Lehet-e egy anya annyira önző, hogy a szélmalomharcban maga mellett tudja a gyerekeit, vagy inkább a mondjon le róluk, hátha lehet még normálisabb, szebb jövőjük?

Figyelt kérdés
3 kislányomat egyedül nevelem. A két kisebb lányom apukája előzetes letartóztatásban van. Senkim nincs aki segítsen. Június óta betegállományban vagyok egyrészt, hogy megoldjam a gyermekeim felügyeletét, másrészt, mivel pszichiátriai beteg vagyok nem akarta az orvosom, hogy kórházba kerüljek. Ennek az lett az ára, hogy 32 ezer Forintból kellene ebben a hónapban megélnem. Nyilván lehetetlen.
2023. szept. 4. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Ezt sajnos senki nem tudja neked megválaszolni. Én nem gondolom, hogy önzőseg lenne magad mellett tartani a gyerekeket még ilyen szituációban is. Ha lemondanál róluk, akkor egész életedben bánnád ezt a döntésed és a gyerekek is megszenvednek ezt. Próbálj valami külső segítséget talalni, civil szervezetek, stb.
2023. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Most erre mit lehet mondani? Ezeknek a gyerekeknek ígyis-úgyis mindegy már, alkalmatlan, felelötlen szülők gyerekei.


Ha veled maradnak, akkor is sz*r lesz nekik, ha otthonba/nevelőszülökhöz kerülnek, akkor is.


Nem értem, miért kellett így elcsesznetek 3 gyerek életét.

2023. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
1-es, anyuka pszichiátriai beteg, aki felelőtlenül a semmire vállalt gyerekeket, ráadásul egy zűrös pasinak. A Mónika-showban vannak ilyen családok, szerinted jó lehet ott a gyerekeknek?
2023. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Anyuka pszichiátriai beteg. Ami nem azt jelenti, hogy kettyós, vagy nem tud gyereket ellátni. Nem azért vállalt 3 gyereket, mert barom, hanem azért, mert akkor nyilván úgy állt, hogy tudta vállalni. Apuka sem azért van előzetesben, mert bűnöző, hanem mert egy semmilyen országban élünk, ahol az aki valóban bűnös a pénzével lefizet bárkit és megússza, Ő meg elviszi a balhét. Ja és 3-aska nem a Mónika-showban idióták vannak. A mi családunk viszont egy szemét rendszer tönkretett és szétzúzott családja. Ahol a munkádért szart fizetnek, úgy tűnik segítenek, de mellette megmondják mit kell tenned, amúgy a nagy semmire jársz dolgozni és még sorolhatnám. Könnyű egy kiírt kérdésre pocskondiázni embereket, mikor szart se tudsz róluk mint szülőkről az életükről és semmiről.
2023. szept. 4. 19:55
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Akkor miért tetted fel a kérdést?
2023. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Kérdés, hogy hány évesek a gyerekek és mennyi ideig marad ez az állapot, mennyi megtakarításotok van stb.


Kicsi gyerekeket örökbe lehet adni 3-4 éves korig gyorsan találnak nekik új szülőket. Ilyenkor a gyerek érdeke lehet, hogy lemondjanak róla, de akkor a férjednek is le kell.


Nagyobb gyereknél nem biztos, hogy ez előnyös. Ha vannak rokonok akik tudnak segíteni meg van megtakarításotok esetleg a férjed látható időn belül szabadul, akkor én megpróbálnék kitartani.

2023. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Családvédelemnél érdeklődj egyszeri segélyről
2023. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Rettentően sajnálom a helyzeteket.


Nekem is 3 kislányom van.


Próbálj egy alapítványt felkeresni ami a jelelegi anyagi helyzeten tud némileg segíteni.

Gyerekek milyen idősek?



Egyszerűen undorító némely ember megnyílvánulása..

Ti is bármikor kerülhettek olyan mély gödörbe, hogy csak pislogtok..

