Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos a kislányom, még...

18 hónapos a kislányom, még nem indult el önállóan, annyira aggódom, van valaki aki ilyen cipőben járt?

Figyelt kérdés
Jarassegitovel tud menni, oldalazva lépked felall mindenhol de egyszerűen nem indul egyedul és kapaszkodas nélkül nem tud megállni, védőnő doki szerint varjunk nincs ok aggodalomra, csinalunk itthon tsmt-t es sok helyen voltunk már, a bokája kicsit laza ennyit mondanak de már teljesen kivagyok készülve
2023. szept. 13. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ebben az esetben inkább a dévénytorna lenne hatékony!


A TSMT is nagyon jó, de az inkább az idegrendszeri éretlenségből fakadó problémákra hat jól. Pl.: megkésett beszédfejlődés, szenzoros-integracios zavar, autizmus, adhd, stb.


A dévény torna pedig kimondottan a mozgàsfejlődésben való lemaradásban segít. A laza bokát is rendbe rakná neki.

Olvass utána! :)

2023. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pesten van olyan játszóház ahol felmérik a piciket és megmondják milyen fejlesztés kell nekik, dévény vagy tsmt, vagy más.

Szerintem érdemes lenne olyanra elvinni, mert, ha csak tippelve viszed egy fejlesztésre akkor lehet még rontasz is rajta.


Sajnos nem tudom már mi volt a játszóház hálózatnak a neve, de vagy itt megmondják, vagy a védőnő segít... A fiam már 8 éves, így már rég foglalkoztam vele.


Őt dévényre hordtam, de semmit sem javult. Elvittem egy másik tornászhoz, ott 4-5 alkalom után felállt és elindult... (Igaz én pár hónaposan vittem.)

2023. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sok helyen jártatok már?

Fejlődésneurológus látta?

Ha igen, és szerinte sincs baj, akkor tényleg ne aggódj.

2023. szept. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődésneurológus.
2023. szept. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyünk gyerekneurológiára, egyedül ott nem voltunk még de azt is magánban és én kértem időpontot mert a dokink szerint várjunk még ő abszolut nem gondolná hogy gond lenne
2023. szept. 14. 06:36
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Az semmit se jelent, mit mond a háziorvos. Csak szólok.
2023. szept. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődésneurológus tényleg! A TSMT egy nagy humbug (mondom ezt úgy, hogy mi is másfél évig csináltuk).
2023. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tsmt vagy dévény. De a neurológus is jó ötlet.
2023. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nekem se indult el a kisfiam magától, térden közlekedett 14 és (majdnem) 20 hónapos kora között, vagy mászva. 18 hónapos volt, amikorra időpontot kaptunk gyógytornászhoz, és bizony kellett a segítsége. Két hónapig jártunk hozzá, mindenféle egyensúlyfejlesztő feladatokat csinált, és a fiam végül 20 hónaposan indult el. Fejlődésneurológusnál utólag voltunk csak, amikor pár hónappal később Magyarországon voltunk (külföldön élünk), és ő azt állapította meg, hogy neurológiai ok nincs a háttérben, szóval idegrendszerileg oké, de van egy csecsemőkori reflexe, amit még nem nőtt ki, ez okozta a térdenjárást és a bizonytalanságot. Azt mondta, ha otthon élnénk, tsmt-t javasolna, de így, hogy az nem elérhető, menjünk vissza a gyógytornászhoz még pár alkalommal. Igy is tettünk, és kb. kétéves korára a kisfiam teljesen behozta a kortársait, sőt megfigyelhető volt (és most is), hogy sokkal kevesebbet esik-kel, megfontoltan, összeszedetten mozog. Most 3 éves és két hónapos, minden, korának megfelelő mozgásformát "hoz", mások szerint is gyönyörűen beszél, nappalra szobatiszta. Szóval mintha semmi lemaradása nem lett volna soha.
2023. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8!

A tsmt-t és a Dévényt nem orvos tartja.


Minden esetben legelőször orvoshoz kell vinni a babákat,kisgyermekeket,hogy a súlyosabb betegségeket kizárhassa az orvos, és diagnosztizálja.


Majd amit Ő kiír,arra a gyógytornára kell vinni a gyereket.


Különben többet árt,mint használ.

2023. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!