gúnyoljak,kiközösitík...
2023. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk egy szomszéd ilyen.

Két kislánya van, a nagyobbikkal is olyan csúnyán beszél, pedig olyan tündéri az a kislány, nem is túl eleven, abszolút nem tűnik szükségesnek az a hangnem.

A férje csendes, kedves, azzal is úgy beszél, mint a kutyával, a játszótéren néha inkább arrébb megyünk, mert rossz hallgatni.

Nem tudom, hogy minek kellett neki még egy gyerek, a nagyobbal (3-4 körül lehet) is úgy viselkedik, mintha a háta közepére se kívánná.

Nem értem, hogy neki mi kellene a boldogsághoz, de borzasztó negatív személyiség.

2023. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Van ilyen ismerősünk. Pont ilyen anya volt. A lánya nekem kortársam, egyidősek vagyunk, 40 évesek. Válnak a férjével, marakodnak a pénzen. Szerencsére gyerek nincs, szerinte "az is hülye, aki szül". Szegény nagyon boldogtalan. Neki a legszarabb ebbe a házsártos, mogorva fejbe zárva lenni. Sajnálom, de hát elviselhetetlen, rég nem tartom vele a kapcsolatot. Na, ez az eredmény...
2023. szept. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Persze ez nem normális így, de én azért rávilágítanék a másik oldalra, merthogy van és mivel részben érintett vagyok, tudom hogy ebből nem könnyű kimászni. Nekem agyamra ment a háztartásbeli szerep egy babával. Boldogtalan voltam, nem tudtam örülni semminek, teljesen kiborultam attól is, hogyha a férjem hazaért, evett és közölte, hogy megy füvetnyírni, mert én úgy éreztem, hogy megposhadok a bezártságtól egy síró babával, ő meg éli tovább a laza életét, ahogy kedve tartja. Az ember beszűkül és ha nincs segítsége, értem azt még a férjére sem számíthat semmiben, pénze pedig nincs mondjuk szakemberre (vagy éppen segítség híján ideje sincs rá), akkor az durván kifordít önmagadból. Én számíthattam a férjemre, így találtunk megoldást és volt annyi önkritikám, hogy beláttam, hogy ez így nem jó sem a gyerekünknek, sem a házasságunknak. Eltudom képzelni, hogy lesz még olyan élethelyzet, amikor a családosdi terheiből muszáj átcsoportosítani többet a férjem vállára, mert én nem leszek rá ép elmével alkalmas éppen. Ez van.

Az ítélkezés helyett lehet hogy érdemes lenne beszélgetni azzal az anyukával. Valószínűleg ő sem érzi jól magát a bőrében és lehet szeretne is kitörni ebből, csak még nem találta meg az útját.

Van persze a menthetetlen kategória, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem kell mindenkit megítélni néhány kívülről látott jelenet miatt.

2023. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nev.anyám 2.0 :D


Milyen gyerekkora lesz a gyereknek? Szr. vagy ő is durva, verekedős lesz, vagy épp ellenkezőleg, egy önbizalomhiányos kis hülye (mint én), aki már azon elsírja magát, hogyha valaki felemeli a hangját.


Király. Felnőttkorban pedig HA sikerül lelépnie mielőbb, kereshet egy jó szakembert, aki helyreteszi.

2023. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os, ez egyéni szoc. problémád. Téged mi tartott vissza, hogy kimozdulj? Ja, a mártírkodás... :D Pech.
2023. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!