Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó ötlet lenne szerintetek a...

Jó ötlet lenne szerintetek a gyerekemet így minél hamarabb angol nyelvre nevelni?

Figyelt kérdés
Csak angol nyelvre állított Netflixet, Disney-t nézhet már 2-3 éves korától kezdve, és amikor pár évvel később kap tabot játszani, az is angolra lesz állítva, mellé nézheti majd netről streamelve a BBC gyerekcsatornáját.

2023. szept. 13. 16:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%

Igen. Én a 90-es években voltam gyerek, amikor a Cartoon Network még csak angolul ment, a számítógépen is minden angolul volt, és amikor a 2000-es évek elején lett netünk, ott is minden érdekes dolog még csak angolul volt elérhető.


13 éves koromra folyékony angoltudásom volt, 17 évesen letettem a felsőfokú angol nyelvvizsgát.


Kb. nem tudok visszaemlékezni olyan korra az életemben, amikor nem tudtam volna legalább pár alap dolgot angolul.


Ebben az országban borzalmas az angoltudás szintje és az iskolai angoloktatás is megér egy misét. Szerintem nyugodtan vágj bele, a gyerekednek csak haszna lesz belőle ha minél hamarabb rájön, hogy a turulmadáron meg a disznóvágáson túl is van élet.

2023. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%

Ha tönkre akarod tenni, ültesd már csecsemő korában a kib…tt tévé elé, ahelyett, hogy te játszanál vele, fejlesztenéd, megtanítanád magyarul.

A gyerek a valós saját életében a klf szituációk során tanulja a fogalmakat, megnevezéseket, alakul ki benne az én és a te, fejlődik a hallása, látása, tér érzékelése, mozgása, stb.


Te meg lepattintanád a tévé elé, hadd legyen zombi, nézze a sok hülyeséget, amiről fogalma sincs, menjenek tönkre az idegei, a szeme.

Úristen!

2023. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

12 évig ment a román híradó, napi szinten apám jóvoltából nekem, hogy megtanuljak románul.


Konkrétan olyan számomra a román beszéd, mintha kutyaugatás lenne. ha nem figyelek rá, fel se tűnik, hogy az emberi beszéd.


Ennyit az elvileg könnyű nyelvtanulásról.

2023. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
47%

Érdemes rászánni egy kis időt, hogy elgondolkodjunk azon, mit mond a neveléskutató arról, mit is adunk a gyerek kezébe, amikor képernyőt adunk a kezébe:

[link]

2023. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
42%
Minek nézed a gyereket, szobanövénynek? Ültessük le játszani a saját tabletjén 5 évesen, ahelyett, hogy a játszótéren szaladgálna, bunkert építene, barátkozna, figurákkal játszana (tehát a mai emberek kedves gyermekkori emlékeit élné meg). Hogy ennek a gyereknek milyen képességei lesznek, na azt nem tudom.
2023. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%
Hihetetlenül rugalmatlan vagy,5ös. A kettő bőven megfér egymás mellett egy jó időbeosztással.
2023. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%

Itt mindenki meg van kergülve...

Hol mondott olyat a kérdező, hogy le akarja ültetni a gyereket a tv elé és úgy hagyni örökre?

Óvodától azért már meg lehet engedni, hogy a gyerek megnézzen egy mesét hétvégén vagy amikor a mama vigyáz rá, ha beteg vagy esik az eső és 3 óra társasozás után már kivan a szülő.

Ha ennyitől nem lehet megtanulni angolul, mondjátok ezt.... nem kell rögtön szívózni

2023. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
40%

"Jó ötlet lenne szerintetek a gyerekemet így minél hamarabb angol nyelvre nevelni?"

Nem. Kimondottan rossz ötlet.

Egy gyereket eleve nem idegen nyelvre kell nevelni, hanem a saját anyanyelveden arra, hogy megtanuljon emberek között létezni, tekintettel lenni mások érzéseire, kifejezni az érzéseit, stb. A nyelvet, amelyen ezekre neveled, és ami jó esetben a saját anyanyelved (!!!!!) észrevétlenül, menet közben megtanulja.


"Netflixet, Disney-t nézhet már 2-3 éves korától kezdve"

Nagyon rossz ötlet. Bármilyen nyelven.


"pár évvel később kap tabot"

További nagyon rossz ötlet.


"nézheti majd netről streamelve a BBC gyerekcsatornáját"

Extra gáz ötlet.


Jobb ötletek:

- legyél vele minél többet úgy, hogy közben ki van kapcsolva az összes kütyüd, hogy csak a gyerekre figyelhess, ne vonja el a figyelmedet más

- beszélj hozzá minél többet a saját anyanyelveden: mindenféle tevékenységet kommentálj egyfolytában, pl. "most belebújsz a pulcsiba, bedugod az egyik kezedet, ... stb.)

- tanítsd meg játszani, hogy akkor is el tudja foglalni magát, amikor neked dolgod van

- mesélj neki sokat, hogy fejlődjön a képzelőereje

- engedd és bátorítsd rá, hogy minél többet jöjjön-menjen, mozogjon, ne pedig egy helyben üljön valami képernyő előtt.

Mindezt a saját anyanyelveden.

Amikor a saját anyanyelvén már stabilan ír és olvas a gyerek, akkor untig elég elkezdeni az idegennyelv-tanulást, mondjuk 12-13 éves kor körül.


Ha annyira akarod, hogy egy számodra idegen nyelvet is megtanuljon már pici korától, szerezz be olyan anyanyelvű (!!!!!) valakit (házastársat, rokont, bébicsőszt, stb.), aki rendszeresen együtt lehet a gyerekkel, és aki a fenti dolgokat azon a bizonyos másik nyelven csinálhatja de úgy, hogy közben neki az anyanyelve (!!!!!). Az olvasás-írás ezen a másik nyelven ebben az esetben is ráér jóval később, amikor az anyanyelvén már stabilan ír-olvas.

2023. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
74%

lányom most elsős. Én soha nem tudok angolul, írva csak-csak megértem de kimondani nem tudom. Férjem tanult, de ő se tud. A gyerek szinte csak angolul nézett bármi neki valót. Az angoltanár félrehívott, hogy ki tanította a gyereket, mert jobb a kiejtése, mint neki (a tanárnak). Nem azt mondom, hogy tud angolul, de sok mindent megért, ha kérdezzük tőle akkor megmondja hogy van a másik nyelven és tényleg anyanyelvi szintű a kiejtése


Pontosan ugyan ebből a megfontolásból nézettem vele angolul a meséket.

2023. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%
én soha nem TANULTAM - elírtam
2023. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!