Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom két hete kezdte az...

A lányom két hete kezdte az ovit. Ez az első napja,hogy a kötelező 4 órát benn fogja tölteni. Mégis elkezdett szorongani. Sírdogál altatáskor, nagyon bújós lett és elképesztő intenzitással tekergeti pár napja a haját. Hogy tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 10:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Az én kisfiam a középsőt kezdte, úgy hogy 1 évet bölcsibe, majd egy évet ugye oviba is járt. Nyáron 2 hónapot volt itthon. Most 2 hetig minden nap pityergett, mikor otthagytam, ő is sokkal bújósabb jelenleg, és minden reggel mondja hogy nem akar menni. Szerintem ez nem fog még sokáig megváltozni. De nagyon nem kell rajta aggódni. Söt én azt vettem észre, minél inkább odafigyelek az ilyesmire annál rosszabbul veszi ő is. Ha természetesen kezelem a helyzetet, neki is jobb.
2023. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok..ja és délután alig akar eljönni.. szóval szerintem nem feltétlen olyan rossz ám, mint mi gondoljuk néha
2023. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

5: érzelmi intelligenciából megbuktál, ugye? Egy gyerek üteméhez alkalmazkodó, nem "megerőszakolós" rendszer sokkal jobb lenne mindenkinek.


7: miért gondolod ezt annyira biztosnak? Az én lányom volt bölcsis, nagyon szeretett járni. Nem volt nagy gap az ovi és bölcsi között sem. Egyáltalán nincs az, hogy ne tudnék leválni a gyerekemről és ne tudnám elengedni. Mégis, megborult az alvása, tegnap-tegnapelőtt olyan keservesen zokogott, mikor reggel be kellett mennie, amilyet életemben nem hallottam tőle és úgy csimpaszkodott belém, mint soha. A bölcsiben voltak 8an, itt most még 18an vannak, de jövőhéten jön a 3. turnus és 26-an lesznek. Teljesen új környezet, új gyerekek, új minden. Konkrétan egész nyáron az oviról beszélt, nagyon várta, rengeteg ovis könyvet olvasunk (Vadadi Adrienn, Janikovszky, Vackor, Bori, ovis böngésző) és mégse megy nehézségek nélkül? Miért? Mert teljesen normális, hogy 3 évesen egy ekkora változást nehezen adaptál a legtöbb gyerek és idő kell nekik, meg támogató közeg. Tudni például, ha otthon kiborul vagy teljesen kifordul magából, akkor nem leüvölteni kell, hanem tudatosítani, hogy ez miért van és ha kell ottlenni vele és hagyni, hogy kisírja a "bánatát". Igen, még akkoris, ha egyébként jól érzi magát az oviban. De a rengeteg inger, új dolog, eddig nem lévő konfliktusok (pl ami az udvaron van a nagyokkal), az anya-apa hiány, az új szabályok okozta feszültséget ki kell tudnia adni valahol. És ha ezt otthon meg tudja tenni (pl hiszti vagy sírás formájában) az a legjobb.

2023. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
11%

13-as, inkább hallgattál volna.

Nulla önismeret, empátia és érzelmi tartalék van benned. Akinek nincs EQ-ja itt sajnos te vagy. Szépen beszaladtál a f@szerdőbe.

2023. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%

"Söt én azt vettem észre, minél inkább odafigyelek az ilyesmire annál rosszabbul veszi ő is."


Szerintem ez egy rettenetesen káros elgondolás. Ki figyeljen oda a gyerek problémáira ha nem a szülei? Ha nem értem meg és direkt ignorálom a gyereknek azt az - egyébként tök valid - érzését, hogy inkább anyával és apával szeretne lenni, és elbagatellizálom, akkor később tök érthető okokból nem is fogja ezeket megosztani, viszont azok attól még megmaradnak (feldolgozatlanul). Ugyanis, amikor a szülő meghallgatja (pl sírásnál - vagyis hagyja kijönni a nehéz érzéseket), akkor azzal elhordozza a gyerek nehéz érzéseit. Ez lenne a szülő feladata - nem pedig az, hogy megakadályozza, hogy sírjon a gyerek.

2023. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
13: mesélj, miből szűrted ezt le? Abból, hogy el tudom fogadni, hogy egy 3 éves gyerek rosszul tudja érezni magát attól, hogy bekerül egy számára ismeretlen közegbe, a számára biztonságot jelentő szülei nélkül?
2023. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%
A kérdés a 14-esnek akart menni, de mellépötyögtem ;)
2023. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Atyaisten, mennyi itt a sorosista szülő! Katonás fegyelem kell a gyereknek és a Miniszterelnök Úr beszédeinek hallgatása!
2023. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!