2023. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

"Anyuka pszichiátriai beteg. Ami nem azt jelenti, hogy kettyós, vagy nem tud gyereket ellátni"


Ne haragudj, de aki pszichiátriai beteg, az nem tud egy gyereket normálisan ellátni. Lehet, hogy fel tudja öltöztetni és meg tudja etetni, meg el tudja vinni az iskolába, de mivel maga sem egészséges mentálisan, ezért a gyerekeket sem tudja lelkoleg-mentálisan egészségesen nevelni.


"Nem azért vállalt 3 gyereket, mert barom, hanem azért, mert akkor nyilván úgy állt, hogy tudta vállalni"


Gyereket az ember nem az aktuális évre vállal, hanem 20-ra legalább. Felelősségteljes ember mérlegeli, tud-e ilyen hosszú távon gyereket nevelni, akkor is, ha egyedül marad, mert nem csak börtönbe kerülhet apuka, hanem meghalhat, megbetegedhet vagy le is léphet. 2023 van, akinek ez nem jut eszébe, az baromi felelőtlen.


Ha most nincs semmid, akkor már a gyerekeid vállalásakor sem volt. 3 gyereked van, ember, 3. Nem egy. Nekünk saját ingatlanunk van és megtakarításunk, mégse mennénk hármat vállalni, pont azért, mert mi van, ha történik valami, akkor is fel kell őket nevelni.


"Apuka sem azért van előzetesben, mert bűnöző".


Persze,ez is a véletlen műve (A szomszédom testvére is ezt mondta, mikor letartóztatták, aztán csak kiderült, hogy volt ott a részéről is részvétel. Nem egy amerikai filmben vagyunk.)


Van valami egyáltalán, amiért vállalod a felelősséget a saját életed, döntéseid és gyerekeid tükrében? Vagy csak a mutogatás megy az országra, sorsra, másokra?


A te szereped hol van az egészben?

2023. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Családvédelemmel, gyermekvédelemmel állandó kapcsolatban állunk. Segítségük nem sok. Alapítványokkal is felvettük a kapcsolatot, valamelyik nem is reagál, volt amelyik ígért segítséget aztán amikor eljutottunk számlaszámig visszavonulót fújt.

A helyzet nem állandó, hiszen mint írtam van munkahelyem. Szeptember 18-tól megyek újra dolgozni. Mivel táppénzes papírt csak két hetente lehet kikérni ezért leadni igencsak nehézkes. Most tudom leadni az augusztus 21-től szeptember 3-ig tartót. Erre fogok kapni hóközi utalással pénzt ugyan, de nyilván nem sokat. Ebből a pénzből kell kijönnöm. Persze megoldom, mert amit kellett megvettem és a maradékból befizetem a lányok ebédjét a suliban. A maradék kb. 4000-ből élünk addig amíg megjön a hóközi. Internetet, telefont nem fizetem be, majd kikapcsolják. Amikor újra dolgozom valahogy nehezen de visszapörgetem. Nem szoktam kéregetni. Elkeseredni szoktam, hogy feladom, de képtelen lennék lemondani a gyerekeimről. A párom olyan dologgal lett megvádolva, amit biztos vagyok benne, hogy nem követett el. Amikor kihallgattak még a kollega (ja igen rendőrségen dolgozom) is azt mondta, hogy zavaros számára az egész. Ettől függetlenül természetesen fenyegetve vagyok hiszen makulátlan előélet kell és meg kell szakítani egy ilyen emberrel a kapcsolatot. Kérdés milyen emberrel? Azzal aki mellettem volt a legnagyobb bajban? Aki mindig támogatott, tanult a gyerekekkel, orvoshoz járkált velük, segített a hajléktalan öcsémen? Én meg forduljak el tőle a bajban?


5-ös. Miért tettem fel a kérdést? Mert kb. senkim nincs. Max. 1-2 ember akihez szólhatok a gyerekeimen kívül. Jó néha kibeszélni magunkból a terheket, még akkor is, ha tudjuk kár érte, mert csak kővel tudnak megdobni.

2023. szept. 4. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!