Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki,aki bizonytalan a...

Tanácstalan_lány kérdése:

Van valaki,aki bizonytalan a második Pfizer oltásban terhesen? Én 18 hetesen kaptam az elsőt, de félek a másodiktol. Szerintetek rossz ötlet halasztani szülés utánra? Egy adag is véd valamennyit,igaz?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdések,de nagyon rastresszeltem. Kérlek kimeljetek a "hülye vagy" típusú kommentektol.

Köszönöm!



#oltás #2.dozis
2021. máj. 23. 11:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%
Én csak azt nem értem, hogy minek adattad akkor be az első adagot? Attól nem féltél, csak a másodiktól? Mi emögött a logika?
2021. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

Nyáron stagnál a virus, ha ujra fellobban, az szeptember kozepe, vege, vagy még később lesz

Véleményem szerint elég lesz szülés után, ha ennyire aggódsz

De a szülesz orvosoddal beszeld meg. Illetve immunologus tanácsát is kikérheted

2021. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
1-es! A második adag erősebb immunreakciót vált ki. Emiatt aggódom jobban. És hidd el,nem volt egyszerű meghozni a döntést,hogy beadassam vagy ne. Természetesen a legjobbat szeretném a babáknak,mint mindenki más.
2021. máj. 23. 12:03
 4/25 anonim ***** válasza:
35%
Még meddig fogsz ezen agonizáni és hány kérdést írsz ki a témában?
2021. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Én most picit utánanéztem (10 perc) és nem találtam olyan tanulmányt vagy publikációt a neten ahol terhes nőnek bármi baja lett volna a vakcinától. Olyanból viszont sok van, ahol terhes nőnek semmi baja nem lett a vakcinától:)


Picit több tájékozódás tudományosan pontos médiumokból, és kevesebb a Facebook-ról.

2021. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Végig néztem a VAERS adatait, statisztikákat, több újonnan megjelent CDC tanulmányt stb.

Szerettem volna tudni,valaki hasonlóan hozzam kuzd-e a kérdéssel, esetleg van-e közvetlen tapasztalata.

Viszont látom, hogy ez nem az a hely,ahol megoszthatók az aggodalmaimat, mert agonizalas ak látszik.

Ez volt az utolsó kérdésem a témában.

És remélem, nektek könnyebb döntést hozni!

2021. máj. 23. 12:16
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:16


Ez már valami, de akkor elmondod, hogy mit találtál ezekben a statisztikákban amik félelmre adnak okot? Én szívesen segítenék és adnék egy tudományos választ a gondodra, de ezzel így hogy "félek", nem tudok mit kezdeni. Arra bíztatni hogy ne félj, max ennyit:)

2021. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
Igaz, én már nem vagyok terhes, 8,5 hónapos a kislányom, de hétfőn kaptam a második Pfizert. Nem volt erősebb az immunválasz, csak más. Az elsőnél fájt a karom 2 napig, de elég erősen, most nem fájt különösebben, hanem bedagadt és bepirosodott a helye 2 napra. Ennyi volt, lázam egyiknél sem volt. Én beadatnám a helyedben, úgy van értelme.
2021. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Az egyik ami aggaszt, az a 20. hétnél nagyobb babak elvesztésének a statisztikaja.: Az átlagos százalék 0,6 százalék, ami a beoltott nők esetében 1%, kevés,de emelkedés.

A másik ami szintén aggaszt, bent vagyok egy csak személyes tapasztalatot megosztó külföldi csoportban (többnyire amerikai,kanadai nők), ahol valaki írta,hogy 24 órával a második dózis után 25 hetesen beindult a szülés. Közvetlenül nincs bizonyíték rá,hogy az oltás a hibás,.de addig minden rendben volt a terhessegevel.

Én 20. Hetesen kell kapjam a második adagot, ha valami történne, a babám még kicsi a kinti élethez.

Az oltás mellett pedig azért döntöttem, azért kaptam meg az első adagot,mert olvastam sokat a terhesség alatti covid szovodmenyekrol.

Röviden ennyi.

2021. máj. 23. 12:36
 10/25 anonim ***** válasza:
65%
Ez 0,4% növekedés. Két egymást követő átlagos oltás nélküli hónapban is lehet ennyi eltérés, az oltás miatt 100% hogy senki nem vetélt el. Ez sajnálatos módon megtörténik és oltás sem kell hozzá. A szülés pedig ugyanúgy beindulhat oltás nélkül is ilyenkor. Teljesen felesleges ilyen 0,4 %-on pörögni és hergelni magadat. Ha ennyire be vagy tojva akkor ne adasd be a másodikat és csá, de ezen vekengeni teljes mértékben felesleges és ez a stressz többet árthat mint maga az oltás...
2021. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!